Paskutinis šansas: ar pavyks Lietuvai iškovoti dar du buriavimo kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes?

Šiandien Prancūzijoje, Hierese, startuoja „Paskutinio šanso regata“, kuri Lietuvos buriuotojams yra paskutinė galimybė iškovoti dar du kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes.

IQFOIL burlenčių klasėje dėl kelialapio kovos Rytis Jasiūnas ir Juozas Bernotas, ILCA 7 jachtų klasėje – Martis Pajarskas, Vėjas Strelčiūnas ir Radvilas Janulionis.

Paraleliai čia vyks ir regata kelialapius jau turinčių valstybių atstovams, kuriems šios varžybos bus vienos paskutinių tokio gausumo ir svarbos varžybų prieš olimpines žaidynes. ILCA 6 jachtų klasėje čia atstovaus Viktorija Andrulytė ir Lėja Savickaitė.

R. Jasiūnas: jaučiu, kad esu pajėgus iškovoti kelialapį

„Tai – iš tiesų svarbios varžybos ir spaudimo netrūksta. Tačiau jaučiuosi gerai, esu geroje fizinėje formoje. Paskutinės dvejos varžybos Kadize ir Maljorkoje sekėsi gerai, tad jaučiu, kad esu pajėgus kelialapį iškovoti.

Tereikia suplaukti taip, kaip iš tiesų sugebu, pagal savo jėgas“, – prieš startą dalinosi buriuotojas Rytis Jasiūnas.

IQFOIL burlenčių klasėje „Paskutinio šanso regatoje“ planuoja startuoti 51 sportininkas iš 28 valstybių. Iš viso šioje klasėje bus išdalinti 5 kelialapiai geriausiai pasirodžiusių valstybių atstovams, kas reiškia, kad reikia būti pirmajame penketuke tarp 28 valstybių.

Taip pat bus skiriamas vienas papildomas kelialapis šaliai, patenkančiai į „Emerging Nations“ sąrašą – jame yra ir Lietuva, kas reiškia dar vieną papildomą šansą patekti į Paryžiaus olimpines žaidynes.

IQFOIL burlenčių klasėje dėl kelialapio kovos ir olimpietis Juozas Bernotas, kuris pastarąsias kelias savaites skyrė reabilitacijai po paskutinėse varžybose patirto susidūrimo distancijoje.

„Prieš tai vykusiose varžybose patyriau susidūrimą ir gana smarkiai nukentėjau. Dar ir dabar nespėjau pilnai atsistatyti – turiu ganėtinai stiprią šonkaulių traumą. Varžytis teks sukandus dantis, tačiau tikslas – iškovoti kelialapį“, – prieš startą ryžto nestokojo J. Bernotas.

Svarbu – per anksti „neperdegti“

ILCA 7 jachtų klasėje Lietuvai atstovaus trys sportininkai – Martis Pajarskas, Vėjas Strelčiūnas ir Radvilas Janulionis. Čia iš viso prie starto linijos stos 61 sportininkas iš 35 valstybių.

Šioje jachtų klasėje bus išdalinti 3 kelialapiai geriausiai pasirodžiusioms valstybėms, kas reiškia, kad reikia papulti tarp trijų geriausiųjų tarp 35 šalių. ILCA 7 jachtų klasėje taip pat bus skiriamas vienas papildomas kelialapis šaliai, patenkančiai į „Emerging Nations“ sąrašą, kuriame yra ir Lietuva.

„Per paskutinius kelis mėnesius tikrai neblogai pasitreniravome, intensyviai ir nemažai plaukiojome. Pačios treniruotės irgi buvo tikslingos – atitiko sąlygas, kurias prognozė rodo ir šiose varžybose, būtent vidutinius-silpnus vėjus. Stengsimės „neperdegti“ ir pabandyti iškovoti tą kelialapį“, – prieš startą dalinosi M. Pajarskas.

Pasak V. Strelčiūno, jis vos prieš mėnesį turėjo alkūnės operaciją, tačiau nepaisant to jaučiasi jau atsistatęs ir pasiruošęs varžyboms.

ILCA 6 jachtų klasėje – dvi Lietuvos atstovės

ILCA 6 jachtų klasėje Lietuva jau turi iškovojusi olimpinį kelialapį, tad joje dvi Lietuvos atstovės – olimpietė Viktorija Andrulytė ir buriuotoja Lėja Savickaitė – varžysis su tų valstybių atstovėmis, kurios kelialapius jau taip pat turi iškovojusios.

Daugumai šiose varžybose startuojančių sportininkių tai – pasiruošimo olimpinėms žaidynėms dalis ir viena paskutinių progų susitikti su didžiąja dalimi konkurenčių lenktynių distancijoje.

Iš viso ILCA 6 jachtų klasėje startuos 69 sportininkės iš 35 valstybių.

„Paskutinio šanso regata“ – tai tradicinė „Prancūzijos olimpinės savaitės“ regata, kur susirenka visų olimpinių buriavimo klasių atstovai. Regata vyks Hierese, Prancūzijoje, balandžio 21-27 dienomis. Sekti regatos eigą bei rezultatus galima čia.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder