Pergalingas pajūrio šokėjų savaitgalis

Praėjusį šeštadienį ir sekmadienį, po pusantrų metų trukusios pertraukos, Alytuje vyko Lietuvos 10 šokių čempionatas – pirmenybės. Ir nors karantino metu šokių užsiėmimai vyko itin sudėtingomis sąlygomis, tai visiškai nesutrukdė puikiai pasirodyti uostamiesčio šokių klubo „Žingsnis“ atstovams.

Net keturios poros - Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (kurie, beje, šiuo metu yra pasaulio reitingo lyderiai savo amžiaus grupėje), Nojus Vaškys ir Auksė Stuopelytė, Dominykas Kniukšta ir Elinga Bertašiūtė bei Kristupas Sodys ir Jogailė Riklevičiūtė čempionate iškovojo keturis aukso, du sidabro ir du bronzos medalius.

Dar dvi poros - Arijus Dabašinskas ir Eva Jundulaitė bei Eimantas Eirošius ir Azzurra Cotticelli - papildė klubo pergalių krepšelį trimis pirmomis vietomis pirmenybėse. Į čempionato finalą pateko ir Kristupas Mlinskas su Emilija Ulčinaite, užėmę penktą vietą. Ketvirtas vietas pirmenybėse užėmė Arnoldas Jonušas su Žilvine Šakinyte ir Antanas Karalius su Emilija Paulauskaite.

„Jau 22 metus sėkmingai garsiname Klaipėdos ir Plungės vardą šokių pasaulyje, - sako „Žingsnio“ vadovas Martynas Kūra. – Tačiau šie metai sportinių šokių atstovams buvo tikrai nelengvi. Dėl pandemijos kurį laiką treniruotės apskritai nevyko, daug kur susirinkusios grupės neišsilaikė.

Laimei, mums pavyko ne tik išsaugoti savo šokėjus, bet ir papildyti jų gretas bei prisitaikyti prie naujų iššūkių, pavyzdžiui, tiek užsiėmimų nuotoliniu būdu, tiek laikantis visų saugumo reikalavimų.

Puikiai suprantu, kad artimiausiu metu dirbti teks būtent taip, tačiau labai džiaugiuosi, kad nepaisant visų nepalankų aplinkybių, mūsų klubo poros pasirodė gerai, o mes dar kartą įrodėme, kad turime stiprių, puikiai su vaikais dirbančių ir visoje Lietuvoje vertinamų trenerių“.

Artimiausiu metu žingsniečių laukia dar itin svarbios varžybos: pasaulio reitingų varžybos Šiauliuose, Lenkijoje ir Olandijoje, kur poros kovos dėl pasaulio reitingų taškų. Tačiau bene labiausiai laukiama penkiolikmečių klaipėdiškio Kipro Kūros ir vilnietės Elzės Gintvilės Valiūnaitės (Klaipėdos „Žingsnis“ – Vilniaus „Ratuto“) pasirodymų – pora jau iškovojo teisę atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate: Rumunijoje vyksiančiame Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionate, Izraelyje vyksiančiame standartinių šokių pasaulio čempionate ir Vilniuje vyksiančiame 10 šokių pasaulio čempionate.

Sidebar placeholder