Nuo „Žalgirio“ keršto – iki kraujo ištroškusių „Vilkų“ ambicijų: kiek pinigų į kovą meta LKL klubai ir ką bandys pasiekti

Šeštadienį startuoja jubiliejinis 30-asis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas. Šiemet dėl šalies čempionų vardo varžysis net 12 ekipų: Vilniaus „Rytas“, Panevėžio „Lietkabelis“, Kauno „Žalgiris“, Šiaulių „Šiauliai“, Jonavos „CBet“, Utenos „Juventus“, Klaipėdos „Neptūnas“, Kėdainių „Nevėžis“, Prienų „Labas Gas“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“, Gargždų „Gargždai“ ir „Wolves“. 
 

Visi klubas į naująjį sezoną žiūri pro savo prizmę – vieniems tai noras susigrąžinti šalies čempionų vardą, kitiems užsikabinti medalį, o dar kiti trokšta prasibrauti tarp aštuonių stipriausių Lietuvos krepšinio komandų.

Portalas lrytas.lt kviečia iš arčiau susipažinti su visomis 12 pirmenybėse dalyvausiančių ekipų.

Vilniaus „Rytas“

Treneris. Giedrius Žibėnas (38), Lietuva.

Praėjęs sezonas. Pirmoji vieta, po 12 metų pertraukos susigrąžintas LKL čempionų titulas.

Sudėtis. Benedekas Varadis (naujokas), Elvaras Fridrkssonas (naujokas), Marcusas Fosteris (naujokas), Margiris Normantas, Gytis Radzevičius, Lukas Uleckas, Toddas Withersas (naujokas), Tomas Lekūnas (naujokas), Jarvisas Williamsas, Gytis Masiulis, Martynas Echodas, Evaldas Kairys, Adas Šimonis.

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė, FIBA Čempionų lyga.

Apie pasiruošimą. „Pasirengimo ciklą vertiname pozityviai, nors tai dar labai ankstyva sezono stadija, kuri neleidžia susidaryti tokio tikro komandos vaizdo. Žinoma, kad visada norisi išvengti kuo daugiau bangavimo.

Papildymo šiuo metu ieškoti nežadame. Pagrindinis iššūkis tikriausiai buvo tas, jog neturėjome vyriausiojo trenerio ir kelių žaidėjų, kurie gynė savo šalių garbę Europos čempionate“, – portalui lrytas.lt teigė komandos direktorius Jaroslavas Latušinskij.

Apie finansus. „Klubo biudžetas ateinančiame sezone turėtų išlikti panašaus dydžio. Vis dar vyksta derybos su keliais partneriais, tad galutinis skaičius gali pasikeisti, bet kol kas preliminariai planuojame, jog mūsų klubo biudžetas sieks apie 3.4 mln. eurų“.

Apie tikslus. „Visada nekantraujame pradėti naujus krepšinio metus, o šiemet juos dar pradedame kaip čempionai. Mūsų klubo tikslai išlieka tie patys, kaip ir pernai – žaisti LKL ir KMT finale bei kovoti dėl titulo“.

Panevėžio „Lietkabelis“

Treneris. Nenadas Čanakas (46), Serbija.

Praėjęs sezonas. Antroji vieta, pusfinalio serijoje 3:0 parblokštas lygos milžinas Kauno „Žalgiris.

Sudėtis. Stefan Peno (naujokas), Kristianas Kullamae (naujokas), Jamelas Morrisas (naujokas), Mantas Rubštavičius, Paulius Murauskas (naujokas), Vytenis Lipkevičius, Nikas Stuknys (naujokas), Grantas Vasiliauskas, Željko Šakič (naujokas), Gyorgyjus Golomanas (naujokas), Benas Griciūnas (naujokas), Gabrielius Maldūnas.

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė, Europos taurė.

Apie pasiruošimą. „Pasiruošimą vertiname taip, kaip yra. Pasirašėme tuos žaidėjus, su kuriais turėjome galimybes. Šiuo metu „ant popieriaus“ yra viena komanda, kai prasidės oficialios rungtynės pasižiūrėsime, ar tie darbai mums pavyko, bet vaizdą vertinu pozityviai“, – samprotavo komandos vadovas Martynas Purlys.

Apie finansus. „Planuojamas biudžetas yra apie 1,6 – 1,7 mln. eurų. Biudžetą niekada nėra lengva rinkti, bet yra tam tikros situacijos, kai turime ieškoti naujų resursų tam, kad būtume konkurencingi“.

Apie tikslus. „Kaip ir praėjusiais metais norėtume patekti tarp prizininkų. Reikia turėti omenyje, kad nors praėjusiais metais ir patekome į abiejų turnyrų finalus, šiais metais turėsime vieną naują žaidėją – „Wolves“. Jie turi ambicingus tikslus, o mūsų tikslai lieka tokie patys – prizinės vietos KMT ir LKL“.

Kauno „Žalgiris“

Treneris. Kazys Maksvytis (45), Lietuva.

Praėjęs sezonas. Trečioji vieta, pirmą kartą klubo istorijoje nepateko į LKL finalą.

Sudėtis. Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Keenanas Evansas (naujokas), Dovydas Giedraitis (naujokas), Karolis Lukošiūnas, Liutauras Lelevičius, Tomas Dimša (naujokas), Ignas Brazdeikis (naujokas), Arnas Butkevičius (naujokas), Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas (naujokas), Kevarrius Hayesas, Laurynas Birutis (naujokas), Motiejus Krivas.

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė, Eurolyga.

Apie pasiruošimą. „Darbus vertiname pozityviai, laukiame artėjančio sezono, o prieš jį mūsų nuotaikos yra kovingos“, – lrytas.lt kalbėjo ekipos direktorius Paulius Motiejūnas.

Apie finansus. „Biudžetą planavome atsargiai, bet viskas vyksta be didesnių sunkumų. Komandos finansus oficialiai pristatysime truputį vėliau, bet viskas vyksta pagal planą“.

Apie tikslus. „Laimėti visus titulus Lietuvoje, norime susigrąžinti šalies čempionų vardą“.

Šiaulių „Šiauliai“

Treneris. Antanas Sireika (66), Lietuva.

Praėjęs sezonas. Ketvirtoji vieta, po dešimtmečio pertraukos sugrįžo į LKL stipriausiųjų ketvertuką.

Sudėtis. Donatas Sabeckis, Jokūbas Rubinas (naujokas), Kyle'as Mangasas (naujokas), Mantas Litvinas, Eimantas Stankevičius, Martynas Varnas, Danielis Baslykas, Paulius Danusevičius, Kajus Leliukas, Bryce'as Douvieras (naujokas), Arminas Urbutis, Nemanja Bezbradica, Jonas Bergstedtas (naujokas).

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė.

Apie pasiruošimą. Paruošimo cikle su sunkumais susidūrusi „Šiaulių“ ekipa pralaimėjo ir svarbiausią ikisezoninį mūšį – A.Sireikos auklėtiniai jo po pirmos dvikovos baigė savo pasirodymą FIBA Čempionų lygos atrankos varžybose. Šiauliečiai 73:85 pralaimėjo Nyderlandų Hertogenboso „Heroes den Bosch“ ekipai.

Apie tikslus. „Pernai iškeltus tikslus komanda įgyvendino, tad normalu, jog ir kitam sezonui uždaviniai lieka aukščiausi. Esame klubas, kuris ilgus metus stabiliai užimdavo prizininkų vietas. Džiaugiamės, kad praėjusį sezoną sugrįžome į kovą dėl medalių ir tikimės, kad pavyks išlaikyti stabilumą“,– teigė „Šiaulių“ ekipos valdybos pirmininkas Artūras Nacickas.

Jonavos „CBet“

Treneris. Virginijus Šeškus (55), Lietuva.

Praėjęs sezonas. Ketvirtoji vieta reguliariajame sezone, tačiau ketvirtfinalyje serijoje 1:3 pralaimėta „Šiauliams“.

Sudėtis. Adomas Sidarevičius (naujokas), Dovis Bičkauskis (naujokas), Edvinas Šeškus, Vytautas Šulskis (naujokas), Jeffas Garrettas, Artūras Valeika (naujokas), Goranas Huskičius (naujokas), Lukas Kreišmontas (naujokas), Xavieras Thamesas (naujokas), Martinsas Laksas (naujokas).

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė, FIBA Europos taurės atranka.

Apie pasiruošimą. 

„Pasiruošimas buvo sunkus, nes visą laiką vis po vieną žaidėją įsigydavom, o jie yra pagrindiniai. Treniruotėse trūko sparingo, kai kuriose pozicijose žaidė vaikai. Dar dabar jaučiasi, kad trūksta laiko susižaidimui.

Kai kurių žaidėjų pasirašyti nepavyko, kuriuos planavome jau nuo vasaros pradžios. Trijų žmonių nepavyko gauti. Bet kuriuos įsigijome vėliau, manau, kad nelabai nusileidžia ir pirmiems variantams“, – kalbėjo komandos vyriausiasis treneris V.Šeškus.

Apie finansus. „Žaidėjams šiemet galėjome išleisti šiek tiek daugiau. Biudžetas tikrai yra didesnis. Mažytė krizė, viskas brango, tai žaidėjams irgi turėjome daugiau išleisti.“

Apie tikslus. 

„Asmeninius tikslus visada sau kėliausi kaip patekimą į ketvertuką. Šiais metais ketvertukas gana aiškus ir jeigu kažkuri komanda iš ten iškristų, manau visiems tai būtų staigmena. Tačiau bandysime ten kabintis. Tiesa, Pasvalys gerai komplektuojasi, Klaipėda irgi gerai, Šiauliai manau atsigaus, man labai patinka Kėdainių komanda. Su visais reikės žaisti.“

Utenos „Juventus“

Treneris. Donaldas Kairys (45), Lietuva (naujokas).

Praėjęs sezonas. Šeštoji vieta reguliariajame sezone, tačiau ketvirtfinalyje 0:3 pralaimėta „Lietkabeliui“.

Sudėtis. Alexanderis Hamiltonas (naujokas), Derrellis Davisas (naujokas), Jawunas Evansas (naujokas), Gintautas Matulis, Dovydas Ramančenko (naujokas), Martynas Gecevičius, Ernestas Sederevičius, Alesas Nikoličius (naujokas), Justinas Alstonas (naujokas), Žygimantas Skučas, Titas Didžgalvis (naujokas).

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė.

Apie pasiruošimą. „Darbingos nuotaikos, komandos komplektacija truko gana ilgai, nes vis dar dairomės nebaigėme savo komplektacijos, ieškome aukštaūgio. Šis procesas gana ilgai išsitempė, bet nėra to, kas neišeitų į gerą, nes šiuo metu esantys žaidėjai kontrolinių rungtynių metu gauna daugiau žaidybinio laiko.

Kontrolinės rungtynės yra kontrolinės rungtynės, bet viskas spręsis pirmajame rate, tik tada pasimatys komandos tikrasis pajėgumas. Spręsti iš kontrolinių rungtynių yra sudėtinga, net ir Lietuva viską laimėjo kontrolinėse dvikovose, bet čempionate viskas buvo kitaip. Viskas pasimato ne draugiškose dvikovose, o tikrame aikštės kare“, – lrytas.lt kalbėjo „Juventus“ sporto direktorius Žydrūnas Urbonas.

Apie finansus. „Išlaikėme praėjusių metų finansinį balansą. Galbūt net šiek tiek jis paaugo. Natūralu, kad geopolitinės problemos veikia ir mūsų rėmėjus, bet kol kas nerimo ženklų šiam sezonui nematome“.

Apie tikslus. „LKL nenorime nuleisti kartelės, žvalgomės į finalinį ketvertą. Panašus tikslas ir Karaliaus Mindaugo taurėje, tačiau kodėl gi nepasvajojus daugiau? Visada reikia iškelti maksimalius tikslus“.

Klaipėdos „Neptūnas“

Treneris. Mindaugas Brazys (39), Lietuva (naujokas).

Praėjęs sezonas. Septintoji vieta reguliariajame sezone, tačiau ketvirtfinalyje 2:3 nusileista „Žalgiriui“.

Sudėtis. Matas Vaitkus, Maliekas White'as (naujokas), Žygimantas Janavičius, Gediminas Leščiauskas (naujokas), Rinaldsas Malmanis (naujokas), Deividas Gailius, Oskaras Pleikys, Matas Jogėla, Austinas Wiley'us (naujokas), Rokas Gustys (naujokas), Nojus Mineikis, Mindaugas Girdžiūnas (naujokas).

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė.

Apie pasiruošimą. „Pasiruošimas vyko sklandžiai, sužaidėme draugiškas rungtynes, kurias norėjome. Komplektaciją vertinu tikrai neblogai. Ką norėjome, tą maždaug ir gavome. Kol kas viską vertinu teigiamai“, – samprotavo „Neptūno“ sporto direktorius Dainius Vaitelis.

Apie finansus. „Žaidėjams kažkiek padidėjo biudžetas, o rinkti jį tikrai nebuvo lengva. Kokio didžio jis yra pasakyti net negaliu“.

Apie tikslus. LKL tikslai nesikeičia – norime grįžti į tą išsvajotą ketvertą ir sugrįžti į europinius turnyrus, gauti bent atranką kažkokią. KMT tikslas taip pat patekti į ketvertą“.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“

Treneris. Ramūnas Cvirka (55), Lietuva (naujokas).

Praėjęs sezonas. Devintoji vieta reguliariajame sezone.

Sudėtis. Dustinas Ware'as (naujokas), Corey Allenas (naujokas), Martynas Zigmantavičius (naujokas), Rihardsas Kuksiksas (naujokas), Evaldas Šaulys (naujokas), Artiomas Kovalovas (naujokas), Martynas Arlauskas (naujokas), Justas Furmanavičius (naujokas), Ignas Vaitkus (naujokas), Martynas Pacevičius.

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė.

Apie pasiruošimą. „Komplektacijoje visko gauti nepavyko, dar neturime pagrindinio centro. O sezonui ruošėmės kiek leido aplinkybės. Dabar turime tik 10 žaidėjų. Turėjome kažkiek draugiškų rungtynių“, – lrytas.lt kalbėjo komandos direktorius Arūnas Burkevičius.

Apie finansus. „Finansai sumažėjo. Pinigai kurie yra pažadėti dar nėra duoti, jie neįsipareigoja jų duoti, jeigu nėra pelno, tad dar bus daug niuansų. Biudžetas gaunasi tik sutartinis ir tik kai baigsis sezonas matysime, koks tas biudžetas buvo“.

Apie tikslus. „KMT turime būti realistai. Į ketvertą patekti vilčių nėra, pirmos penkios komandos yra tikrai stiprios. O LKL svarbiausia patekti į atkrintamąsias varžybas“.

Kėdainių „Nevėžis“

Treneris. Gediminas Petrauskas (37), Lietuva.

Praėjęs sezonas. Dešimtoji vieta reguliariajame sezone.

Sudėtis. Artūras Žagaras (naujokas), Dominykas Stenionis, Marius Valinskas, Darylas Doualla, Bradas Davisonas, Tomas Verbinskis (naujokas), Danielius Lavrinovičius, Avtandillas Baktadzė, Timas Lambrechtas, Rafarelis Rodriguesas, Paulius Petrilevičius (naujokas), Justinas Marcinkevičius (naujokas).

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė.

Apie pasiruošimą. „Pasiruošimą vertiname gerai, gavome jaunų žaidėjų, rinkomės iš to, ką galėjome įpirkti“, – samprotavo komandos sporto direktorius Jonas Mačiulis.

Apie finansus. „Biudžetas yra klubo reikalas, o jis atitinka minimalų LKL keliamą biudžetą. Koks jis bus – matysime. Kai visi rėmėjai perves pinigus, bus aiškiau“.

Apie tikslus. „Kai turi vieną mažiausių biudžetų, tikslų nelabai gali keltis. Tikslai gali būti keliami kai turi konkurencingą biudžetą. Kai turi biudžetą tokį, kokį turi, tai tavo tikslai yra kovoti, kuo geriau sudalyvauti ir tikėtis geriausio“.

Prienų „Labas Gas“

Treneris. Tomas Gaidamavičius (40), Lietuva.

Praėjęs sezonas. Vienuoliktoji vieta reguliariajame sezone.

Sudėtis. Doko Šaličius (naujokas), Rokas Gadiliauskas, Giedrius Bergaudas, Mintautas Mockus (naujokas), Jy'lanas Washingtonas (naujokas), Klaidas Metrikis (naujokas), Justinas Jogminas (naujokas), Isiahas Osborne'as (naujokas), Karolis Giedraitis (naujokas), Arnas Adomavičius (naujokas), Mantas Gūžys (naujokas), Brandonas Brownas (naujokas), Titas Sargiūnas.

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė.

Apie pasiruošimą. „Pasiruošimą vertinčiau patenkinimai. Sezoną pradėjome vėliau dėl įvairiausių biurokratinių dalykų ir ne iškarto turėjome pilną sudėtį, užsieniečiai atvažiavo vėliau vienas po kito. Tai toks pasiruošimas ir gavosi, šiek tiek vidutinis.

Sužaidėme šešerias draugiškas rungtynes, laimėjome tik paskutines. Buvo ir po pratęsimo pralaimėjimų, bet rinkomės fiziškus varžovus, kad „attrankytų“ mus ir pamatytume, kokie esame iš tikrųjų. O šiaip, dirbame tvarkingai, visi sveiki“, – portalui lrytas.lt pasakojo treneris T.Gaidamavičius.

Apie finansus. „Nemanau, kad biudžetas augo. Kas liečia žaidėjų algas, jog išliko panašios. O šiaip, kiek man žinoma, yra kažkiek skolų ir bandoma jas atiduoti“.

Apie tikslus. „Mano asmeniniai tikslai laimėti kiekvienose rungtynėse. Reikia pirmiausia save įsivertinti, matysime kaip mūsų komanda atrodo. Ji vėlgi bus jauna, bandėme prisikviesti kelis veteranus, bet nepavyko. Tad išliekame jauni ir stengsimės būti konkurencingi. Norėtųsi nelikti paskutiniais“.

Gargždų „Gargždai“

Treneris. Paulius Juodis (44), Lietuva.

Praėjęs sezonas. Pirmoji vieta NKL ir iškovotas bilietas į LKL.

Sudėtis. Joshua Newkirkas (naujokas), Julius Kazakauskas (naujokas), Aurimas Urbonas (naujokas), Robertas Keliaučius (naujokas), Mindaugas Stašys, Jurijus Kondrakovas (naujokas), Mantas Ruikis, Šarūnas Beniušis (naujokas), Giedrius Staniulis (naujokas), Marius Runkauskas, Paulius Kazlauskas (naujokas), Jokūbas Žilius (naujokas), Juozas Vikrutis (naujokas).

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė.

Apie pasiruošimą. „Pasirengimą sezonui pradėjome prieš gerą mėnesį, rugpjūčio 16-ąją. Pasirengimo metu vyko ir komandos komplektacijos darbai, sužaidėme draugiškų rungtynių, kurios nuteikė pozityviai ir su kiekvienomis rungtynėmis žengėme po žingsnį į priekį.

Komandos komplektacijos darbai dar nėra baigti o ir ją manau vertinsime sezono pabaigoje, kai matysime sezono rezultatus. Kaip bebūtų keista, pagrindiniai iššūkiai, ko gero, buvo ir bus viso sezono metu planuoti visą logistiką, kadangi treniruojamės tiek Gargžduose, tiek Palangoje, tiek Klaipėdoje“, – lrytas.lt samprotavo komandos direktorius Justas Bražas.

Apie finansus. „Iš tikrųjų, biudžetų skirtumas tarp ekipų rungtyniaujančių Nacionalinėje krepšinio lygoje ir Lietuvos krepšinio lygoje yra didžiulis. Patekus į Lietuvos krepšinio lygą esame įsipareigoję lygai užtikrinti minimalų biudžetą, siekianti 600 tūkstančių eurų, o tai gerokai viršija anksčiau turėtą biudžetą.

Džiaugiamės, kad Klaipėdos rajono savivaldybė tiki mūsų klubu, skyrė mums ne mažą dalį reikalingų lėšų, taip pat esame dėkingi partneriams su kuriais žengsime į debiutinį sezoną“.

Apie tikslus. „Nuotaikos komandoje yra geros, žinoma jaučiasi šioks toks jaudulys, nors praktiškai visi komandos žaidėjai yra rungtyniavę Lietuvos krepšinio lygoje anksčiau, bet kartu esame klubas, kuris debiutuoja jubiliejiniame lygos sezone ir norime pasirodyti kuo sėkmingiau.

Esame realistai, debiutuodami aukščiausiame lygyje suprantame, kad nebus lengva, tačiau stengsimės eiti į kiekvienas rungtynes ir kovoti dėl pergalės, atiduoti save aikštelėje – toks mūsų visos komandos ir klubo vadovų noras“.

„Wolves“

Treneris. Rimas Kurtinaitis (62), Lietuva (naujokas).

Praėjęs sezonas. Komandai tai bus pirmasis sezonas.

Sudėtis. Adas Juškevičius (naujokas), Eigirdas Žukauskas (naujokas), Ahmadas Ceveras (naujokas), Mindaugas Lukauskis (naujokas), Regimantas Miniotas (naujokas), Marcosas Delia (naujokas), Kristupas Žemaitis (naujokas), Hugo Invernizzis (naujokas), Vitalijus Kozys (naujokas), Arnas Beručka (naujokas), Vaidas Čepukaitis (naujokas), Tomas Pačėsas (naujokas).

Laukiančios kovos. LKL, Karaliaus Mindaugo taurė, FIBA Europos taurės atranka.

Apie pasiruošimą. „Psichologiškai tikrai esame pasiruošę. Kiek kitaip vertinčiau tą spaudimą ar nesuspėjimą su terminais. Natūralu, tai yra padidintas dėmesys, klubas kelia sau dideles ambicijas, jos niekur nedingo, ir tai tada asocijuojasi su tam tikru noru kai kuriose vietose kažką pabrėžti, kažkur įkąsti.

Mano galva, mes susikomplektavome ne ką vėliau negu didieji ir jau seniai rinkoje esantys krepšinio klubai“, – teigė „Wolves“ vadovas Andrius Žiauberis.

Apie finansus. „Mūsų planuojamas pirmo sezono biudžetas yra apie 3,5 milijono eurų. Keliame sau tikslus jį dar pasididinti, vertindami tai, kad tam tikros mūsų pajamos priklauso nuo to, kaip mes pasirodysime“.

Apie tikslus. „Ambicija niekur nedingo – ką pozicionuojame, to ir norime. Komandą kuriame tam, kad laimėti. Suprantame, kad tai gali būti ne pirmą sezoną“.

Skaitomiausi portalai

Sidebar placeholder