Pasaulio šokių čempionate - jaunojo klaipėdiečio spindesys

Rumunijos Sibiu mieste vykusiame pasaulio Lotynų Amerikos šokių čempionate vos per plauką nuo medalio liko uostamiesčio sportinių šokių klubo „Žingsnis“ auklėtinis Kipras Kūra.

Klaipėdietis su porininke iš Vilniaus Elze Gintvile Valiūnaite (Vilniaus „Ratuto“) tarp 55 geriausių pasaulio porų iš 32 skirtingų planetos valstybių užėmė 4-ą vietą. Mūsų atstovai dalyvavo tarp jaunių (14-15 metų) amžiaus grupės porų.

Tai fantastiškas pasiekimas duetui, kuris tik šiais metais pradėjo šokti kartu ir kuriuos skiria daugiau nei 300 kilometrų - Kipras gyvena Klaipėdoje, o Elzė Gintvilė - Vilniuje.

Ši pergalė - puiki dovana Kiprui, kuriam lapkričio 3 dieną sukako tik penkiolika metų. Nepaisant jauno amžiaus, jis jau 18 kartų tapo Lietuvos čempionu ir šiuo metu drauge su Elze Gintvile užima lyderių pozicijas pasaulio sportinių šokių reitinguose.

„Kažkada viename savo interviu sakėme, kad mokomės svajoti drąsiai, - šypsosi Kipras. - Labai smagu, kad tos svajonės pildosi. Mūsų porai buvo patikėta nešti Lietuvos vėliavą ir, turiu prisipažinti, tai be galo geras jausmas.“

Už savo pasiekimus klaipėdietis jaučia dėkingumą ne tik savo trenerėms - mamai Ramunei Kūrienei ir garsiai šokėjai Eglei Visockaitei-Damaševičienei.

„Noriu padėkoti ir savo mokytojams už kantrybę ir supratingumą. Dėl varžybų tenka daug keliauti, tad įpratau pamokas ruošti kelyje. Esu be galo dėkingas ir Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojams ir vadovams už tai, kad leidžia man save realizuoti“, - kalbėjo K. Kūra.

AUKŠTA KLASĖ. Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė tarp 55 geriausių savo amžiaus duetų iš 32 valstybių iškovojo 4-ąją vietą ir tik trupučio sėkmės pritrūko iki čempionato medalio.

AUKŠTA KLASĖ. Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė tarp 55 geriausių savo amžiaus duetų iš 32 valstybių iškovojo 4-ąją vietą ir tik trupučio sėkmės pritrūko iki čempionato medalio.

Sūnaus pergale džiaugiasi ir jo tėvai - Skaistutės Idzelevičienės mokiniai Ramunė Kūrienė - ilgametė legendinio ansamblio „Žuvėdra“ šokėja, daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė, - ir Martynas Kūra, šešis kartus Lietuvos čempionas, 2001 m. Pasaulio jaunimo Lotynų Amerikos šokių čempionato bronzos medalio laimėtojas.

„Didžiuojuosi šiais vaikais, - neslepia Martynas, - jie ir mokosi, ir po kelias valandas per dieną treniruojasi, ir nuolat keliauja, tačiau akivaizdu, kad tai, kuo jie užsiima, jiems teikia begalinį džiaugsmą. Džiaugiuosi ir tuo, kad sportinių šokių pasaulyje vėl garsiai skamba Klaipėdos vardas.“

Čempionate Lietuvos šokėjai nusileido tik auksą iškovojusiems Rumunijos sportininkams Razvanui Zaharijai ir Anai Marijai Tarzianu, sidabrą pelniusiems rusams Nikitai Kulpinui ir Sofijai Surnakovai bei bronzą laimėjusiems rusams Vladislavui Sokolovui ir Olgai Borzovai.

Finale taip pat šoko Vengrijos ir Vokietijos šokėjai, kurie rimčiau lietuviams nepasipriešino.

Labai stabiliai pasirodę visuose penkiuose čempionato turuose, finale K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė surinko 22 balus (čia čia čia, rumba, pasodoblis ir džaivas buvo įvertinti ketvirtomis vietomis, o samba - šeštąja).

Kipro ir Elzės laukia ne poilsis, o nauji iššūkiai: jau šio mėnesio pabaigoje vyks Pasaulio jaunių II standartinių sportinių šokių čempionatas Izraelyje, o gruodžio pradžioje - dešimties šokių pasaulio čempionatas Vilniuje.

Tikėsimės, kad gimtinės sienos padės jiems įgyvendinti dar drąsesnes svajones, juolab kad po šio pasirodymo sportinių šokių specialistai pradėjo prognozuoti medalius šiai talentingai porai.

KLAIPĖDIETIS. „Reikia svajoti ir svajonės pildosi. Turiu prisipažinti, tai labai geras jausmas“, - kalbėjo Kipras Kūra.

KLAIPĖDIETIS. „Reikia svajoti ir svajonės pildosi. Turiu prisipažinti, tai labai geras jausmas“, - kalbėjo Kipras Kūra.

SUSIŠOKO. Elzė ir Kipras kartu pradėjo šokti tik šiais metais, o jau žiba tarptautinėse arenose.

SUSIŠOKO. Elzė ir Kipras kartu pradėjo šokti tik šiais metais, o jau žiba tarptautinėse arenose.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder