Pirmą kartą Lietuvoje – sportinių jachtų Europos čempionatas

(1)

Savaitgalį Nidoje startuoja visą savaitę šiame pajūrio mieste karaliausiantis Europos „RS Feva“ čempionatas, kuriame prie starto linijos planuoja stoti net 30 komandų iš skirtingų Europos valstybių.

Pasak buriuotojų, po jau kelių Nidoje vykusių skirtingų jachtų klasių pasaulio buriavimo čempionatų, tai – pirmas kartas, kai Lietuvai patikėta organizuoti sportinių jachtų Europos pirmenybės.

„Galimybė organizuoti Europos čempionatą Lietuvoje, Nidoje – tai ilgo ir nuoseklaus mūsų darbo įvertinimas.

Šioje jachtų klasėje turime puikių, talentingų jaunųjų sportininkų, kurie jau tris metus iš eilės iš pasaulio bei Europos čempionatų parveža vis aukštesnės prabos medalius.

Kelis kartus esame organizavę ir „RS Feva“ Europos taurės etapus, tad pasaulinė „RS Feva“ organizacija šiemet mums patikėjo rengti ir žemyno pirmenybes“, – džiaugiasi Lietuvos „RS Sailing“ asociacijos vadovas Marius Petraitis.

Pasak jo, labai džiugu, kad Europoje populiarėjančios dvivietės „RS Feva“ jachtų klasės jaunieji buriuotojai turės progą susipažinti su Lietuvos buriavimo akvatorija.

Šiuo metu į čempionatą yra užsiregistravę trys dešimtys įgulų iš Lietuvos, Estijos, Ukrainos, Švedijos, Italijos, Slovakijos, Čekijos, Latvijos, Vengrijos, Lenkijos.

Tiesa, pasak jo, kai kurių Vakarų Europos valstybių sportininkai į galimybę startuoti Lietuvoje žiūrėjo atsargiai, dėl geopolitinės situacijos.

Nepaisant to, M. Petraičio teigimu, visus išdrįsusius atvykti turėtų visą savaitę džiuginti sklandi lenktynių programa bei įvairias buriuotojų savybes dažniausiai išmėginančios Nidos buriavimo sąlygos.

Lietuvai Europos čempionate atstovauti žada 16 komandų. Būtent lietuviai gins ir Europos čempionų titulą tiek bendroje, tiek „mišrios įgulos“ (įgula, kurioje komanda sudaryta iš vienos merginos ir vieno vaikino) įskaitose.

2023 metais aukso medalius abejose šiose įskaitose iškovojo Rūtos Mažunavičiūtės ir Tauro Kurlinkaus įgula. Sidabrą bendroje įskaitoje praėjusiais metais taip pat iškovojo Lietuvos įgula – Tadas Ožalas ir Pijus Striokas.

„RS Feva“ jachtų klasės Europos čempionatas bus pirmasis sportinių jachtų čempionatas, organizuojamas Lietuvoje. Iki šiol Nidoje 2023 metais buvo organizuotas olimpinės 470 jachtų klasės pasaulio jaunimo čempionatas ir 2021 metais sportinių-kreiserinių „Platu 25“ jachtų klasės pasaulio čempionatas.

„Nida iš tiesų yra puiki vieta buriuoti sportinėmis jachtomis. Permainingos šios akvatorijos sąlygos – nuo labai stiprių, iki labai silpnų vėjų – leidžia skirtingais būdais išmėginti buriuotojų meistriškumą.

Džiugu, kad tokio rango ir masto renginiai Lietuvoje tampa kone kasmetiniai“, – džiaugiasi Lietuvos buriuotojų sąjungos viceprezidentas sportiniam buriavimui Raimondas Šiugždinis.

„RS Feva“ Europos čempionatas Nidoje vyks birželio 22-28 dienomis. Sekti čempionato rezultatus galima čia.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder