Pirmasis medalis Lietuvai Tokijuje: fantastika – Laura Asadauskaitė sukūrė sidabrinį stebuklą (1)

Tai, kas 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiadoje Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei pakišo koją, Tokijo olimpiadoje padėjo sugrįžti į penkiakovininkų kovas dėl medalių.

Nevykusiai fechtavimo ir ir plaukimo rungtyse pasirodžiusi ir 27-ąją poziciją užėmusi 2012 Londono olimpiados čempionė L.Asadauskaitė idealiai jojo žirgu ir surinko maksimumą taškų – 300. Taip pat galingai tokį patį rezultatą pasiekė ir kita lietuvė Gintarė Venčkauskaitė. Tad prieš Lietuvos penkiakovininkų mėgstamą bėgimo ir šaudymo rungtį Laura iš 27 vietos pakilo į 13-ąją ir nuo lyderės atsiliko tik 52 sek. Finišą geriausia mūsų atletė kirto fantastiškoje antroje vietoje.

Įdomu, kad finalinis bėgimas buvo atidėtas 15 min. – organizatoriai aiškinosi oro sąlygų niuansus.

Per bėgimą mūsų sportininkė L.Asadauskaitė atrodė puikiai, darė mažai klaidų ir lenkė priekyje esančias varžoves.

2016 metų Rio de Žaneiro olimpiadoje būtent jojimas pakišo koją titulą ginusiai L.Asadauskaitei. Ji nebaigė jojimo trasos ir galiausiai užėmė 31 vietą.

Šįkart viskas apsivertė aukštyn kojomis – ypač tragiška buvo žiūrėti į varžybų lydere vokietę Anniką Schleu, kuri buvo vienvaldė varžybų lyderė, tačiau žirgas atsisakė joti ir po kelių bandymų sportininkė suprato, kad už šią rungtį jį gaus nulį ir praras šansus laimėti medalį. Sportininkė balsu verkė finišo linijoje.

Tad lietuvės, puikiai sujojusios ir tik dvi surinkusios po 300 taškų, prieš bėgimą ir šaudymą turėjo ne 1 min. 23 sek. atsilikimą, o tik 52 sekundės. Pirma bėgo Rusijos rinktinės narė Uljana Batatašova, o pirmąją-dešimtąją vietą skyrė 40 sek.

Lemiamoje šiuolaikinės penkiakovės rungtyje pirmoji turėjo startuoti varžybų lyderė, o kitos atletės – tokiu intervalu, kiek sekundžių yra nuo jos atsiliko.

Sportininkėms reikėjo įveikti 4 ratus po 800 m ir 4 kartus šaudykloje lazeriniu pistoletu kuo greičiau „užgesinti“ po penkias lemputes.

Tiesa, ir nepataikiusios į visus taikinius po 50 sek. galėjo bėgti toliau.

Nuo 8.30 val. Lietuvos laiku penktadienį vyko – 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtis, nuo 9.45 val. – papildomas fechtavimo etapas, nuo 11.15 val. – konkūrinis jojimas, o nuo 13.30 val. – lemiama bėgimo ir šaudymo rungtis.

Tokiu ritmu Tokijo stadione vyko penktadienį moterų šiuolaikinės penkiakovės varžybos, kuriose kuo aukščiau pakilti galutinėje įskaitoje siekė ir Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė bei Gintarė Venčkauskaitė.

Nors pirmoji rungtis nesiklostė taip, kaip planavo lietuvės, jos nenuleido rankų: Tokijo stadiono esančioje „Musashino Forest Sports Plaza“ daugiafunkcėje arenoje vykusiose fechtavimo varžybose 2012 m. Londono olimpinė čempionė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo 15 kovų, patyrė 20 pralaimėjimų ir su 190 taškų žengė 25-ta.

Varžybas nuo pergalės prieš komandos draugę laimėjusi G.Venčkauskaitė yra 34-ta – 12 pergalių, 23 pralaimėjimai, 172 taškai. Lydere tapo vokietė Aannika Schleu, turinti 274 taškus (29 pergalės ir 6 pralaimėjimai).

Penktadienį kovas penkiakovininkės pradėjo baseino takelyje: anksčiau penkiakovininkai olimpinės žaidynėse kovodavo 50 m ilgio baseine, o šįsyk varžysis 25 m ilgio.

L.Asadauskaitė plaukė antrame plaukime, o G.Venčkauskaitė – trečiame.

Laura savo plaukime užėmė ketvirtąją vietą, distanciją nuplaukusi per 2 min. 17.21 sek. ir gavo už tai 276 taškus.

Tuo tarpu Gintarė savo plaukime parodė rezultatą 2 min. 18.37 sek., buvo šešta ir už savo pasirodmą gavo 274 taškus.

Bendroje plaukimo įskaitoje L.Asadauskaitė užėmė 24-ąją vietą, o G.Venčkauskaitė – 30-ąją poziciją.

Po šių varžybų Laura krito į 27-ąją vietą, o Gintarė pakilo į 33-ąją poziciją.

Po plaukimo ant netoliese baseino įrengtos pakylos vyko fechtavimo papildomos varžybos. Jų tvarka tokia: pirmieji susitiko paskutines dvi vietas užimantys sportininkai.

Nugalėtojas ėjo toliau, susirundama su kitu mažiausiai taškų pelniusiu sportininku ir t.t. Už pergalę buvo skiriamas tik vienas taškas.

G.Venčkauskaitė įveikė vieną varžovę ir šiuo atveju iškovojo vieną tašką ir bei sumažino atsilikimą nuo lyderės 1 sek. Tuo tarpu L.Asadauskaitė sugebėjo susivarkyti su trimis varžovėms ir prie savo sąskaitos pridėjo 3 taškus.

Sunkiausiai nuspėjama buvo šiuolaikinės penkiakovės rungtis – jojimas. Čia sėkmė priklausė ne tik nuo sportininko meistriškumo, bet ir nuo jam tenkančio žirgo.

Maršrutą sudarė 12 kliūčių, bet reikėjo atlikti 15 šuolių. Mažiausiai penkios kliūtys vyrams turi būti 120 cm aukščio. Kitos gali būti ir žemesnės (115–110 cm). Kiekvienas sportininkas prieš jojimą turi po 300 taškų.

Tiek jų gali iškovoti, jei nenumestų nė vienos kliūties ir neviršys laiko limito. Po 7 taškus buvo atimama už kiekvieną numestą kliūtį, minus 10 – už sustojimą, po 1 tašką – už kiekvieną viršytą jojimui skirto laiko sekundę.

Kai užsispyręs žirgas visai nešoka per kliūtį arba numeta raitelį, sportininkas lieka be taškų. 

G.Venčkauskaitei teko žirgas „Farome“ ir su juo lietuvė pasirodė puikiai – įveikė visas kliūtis be baudos taškų ir laikų ir užsidirbo maksimumą – 300 taškų.

Laura siekė rezultato su „Jhonu“ – ir taip pat puikiai pasirodė: gavo 300 taškų.

Mūsų atstovės buvo vienintelės, kurios gavo maksimumą taškų ir itin pagerino pozicijas prieš šaudymo ir bėgimo rungtį.

Prieš kombinuotą bėgimo ir šaudymo rungtį visi taškai buvo paversti sekundėmis.

Prieš paskutinė rungtį Laura užėmė 13 vietą, o Gintarė – 24-ąją. Nuo lyderės mūsų sportininkė prieš bėgimą atsiliko 52 sek.

Tuo arpu G.Venčkauskaitė iš 33-iosios vietos šoktelėjo į 24 poziciją ir nuo lyderės atsiliko 1 min. 13 sek.

Valio!!!
!!!, 2021-08-06 14:26
Sidebar placeholder