Paryžiuje - galingi Viktorijos Senkutės yriai

(1)

Klaipėdos irklavimo centro (KIC) atstovė Viktorija Senkutė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse galingai iriasi tarp pajėgiausių planetos irkluotojų - ji užtikrintai laimėjo paskutines ketvirtfinalio lenktynes ir prasibrovė į pusfinalį. Taigi, jau mažiausiai 12 vieta mūsų irkluotojai yra garantuota.

28-erių atletė 2000 m distancijoje greitai trūktelėjo į priekį, demonstravo aukštą pilotažą ir finišavo pirma.

Jos laikas - 7 min. 33,35 sek.

Šiose ketvirtfinalio lenktynėse antroje vietoje liko uzbekė Anna Prakaten (7 min. 35,91 sek.). Trečią bilietą iš V. Senkutės ketvirtfinalio į pusfinalį iškovojo Austrijos sportininkė Magdalena Lobnig (7 min. 40,07 sek.).

Kelią link olimpinių medalių vienviečių valčių varžybose V. Senkutė tęs rugpjūčio 1 dieną.

Jai teks varžytis su Tara Rigney (Australija, ketvirtfinalio rezultatas - 7 min. 30,57 sek.), Kara Kohler (JAV, 7 min. 34,96 sek.), Desislava Aneglova (Vengrija, 7 min. 41,25 sek.), Karolien Florijn (Nyderlandai, 7 min. 29,07 sek.), Alexandra Foester (Vokietija, 7 min. 30,98 sek.), Tatsiana Klimovich (neutrali, 7 min. 34,30 sek.), Emma Twigg (Australija, 7 min. 26,89 sek.), Aurelia-Maxima Katharina Janzen (Šveicarija, 7 min. 31,12 sek.) ir Virginia Diaz Rivas (Ispanija, 7 min. 34,01 sek.).

Priminsime, kad V. Senkutė olimpinį kelialapį Lietuvai iškovojo jau pernai pasaulio čempionate, užimdama 6 vietą vienviete valtimi, tačiau vėliau dar turėjo įveikti ir atranką tarp pajėgių mūsų šalies irkluotojų.

Paskutinis atrankos etapas įvyko birželio mėnesį pasaulio taurės etape Liucernoje ir V. Senkutė vėl įrodė savo lyderės vardą.

Be to, ji šiais metais startavo ir Europos čempionate bei iškovojo šeštąją vietą.

„Bandysiu padaryti viską, kas priklauso nuo manęs. Noriu patirti tą akimirką ir realizuoti savo sukauptą patirtį“, - „Vakarų ekspresui“ sakė V. Senkutė.

Kuomet irkluotoja iš Klaipėdos irklavimo centro į Paryžių buvo išlydėta Klaipėdos miesto valdžios, ji pabrėžė, kad pasiruošimas olimpinėms žaidynėms Klaipėdoje buvo daug lengvesnis, sklandesnis ir mergina jaučiasi tikrai gerai pasiruošusi.

Tą ji demonstruoja ir olimpiniame Paryžiaus kanale.

Klaipėdos sporto bendruomenė laiko už šią sportininkę kumščius ir linki prasibrauti į finalą bei ten kovoti dėl aukštesnių vietų.

Daugiau apie kitus Paryžiaus olimpinių žaidynių lietuvių pasirodymus skaitykite portale VE.lt.