„Oranžinis kamuolys“ žengia į tarptautinius vandenis

Klaipėdos regione veikiantis privatus vaikų krepšinio klubas „Oranžinis kamuolys“ sukūrė tarptautinį prekės ženklą „Orangera Basketball“ ir jau aktyviai dalyvauja krepšinio projektuose visame pasaulyje.

Krepšinio mokyklos įkūrėjas ir vadovas, žinomas krepšinio specialistas Dalius Ubartas sako, kad „Orangeros“ tikslas yra padėti talentams ugdyti krepšinio įgūdžius, semtis patirties bei parodyti save tarptautinėse arenose.

„Praėjusį mėnesį grįžome iš tarptautinio U-16 jaunimo turnyro Šveicarijoje, kur mūsų specialiai šiam projektui suburta komanda varžėsi su šeimininkų nacionaline U-16 rinktine, taip pat stipriomis Italijos krepšinio akademijomis.

Tikrai aukšto lygio varžybos, kuriose dalyvavo perspektyvūs, puikius fizinius duomenis turintys krepšininkai“, - sako D. Ubartas.

Anot jo, šiuo metu renkama nauja komanda, kuri bus sudaryta iš Lietuvos ir visų Baltijos valstybių perspektyvių jaunuolių. Po įgūdžių tobulinimo stovyklos Klaipėdoje birželio mėnesio viduryje komanda vyks į tarptautinį turnyrą Kvebeke Kanadoje.

„Vasarai esame paruošę ir jau pradėję registraciją į krepšinio įgūdžių stovyklą LCC salėje, kurioje dalyvaus įvairaus amžiaus jaunieji krepšininkai iš visos Lietuvos ir užsienio.

Taip pat jau planuojame įvairius krepšinio tarptautinius projektus Dubajuje, Kazachstane, bendradarbiaujame su Kinijos įvairių provincijų krepšinio federacijomis“, - projektų planais dalinasi D. Ubartas, kuriam per trenerio karjerą teko padirbėti įvairiose pasaulio valstybėse.

Anot jo, „Orangeros Basketball“ projektų rėmėjas yra Lietuvoje puikiai žinomas Lavaras Ballas ir jo prekės ženklas BBB.

„BBB mus remia krepšinio atributika. Pats Lavaras šiemet buvo atvykęs į Lietuvą. Bendravome. Sulaukėme kvietimo atvykti į jo namus Los Andžele JAV, kur yra puikios sąlygos surengti krepšinio stovyklą“, - sako D. Ubartas.

Treneris atkreipia dėmesį, kad JAV studentų krepšinis šiuo metu transformuojasi. Dar bestudijuodami universitetuose komandų žaidėjai jau gauna galimybę pasirašyti kontraktus. Šiuo metu vyksta derybos dėl naujų kolektyvinių sutarčių sąlygų. Jei bus susitarta, studentų lygoje žaidėjų atlyginimai galės siekti šimtus tūkstančių dolerių per sezoną.

„Tai būtų papildomas stimulas ir Lietuvos talentams, jauniems krepšininkams JAV atsivertų didesnės galimybės nei Europos klubuose“, - sako D. Ubartas.

Prieš trejus metus krepšinio mokyklą įkūręs D. Ubartas sako, kad šiuo metu „Oranžinio kamuolio“ treniruotes Klaipėdoje, Klaipėdos ir Kretingos rajonuose jau lanko 540 vaikų.

„Turime jau ir aukšto meistriškumo grupių, kurias lankantys vaikai ateityje dalyvaus tarptautiniuose turnyruose ir Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje. Sparčiai plečiamės. Tikslas yra pasiekti 1 000 vaikų, tačiau problema plėtrai yra sporto salių trūkumas“, - pastebi B. Ubartas.

Anot jo, vien Klaipėdai dar reikėtų apie 4-5 naujų krepšinio aikštelių po stogu.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder