Perspektyviausiems Klaipėdos sportininkams - stipendijos (2)

Klaipėdos miesto savivaldybė paskirstė stipendijas perspektyviems miesto sportininkams. Šiemet Klaipėdos miesto vardą garsinantiems sportininkams stipendijoms planuojama skirti per 50 tūkstančių eurų.

Stipendijos dydis, priklausomai nuo rezultatų, siekia nuo 120 iki 440 eurų per mėnesį.

Paskačiavus visų metų stipendijos dydį, didžiausia jų siekia net 5 280 eurų.

Didžiausia stidendija (440 eurų per mėnesį) suteikta Klaipėdos teniso perliukui, nuolat įvairiose pasaulio šalyse tarptautiniuose turnyruose ir čempionatuose Klaipėdos vardą garsinančiam Edui Butvilui.

„Pernai taip pat gavau stipendiją, tačiau šiemet man skirta didesnė. Tai labai motyvuoja. Smagu, kad Klaipėdos miestas įvertina jaunus sportininkus, kuriems tokia parama labai reikalinga ir naudinga. Tikiuosi, kad su didesne stipendija pavyks Klaipėdai iškovoti dar skambesnių pergalių“, - sakė keliskart europiniuose iki 18 metų teniso turnyruose tiek vienetų, tiek dvejetų varžybose triumfavęs klaipėdietis E. Butvilas. Be to, jis neturėjo lygių ir Lietuvos čempionate.

Trys sportininkai: Andrius Mažeika, Lukas Krasauskas (abu - imtynininkai) ir Banediktas Mickus (lengvaatletis) gavo po 320 eurų per mėnesį stipendijas (metinė stipendijos suma - 3 840 eurų).

Dar 11 Klaipėdos sportininkų gavo po 120 eurų per mėnesį (per metus - 1 440 eurų).

Į šį sąrašą patenka keturi irkluotojai - Ignas Urbonas, Paulius Brusokas, Linas Babarskas ir Jonas Šaparavičius, keturi badmintonininkai - Jonas Petkus, Danielius Beržanskis, Rebeka Aleksavičiūtė ir Gabija Mockutė bei trys sunkiaatlečiai - Vincentas Skirka, Karolis Andrijauskas ir Lukas Kordušas.

Iš viso šioms stipendijoms jau skirta 32 tūkst. 640 eurų.

„Labai smagu, kad analizuoja rezultatus, pastebi ir įvertina už triūsą. Kai sužinojau, kad gausiu Klaipėdos miesto perspektyviausių sportininkų stupendiją, atsirado dar didesnis ūpas ir šypsena veide. Tai labai motyvuoja“, - pabrėžė Lietuvos badmintono dvejetų (su Gabija Mockute) čempionė R. Aleksavičiūtė.

Jai antrino Lietuvos imtynių čempionas, Europos čempionato 13 vietos laimėtojas L. Krasauskas.

„Smagu, kad miestas pripažįsta ir padeda, o ne vien tik laukia pergalių. Kai sulauki pagalbos iš šalies, gali labiau koncentruotis į sportą, tai tiesiog nukreipia nuo pašalinių minčių apie išgvenimą. Dabar visas jėgas ir energiją galiu skirti tik sportui. Nuostabu“, - gera nuotaika tryško L. Krasauskas.

Taip pat sudarytas Klaipėdos sportininkų sąrašas, kuriems einamaisiais metais bus ieškoma lėšų pagal Kūno kultūros ir sporto plėtros programą stipendijoms išmokėti iki 2021 metų gruodžio 1 dienos.

Į šį sąrašą pateko 12 sportininkų. Tai - imtynininkas Artiom Auga, meninės gimnastikos atstovė Maja Gaiduk, rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius, bėgikė Eglė Morenaitė, irkluotojai Vilius Grikpėdis, Benas Volkovas, Ramūnas Razma, barjerinio bėgimo atstovė Gabija Klimukaitė, šuolio su kartimi rekordininkas Osvaldas Gedrimas, boksininkė Ana Starovoitova, sunkiaatletis Arnas Šidiškis ir parairkluotojas Augustas Navickas.

„Šiuo metu strateginio planavimo grupei esame įvardiję dar 21 120 eurų poreikį, kad likusiems ir nustatytus kriterijus atitikusiems sportininkams antrąjį šių metų pusmetį būtų išmokėtos stipendijos. Mūsų skyrius dėjo visas pastangas, kad šių metų pavasarį atnaujinti ir Taryboje patvirtinti stipendijų skyrimo nuostatai būtų objektyvūs, konkretūs ir motyvuotų ne tik sportininkus, bet ir juos ugdančias organizacijas“, - sakė Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

Nuo kada žodis “lietuvių” rašoma iš didžiosios raidės? Ar tik pačiam komentatoriui nereikėtų užsirašyti į lietuvių kalbos pamokėles, užuot pasislėpus prie kompiuterio ar telefono maigyti mygtukus ar klaviatūrą?
Ponui komentatoriui M, 2021-05-13 19:41
Ar straipsnio autorius mokėsi Lietuvių kalbos rašybos ???
M, 2021-05-13 19:28
Sidebar placeholder