buriuotoja

Po antrosios ILCA6 čempionato dienos Viktorija Andrulytė išlaikė poziciją stipriausio pasaulyje moterų laivyno viduryje

Antroji ILCA6 moterų pasaulio čempionato diena Hiustono mieste, Teksase geriausias pasaulio buriuotojas pasitiko štiliumi. Oro sąlygos nuo pat ryto nežadėjo nieko gero. Vėjas iki 2 m/s (5 mazgai) pakilo tik apie 14 val. Sportininkėms ant vandens teko laukti dar beveik porą valandų kol vėjas pakilo iki 4-7 m/s (8-15 mazgų) ir tapo tinkamas varžybomis. 

Meksikos įlankos pietuose besisukantis nedidelis uraganas ir palyginti žema dienos temperatūra lėmė tai, kad vėjas buvo labai nepastovios krypties. Taigi, regatos teisėjams distanciją teko keisti kelis kartus.

Pagaliau davus startą, Viktorija pasirinko dešinę distancijos pusę, kur gaudė kiekvieną vėjo gūsį taip išlaikydama gerą poziciją. Iki pirmo ženklo Lietuvos sportininkė plaukė pirmajame penkioliktuke.

Prie ženklo, priekyje esanti Lenkijos sportininkė, Europos čempionė Agata Barwinska lietė ženklą. Tai yra laikoma taisyklių pažeidimu.

Tai padariusi sportininkė, kaip papildomo laiko nuobaudą, turi apsisukti aplink savo ašį. Viktorijos konkurentė nesisuko iš karto, kaip numatyta taisyklėse, o laukė jai patogaus momento, taip trukdydama Viktorijai užsiimti poziciją su daugiau vėjo. Dėl šio incidento Lietuvos sportininkę pralenkė nemažai varžovių ir ji finišavo 23 vietoje.

,,Dienos pradžioje, sąlygos tiko buriuoti, bet ne varžytis. Vėjas keitė kryptį iki 50 laipsnių ir buvo sunkiai nuspėjamas. Tokioms sąlygoms, sakyčiau, turėjome labai ilgą distanciją, ją įveikti užtruko daugiau nei valandą.

Šiek tiek išmušė iš vėžių incidentas su lenke Agata Barwinska, tačiau kuo toliau, tuo labiau susipažįstu su Galvestono įlankos specifika, jau jaučiu, iš kurios pusės ateinantis gūsis bus palankus.

Rytoj laukia ilga diena, nes vėjo prognozės vėl silpnos, o organizatoriai nori įvykdyti 3 suplanuotus kvalifikacinius plaukimus, po kurių seks 3 finalų dienos.", - įspūdžiais iš antrosios dienos dalinosi Viktorija.

Po 3 įvykdytų kvalifikacinių plaukimų Lietuvos olimpietė Viktorija Andrulytė - 42 bendroje įkaitoje. Kvalifikacijai įvykdyti organizatoriai planuoja 6 plaukimus, taigi rytoj sportininkių laukia sunki ir ilga diena su trimis numatomais startais.

Spalio 13 d. organizatoriai privalo įvykdyti bent vieną plaukimą, nes tik tuomet bus galima sumuoti taškus ir pradėti finalinius plaukimus. Rytoj neįvykdžius nei vieno plaukimo, kvalifikacijos bus pratęstos finalų sąskaita.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder