Prasideda svarbiausi „Neptūno“ mūšiai: ketvirtfinalio intriga, skaičiai ir komentarai

„Atkrintamosios - toks etapas, kai taupyti jėgas ar žvalgytis atgal nėra kada. Reikia kautis iš visų jėgų ir bandyti priešininkams kibti į atlapus. Juk atkrintamosiose būna visko“, - prieš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio mūšį su Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa kalbėjo „Neptūno“ vyr. treneris Tomas Gaidamavičius.

Klaipėdos ekipos strategas nusiteikęs pozityviai ir kovingai bei visa tai stengiasi perduoti savo žaidėjams.

Į Panevėžį - kovos išvakarėse

„Lietkabelio“ ekipa - galinga. Juk ne veltui ji LKL reguliariajame čempionate užėmė trečiąją vietą. Be to, paskutinėse reguliariojo čempionato rungtynėse 85:79 nugalėjo Vilniaus „Rytą“. Jie yra ant bangos, tačiau mums reikia stengtis sustabdyti tą bangą", - akcentavo T. Gaidamavičius.

Pirmoji „Neptūno“ ir „Lietkabelio“ LKL ketvirtfinalio akistata vyks jau gegužės 13 d. (ketvirtadienį) Panevėžyje. Nuo 18 val. dvikovą internetu transliuos „Delfi“ TV.

„Į Panevėžį išvyksime dieną prieš atkrintamąsias - trečiadienį. Pasitreniruosime, prisijaukinsime varžovų aikštės lankus, pailsėsime ir kibsime į kovą“, - sakė T. Gaidamavičius.

Antrasis šių ekipų ketvirtfinalio mačas vyks gegužės 16 dieną (sekmadienį) 16.30 val. „Švyturio“ arenoje. Dvikovą taip pat internetu transliuos „Delfi“ TV.

Ketvirtfinalio etape yra kovojama iki 2 pergalių. Jei dviejų mačų nepakaks, trečiasis vyks gegužės 18 dieną (antradienį) 18 val. Panevėžyje.

Išskyrė lyderius

Kalbėdamas apie „Lietkabelio“ ekipą, T. Gaidamavičius išskyrė „Lietkabelio“ vedlius - Paulių Valinską ir Kailą Vynalesą.

„Nors pastarasis dėl traumų kurį laiką nežaidė, tačiau turime būti pasiruošę, kad gali per dvikovą su mumis išbėgti į aikštę. Kita vertus, “Lietkabelio„ ekipoje yra daug galingų žaidėjų. Tai - gerai subalansuota komanda, fiziškai tvirti vyrai“, - kalbėjo „Neptūno“ vyr. treneris.

Visgi nereikia pamiršti, kad ir Klaipėdos ekipa pastaruoju metu demonstruoja gana gerą sportinę formą - iš paskutinių 6 rungtynių laimėjo 5.

„Reguliarusis sezonas buvo sunkus, banguotas, kankino traumos. Galbūt psichologiškai atsiliepė ir tai, kad taupydami pinigus šiemet subūrėme šiek tiek silpnesnę komandą. Tačiau į komandą atėjus Deividui Gailiui, sugebėjome tinkamai finišuoti ir galiausiai reguliariajame čempionate likome šešti. Prieš beveik dvi savaites Klaipėdoje įrodėme, kad galime laimėti ir prieš tą patį “Lietkabelį„ - 83:73“, - pabrėžė T. Gaidamavičius.

Į „Neptūno“ gretas įsiliejus Deividui Gailiui, pagyvėjo komandos žaidimas. Tikimasi, kad jis lyderio vaidmens imsis ir ketvirtfinalyje.

 

Skaičiai ir statistika

 

„Lietkabelis“ LKL reguliariajame čempionate iškovojo 23 pergales ir patyrė 13 pralaimėjimų. Tai jiems lėmė trečiąją turnyro lentelės vietą.

„Neptūnas“ su 14 pergalių ir 22 pralaimėjimais liko šeštas.

„Lietkabelis“ LKL reguliariajame čempionate klaipėdiečius įveikė tris kartus iš keturių susitikimų: 2020 metų spalio 3 dieną Panevėžyje rezultatu 87:82, 2020 metų gruodžio 5 dieną Klaipėdoje rezultatu 90:80 ir 2021 metų balandžio 8 dieną Panevėžyje - 82:77. Vienintelį kartą „Neptūnas“ panevėžiečius įveikė 2021 metų gruodžio 1 dieną, kai Klaipėdoje šventė pergalę dviženkliu skirtumu - 83:73.

„Viskas prasideda iš naujo. Prieš ketvirtfinalio mūšius visos pergalės ir pralaimėjimai nebeturi reikšmės. Laimi tas, kas pirmas iškovoja dvi pergales. Čia daug ką lemia ir žaidėjų psichologija bei patirtis“, - teigė „Neptūno“ vyr. treneris Tomas Gaidamavičius. Tomas Gaidamavičius

Kitos ketvirtfinalio poros

Kauno „Žalgiris“ (1 vieta) ketvirtfinalyje egzaminuos Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (8), Vilniaus „Rytas“ (2) kovos su „Šiauliais“ (7), Utenos „Juventus“ (4) - su Prienų „Cbet“ (5).

Gegužės 12 dieną atkrintamųjų etapas startuos su „Juventus“ ir „Cbet“ dvikova. Reguliariajame sezone per ketverias rungtynes abi šios komandos pasidalijo po dvi pergales.

Antrasis šios serijos mačas bus žaidžiamas gegužės 15 d., o trečiosios rungtynės, jei jų prireiks, numatytos gegužės 17-ąją.

Tą pačią dieną vyks „Žalgirio“ ir „Pieno žvaigždžių“ dvikova. Reguliariajame sezone visus keturis susitikimus užtikrintai laimėjo Kauno ekipa, paskutinį kartą tai padarydama 30 taškų skirtumu.

Antrosios rungtynės - gegužės 15-ąją, o trečiosios, jei prireiks, gegužės 17 d.

Gegužės 13 d. ketvirtfinalio etapą pradės „Ryto“ ir „Šiaulių“ komandos. Visus keturis kartus iki šiol laimėjo sostinės ekipa, paskutinį kartą tai padarydama net 36 taškų skirtumu.

Atsakomasis serijos susitikimas bus žaidžiamas gegužės 16 d., o jei reikės trečiųjų rungtynių, jos bus žaidžiamos gegužės 18 d.

Pusfinalis tarp 1-os ir 8-os vietų poros laimėtojų ir 4-os bei 5-os vietų poros nugalėtojų prasidės gegužės 20 d. Antrasis mačas - gegužės 22 d., trečiasis - gegužės 25 d., o ketvirtasis ir penktasis mačai, jei prireiks, numatyti atitinkamai gegužės 27 ir 29 dienomis.

Kitas pusfinalis, kuriame susitiks 2-os ir 7-os bei 3-os ir 6-os komandų porų laimėtojai, startuos gegužės 21 d., antrosios rungtynės - gegužės 23 d., trečiosios - gegužės 26 d., o ketvirtosios ir penktosios turėtų vyktų gegužės 28 ir 30 dienomis.

Pusfinalių bei finalų datos nežymiai gali keistis, priklausomai nuo to, kaip susiklostys atkrintamųjų varžybų susitikimai.

Mažojo finalo serija prasidės jau birželį. Šios serijos rungtynės numatytos birželio 2, 5, 8 dienomis. Jei nugalėtojui nustatyti prireiktų papildomų dviejų mačų, jie vyktų birželio 10 ir 12 dienomis.

Jei niekas nesikeis, finalo serijos datos - birželio 3, 6, 9 dienos. Jei serija pareikalaus ketvirtųjų ir penktųjų rungtynių, jos vyks birželio 11 ir 13 dienomis.

Paskutinės už brūkšnio likusios dvi komandos į ketvirtfinalį nepateko. Joms čempionatas - jau baigtas.

Sidebar placeholder