Pasipriešinimo iš bosnių nesulaukusios aštuoniolikmetės triukšmingai žengė į ketvirtfinalį.

Uraganinį pasirodymą aštunfinalyje surengusi Lietuvos U18 merginų rinktinė - tarp aštuonių geriausių Europoje ir per žingsnį nuo patekimo į U19 pasaulio čempionatą.

Viliaus Stanišausko auklėtinės 84:40 (26:6, 21:15, 23:5, 14:14) be pasigailėjimo pervažiavo Bosnijos ir Hercegovinos rinktinę ir ketvirtadienį kausis dėl kelialapio į pusfinalį.

Lietuvės varžoves ėmė triuškinti iškart - jau pirmojo kėlinio pabaigoje persvara pasiekė 20 taškų (26:6).

Antrajame ketvirtyje bosnės atkuto, tačiau mūsiškės surengė 7 minučių atkarpą 25:0 ir skirtumas po pertraukos tapo nepadorus (64:21).

Rekordinė atotrūkio žyma - beveik įpusėjus ketvirtajam kėliniui pasiektas 51 taškas (79:28). Per likusį laiką teliko išspręsti formalumus.

V. Stanišausko treniruojamų merginų pranašumas nesunkiai įžvelgiamas ir statistikos protokole, kur lietuvės dominavo beveik kiekvienoje eilutėje. Varžovės itin dažnai klydo - kamuolį prarado net 29 kartus.

Tarp mūsiškių taškais pasižymėjo visos 12 krepšininkių, o rezultatyviausiai Lietuvos jaunių rinktinės gretose rungtyniavo Justė Jocytė, pelniusi 15 taškų (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

Rusnė Augustinaitė (3/6 trit.) ir Ugnė Sirtautaitė pridėjo po 11, o Gerda Raulušaitytė - 10 taškų ir 7 atkovotus kamuolius. 10 taškų pelnė ir 5 atšokusius kamuolius sugriebė Viltė Andrunavičiūtė.

Ketvirtfinalyje lietuvių lauks Čekijos rinktinės barjeras. Čekės savo aštunfinalyje 83:53 nepaliko šansų Turkijos rinktinei. Mūšis dėl pusfinalio ir vietos pasaulio čempionate - ketvirtadienį nuo 21:15 val., transliacija - FIBA „YouTube" kanale.

Lietuva: Justė Jocytė 15, Rusnė Augustinaitė ir Ugnė Sirtautaitė po 11, Gerda Raulušaitytė ir Viltė Andrunavičiūtė 10, Neda Pliatkutė 8, Vivien Danguolė Pupkevičiūtė 6.

Bosnija ir Hercegovina: Danijela Mitrovič 9.