Praūžė 45-asis Kazimiero Budrio taurės šeimų krepšinio turnyras

Tris dienas Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10) vykęs jubiliejinis, 45-asis, Kazimiero Budrio taurės šeimų krepšinio turnyras praūžė palikęs daug teigiamų įspūdžių tiek dalyviams, tiek žiūrovams.

Renginyje netrūko ne tik atkaklių ir emocingų krepšinio dvikovų, bet ir šou programos su šokiais ir smagia muzika.

Būtent tokias smagias krepšinio šventes visada organizuodavo prieš daugiau nei dvejus metus anapilin iškeliavęs miesto garbės pilietis ir šeimų krepšinio turnyrų pradininkas K. Budrys. Jo tradicijos neužgeso - sėkmingai jo darbus tęsia bendražygis Algirdas Vaicekauskas.

SIDABRINIAI. Kretingiškiai Stonkai tenkinosi vicečempionų titulais.

Rezultatai

Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10) finaliniame Kazimiero Budrio taurės šeimų krepšinio turnyro etape tris dienas varžėsi aštuonios komandos.

A pogrupyje kovėsi Nausėdai (Šilutės r.), Stonkai (Kretinga), Tautvaišai (Panevėžys) ir Mitkai (Skuodas), B pogrupyje - Skromanai (Šeduva), Budriai (Klaipėda), Stoniai (Švėkšna) ir Šliogeriai (Kaunas).

A pogrupio lyderiais tapo visas pergales iškovoję Stonkai, B pogrupyje taip pat visus konkurentus nurungė ir į lyderių gretas prasibrovė Šliogeriai.

Būtent šios komandos ir susitiko didžiajame finale. Pergalę ir didžiąją taurę rezultatu 50:47 iškovojo Šliogeriai.

Kovoje dėl trečiosios vietos Stoniai lygiai tokiu pat rezultatu 50:47 nugalėjo Mitkus.

Penkti liko Nausėdai, rezultatu 41:38 nugalėję Budrius. Septinti - Tautvaišai, rezultatu 51:34 įveikę Skromanus.Snaiperių konkursą laimėjo Paulius Mitkus, finale įveikęs Kornelijų Stonį.

GARBUS SVEČIAS. Kazimiero Budrio taurės šeimų krepšinio turnyro metu sveikinimo kalbą sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Sulaukė pažado

Turnyro organizatorius Algirdas Vaicekauskas apgailestavo, kad dėl pandemijos šįmet uostamiestyje rungtyniauti neatvyko Jemecų šeima iš Ukrainos, tačiau teigė sulaukęs pažado kitąmet turnyre išvysti brolius Kšištofą ir Darjušą Lavrinovičius.

Po turnyro uždarymo visi pasisaldino įspūdingo dydžio (12 kg) tortu, papuoštu turnyro emblema ir skaičiumi 45.

Susirinkusių dalyvių nuotaikas praskaidrino Dainos Bertulienės vadovaujami „Žuvėdros“ jaunieji šokėjai, o nugalėtojus ir prizininkus medaliais ir taurėmis apdovanojo Teisutis Matulevičius.

Istorija

Šeimų krepšinio turnyrus prieš 45-erius metus ėmė rengti šviesaus atminimo Klaipėdos miesto garbės pilietis Kazimieras Budrys. Jis anapilin, pralaimėjęs kovą su klastinga liga, iškeliavo 2019 metų vasario 19 dieną.

K. Budrys buvo išties iškili asmenybė, savo trofėjų kolekcijoje sukaupęs daugybę laurų: dar jaunystėje su Klaipėdos „Maisto“ komanda tapo Lietuvos krepšinio čempionu, o kartu su veteranais tapo pasaulio vicečempionu, Europos čempionu ir prizininku, apdovanotas KKSD Sporto garbės komandoro ženklu, Sporto garbės kryžiumi, LTOK olimpine žvaigžde ir ordinu už nuopelnus Lietuvai.

K. Budrio šeimų krepšinio turnyras rengiamas nuo 1977 metų ir seniai išaugo iki tarptautinio lygio. Jame yra dalyvavusios šeimų komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Suomijos, Vokietijos.

Kazimiero Budrio dukra Raminta ir sūnus Eduardas su šokėjais, kurie padėjo apdovanoti nugalėtojus ir prizininkus.