Padelis sugalvotas Meksikoje, tačiau užkariauja ir klaipėdiečių širdis

Meksikoje išrastas ir Ispanijoje itin sparčiai išpopuliarintas padelio tenisas stipriai plečiasi Klaipėdoje ir aplink ją. Vienas po kito kyla nauji padelio teniso kortai, o jau šiais metais turėtų atsirasti net keli uždari padelio teniso aikštynai.

Pasak Klaipėdos padelio teniso federacijos prezidento Sauliaus Paliulio, žmonės itin domisi šia gana nauja sporto šaka. Dėl to atsiranda poreikis statyti naujus padelio teniso kortus.

Trys padelio teniso kortai yra įrengti Klaipėdoje, prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios, jau keturi (du pernai birželio mėnesį ir du - šį birželį) - Klaipėdos rajone, Stančių kaime esančiame vaizdingame Danės upės slėnyje, prie tarptautinius standartus atitinkančio golfo aikštyno „National Golf Resort“.

Plėtra - didžiulė

Be to, dar planuojama Klaipėdoje ir aplink ją pasatyti kone dešimt naujų padelio teniso kortų, tarp jų - ir uždarų.

„Jau yra projektas ir iki spalio mėnesio planuojame pastatyti aštuonis uždarus padelio teniso kortus Arimų gatvėje, netoli Liepų gatvės pabaigos, prie “Saulės butų„. Pastatysime du didžiulius kupolus po 2 500 kv. m. Iš viso bus 5 000 kv. m sportui skirto ploto. Bus ne tik padelio, bet ir trys teniso kortai. Ateityje planuojame ir uždaras krepšinio ar futbolo aikšteles. Planuose yra plėtra. Turime 10 ha ploto žemės sklypą, tad jį ketiname paversti sporto erdve. Daug klaipėdiečių ir aplinkinių miestelių žmonių nori sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį, tačiau dėl sporto salių trūkumo tiesiog į jas nepatenka. Mes bandysime užpildyti šią spragą. Siekiame, kad žmonės gyventų sveikai, aktyviai, ir tam norime sudaryti visas sąlygas“, - „Savaitės ekspresui“ sakė Lietuvos padelio federacijos valdybos narys, Klaipėdos „Family padel club“ vadovas Marijus Jokužys.

Anot jo, vien administracinio pastato patalpų plotas - 700 kv. m.

„Bus rūbinės, kavinė. Taip pat vaikų žaidimo aikštelės“, - pabrėžė jis.

Anot jo, šis projektas juda į priekį - jau vyksta statybų darbai.

„Jau nutiestas kelias, įrengti apšvietimo stulpai, susodinti medžiai. Tikiuosi, kad šių metų spalio mėnesį čia jau bus galima sportuoti“, - pasidžiaugė M. Jokužys.

Taip pat jis užsiminė ir apie tai, kad padelio teniso kortų plėtra planuojama ir prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios.

„Ten trys padelio teniso kortai jau yra, vyksta aktyvios treniruotės, o artimiausiu metu įrengsime dar keturis. Taigi, prie minėtos koplyčios iš viso bus 7 padelio teniso kortai“, - plėtros planus atskleidė M. Jokužys.

Jo teigimu, į minėtus uždarus padelio kortus (kupolus) Arimų gatvėje ir keturis atvirus prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios ketinamus įrengti padelio teniso kortus planuojama investuoti apie milijoną eurų.

„Savaitės ekspreso“ žiniomis, dar keli klaipėdiečiai Klaipėdos rajone planuoja statyti keturis padelio teniso kortus - 2 uždarus ir 2 atvirus.

Visai neseniai du atviri padelio teniso kortai buvo įrengti ir prie Palangos esančio „Atostogų parko“ teritorijoje.

Į Lietuvą padelio tenisą vienas pirmųjų atgabeno ir jį populiarinti pradėjo vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų Šarūnas Marčiulionis. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Į Lietuvą padelio tenisą vienas pirmųjų atgabeno ir jį populiarinti pradėjo vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų Šarūnas Marčiulionis. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

„Vakarų ekspreso“ turnyras

Pernai birželį Klaipėdos rajone, Stančių kaime esančiame vaizdingame Danės upės slėnyje, įrengtas dviejų kortų padelio teniso aikštynas šių metų birželį taip pat prasiplėtė - šeštadienį per pirmąjį „Vakarų ekspreso“ taurės padelio turnyrą planuojama atidaryti dar du naujus padelio kortus.

„Padelio kortuose gyvenimas verda. Žmonės ateina sportuoti, smagiai praleisti laiką, organizuojame ir vaikų stovyklas, įvairias socialines akcijas. Taigi, nusprendėme plėstis“, - „Savaitės ekspresui“ sakė prie golfo aikštyno „National Golf Resort“ dar du padelio kortus įrengęs vienas iš Memelio padelio klubo įkūrėjų ir vadovų Artūras Žalys.

Jis priminė, kad į Lietuvą padelio tenisą vienas pirmųjų atgabeno ir jį populiarinti pradėjo vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų Šarūnas Marčiulionis. Jis yra Lietuvos padelio teniso federacijos viceprezidentas.

Būtent jis prieš keletą metų ir atgabeno į Lietuvą šį žaidimą bei ėmėsi iniciatyvos, kad Lietuvoje būtų įrengtos padelio teniso aikštelės. Tokių Lietuvoje yra išties nemažai: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Molėtuose, Šiauliuose, Dubingiuose, Nidoje, Palangoje, Klaipėdos rajone. Dar statomi arba planuojami statyti padelio teniso kortai Plungėje, Telšiuose, Panevėžyje ir Mažeikiuose.

Mėgsta jaunimas ir moterys

Padelio tenisas yra teniso ir skvošo derinys, žaidžiamas poromis su iš stiklo pluošto pagaminta bestyge rakete ir panašiu į teniso kamuoliuku. Padelio aikštelės matmenys: ilgis - 20 m, plotis - 10 m. Aikštelė yra aptverta tvora, kurios galinės sienos yra iš grūdinto stiklo arba betono, o šoninės - iš vielos tinklo.

Lietuvos padelio teniso federacija buvo įkurta 2014 metų sausio mėnesį.

Padelis - nesudėtingas, azartiškas, dinamiškas ir nenuspėjamas žaidimas, kurį lengvai perpranta jaunimas ir moterys.

„Šiame žaidime visada turi antrą šansą, nes gali mušti nuo sienos atšokusį kamuoliuką. Taktika gali būti labai išradinga, daug nelauktų sprendimų, be to, žaidimas vargina mažiau nei tenisas ir dėl to patinka moterims“, - paaiškino Š. Marčiulionis.

Vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų padelio tenisą pamėgo viešėdamas Ispanijoje. Ši šalis laikoma pasauliniu padelio teniso centru, nors pats žaidimas prieš keturis dešimtmečius buvo sugalvotas Meksikoje.

Vyks į Europos čempionatą

M. Jokužys pasidžiaugė, kad keturi padelio teniso miestai - Vilnius, Kaunas, Šiauliai ir Klaipėda - dalyvauja Lietuvos padelio teniso klubų taurės čempionate.

„Kiekvienas klubas deleguoja po keturias komandas. Turai vyksta minėtuose keturiuose miestuose. Galiausiai komanda nugalėtoja iškovoja taurę ir kitąmet turės galimybę kovoti stipriausių Europos klubų taurės turnyre“, - paaiškino M. Jokužys.

Jis teigė, kad Lietuvos padelio teniso federacija rūpinasi ir tuo, kad mūsų padelio teniso žaidėjų lygis kiltų.

„Planuojame kviesti du trenerius iš Argentinos. Ji ir Meksika yra vienos iš padelio teniso pradininkių, tad jų padelio teniso kultūra yra stipri“, - akcentavo M. Jokužys.

Pasak Lietuvos padelio teniso federacijos viceprezidento Tomo Drukteinio, birželio 27 - liepos 4 dienomis Ispanoje Lietuvos rinktinė varžysis Europs padelio teniso čempionate. Nuo šio pasirodymo priklausys, ar lietuvaičiai iškovos kelialapį į lapkričio 15-20 dienomis Katare vyksiantį pasaulio čempionatą.

„Europos čempionate varžysis mūsų 4 vyrų ir 4 moterų poros. Prieš pandemiją Lietuvos rinktinė Europos čempionate iškovojo penktąją vietą. Žiūrėsime, kaip mums seksis šiemet“, - teigė T. Drukteinis.

Padelio taisyklės

Padelio tenisas žaidžiamas poromis (2 prieš 2). Taškų skaičiavimo sistema yra lygiai tokia pati kaip teniso. Padelio tenise žaidimas prasideda paduodant kamuoliuką iš apačios (tenise - iš viršaus) nuo dešinės padavinėtojo pusės įstrižai aikštelės. Prieš paduodant kamuoliukas turi būti mušamas į žemę ir tada smūgiuojamas žemiau juosmens lygio. Po padavinėtojo smūgio kamuoliukas turi nusileisti į oponento padavimo ribas. Jeigu kamuoliukas nusileidžia į padavimo ribas ir atsimuša į galinę arba šoninę sieną, padavimas užskaitomas ir žaidimas yra tęsiamas. Tačiau jeigu padavinėtojo kamuoliukas atsitrenkia į vielinę užtvarą, padavimas yra laikomas klaidingu. Atliekant padavimą, bent viena žaidėjo koja turi būti aikštelėje. Padavinėtojo koja negali liesti arba peržengti aikštelės padavimo zonos linijų. Padelio tenise žaidėjas turi du bandymus atlikti padavimą. Oponentas laimi tašką kai: kamuoliukas du kartus atsitrenkia į bet kurią zoną jūsų aikštelės pusėje; žaidimo metu kamuoliukas atsitrenkia į jus arba jūsų partnerį; kamuoliukas atsitrenkia į vielinė užtvarą, esančią aukščiau aikštelės sienų. Bet kuris žaidėjas visada gali atmušti kamuoliuką „iš oro“, išskyrus padavimo momentą bei jį priimdamas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder