Po ilgos pertraukos į Kretingą grįžo motobolas    

Po beveik dvejus metus trukusios pertraukos Kretingos motodrome vyko Lietuvos motobolo čempionato atidarymo rungtynės. Aikštelėje pečius surėmė Kretingos motobolo klubo pirmoji ir antroji komandos. Taip pat į aikštę išriedėjo ir jaunoji motobolo žaidėjų karta - pirmą kartą vyko Lietuvos motobolo jaunimo čempionatas.

Kretingos motobolo klubas pasiruošimą sezonui pradėjo prieš porą mėnesių. Pasak komandos trenerio Renato Žiubrio, žaidėjai yra labai pasiilgę rungtynių.

„Pasiruošimas sezonui vyko gan sklandžiai ir be didesnių trukdžių. Į pirmąsias pratybas susirinkome paskutinę kovo mėnesio savaitę ir sistemingai ruošėmės du mėnesius. Labai laukiame sezono starto, visgi dėl pandemijos, be oficialių rungtynių, teko praleisti visą praėjusį sezoną, o treniruotis, bet neturėti tikrų kovų - labai sunku visiems“, - komentavo ilgametis Kretingos motobolo komandos žaidėjas ir vyriausiasis treneris Renatas Žiubrys.

Jis apgailestavo, kad Europos čempionatas vėl nukeltas, Centrinė motobolo lyga, kurioje varžėsi Lietuvos ir Baltarusijos stipriausi motobolo klubai, taip pat neįvyks.

„Vienintelė likusi galimybė turėti oficialias rungtynes - Lietuvos motobolo čempionato organizavimas. Mažai galimybių, kad įvyks ir jau, galima sakyti, tradiciniai mūsų motobolo klubo organizuojami tarptautiniai motobolo turnyrai, sukviesdavę į Kretingą pajėgias Baltarusijos, Vokietijos ir Rusijos motobolo ekipas. Tad galima tvirtinti, kad mūsų sporto šaka vis dar išgyvena sąstingį“, - mintimis dalijosi R. Žiubrys.

VARŽYBŲ AKIMIRKA. Motobole yra svarbi ne tik fizinė ištvermė, bet ir komandinė dvasia. Šiame sporte būti bailiu neįmanoma - greitis ir motociklai neleidžia išsigąsti nė akimirkai.

Jo teigimu, turėti dvi komandas Kretingoje - tikrai nemažas pasiekimas.

„Šiuo metu turime 12 žaidėjų, kurie atstovaus pirmajai ir antrajai mūsų komandoms. Esame išsaugoję branduolį, kurį sudaro ilgamečiai žaidėjai Raimondas Alseika, Tomas Gudauskas ir Lukas Šimkus. Netrūksta ir gabaus jaunimo, kuris jau priaugo vyrų komandos lygį. O tikslas pirmajai komandai yra keliamas tik vienas - laimėti Lietuvos čempionatą“, - sakė R. Žiubrys.

Jau pirmosiose oficialiose rungtynėse netrūko efektingų momentų. Nuaidėjus varžybų finaliniam švilpukui pergalę rezultatu 2:0 šventė Kretingos pirmoji komanda.

„Abi komandos treniruojasi kartu, net per treniruotes netrūksta kietos kovos ir niekas nenori nusileisti. Visgi sunku žaisti prieš savo antrąją komandą, nes aiškios visos taktinės ir strateginės gudrybės“, - sakė jis.

Kalbėdamas apie kitą savo varžovę - Skuodo „Bartuvos“ ekipą, žaidžiantysis treneris pažymėjo, kad su skuodiškiais visada vyksta bekompromisė ir principinė kova iki paskutinių akimirkų.

„Mūsų šalyje esame tik dvi komandos. Ir mūsų susidūrimai visada būna principiniai, kuriais siekiame įrodyti, kad esame stipriausi šalyje. Ne išimtis bus šis čempionatas“, - įsitikinęs R. Žiubrys.

Pirmą kartą Lietuvos motobolo istorijoje prasidėjo Lietuvos jaunimo iki 18 metų amžiaus motobolo čempionatas, kuriame taip pat varžosi trys komandos. Be dviejų Kretingos motobolo klubo jaunimo komandų, čempionate dalyvauja ir Skuodo „Bartuvos“ jaunimas.

EMOCIJA. Motobolas - azartiškas ir žiūrovų akiai įdomus žaidimas. Kovų azartą sustiprina dūzgiantys motociklai aikštelėje. Organizatorių nuotr.

Pirmose rezultatyviose varžybose rezultatu 6:4 nugalėjo pirmoji Kretingos jaunimo komanda.

„Jaunimui varžybos reikalingos kaip oras. Tik jų pagalba galima tobulėti ir kaupti patirtį bei mokytis iš klaidų. Džiaugiuosi, kad turime galimybę pirmą kartą mūsų šalies motobolo istorijoje organizuoti ir jaunimo čempionatą. Dėl pandemijos ir taip negalime jaunimui suteikti tarptautinių varžybų patirties, belieka pasidžiaugti galimybe pasivaržyti vietinėse pirmenybėse“, - kalbėjo motobolo klubo treneris.

Čempionatas bus vykdomas dviejų ratų sistema, po jų dvi daugiausiai pergalių surinkusios ekipos tarpusavyje dar rungtyniaus didžiajame finale.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder