Prie Europos aukso pridėta klaipėdietiška ranka ir patirtis

Ispanijoje vykusiame Europos pakrančių irklavimo čempionate Lietuvai sužibo aukso medalis. Jį iškovojo puikiai žinomas mūsų šalies irkluotojas Žygimantas Gališanskis. Jam talkino Klaipėdos irklavimo centro (KIC) treneris Vygantas Viršilas.

Ispanijoje skambėjo ir kitos KIC atstovės - Eglės Bezzubovaitės pavardė. Ji medalio neiškovojo, tačiau jos krikštas tokio rango pakrančių irklavimo čempionate - įkvepiantis ateičiai.

Mūsų šalies sportininkai išbandė jėgas tiek vienviečių, tiek mišrių valčių varžybose.

Ž. Gališanskis iš pradžių varžėsi vienviete valtimi ištvermės („Endurance“) lenktynėse, kurių finale užėmė 10-ą vietą.

Vėliau mišrių dviviečių finale Ž. Gališanskis su E. Bezzubovaite 6 kilometrų distanciją įveikė šešti.
 

KLAIPĖDIETĖ. Eglė Bezzubovaitė Ispanijoje vykusiame Europos pakrančių irklavimo čempionate išbandė jėgas tiek vienvietės, tiek dvivietės valties varžybose.

Sprinto rungtyje Lietuvos dvivietė užėmė 7-ą vietą.

Puikiausiai sekėsi sprinto rungtyje, kurioje Ž. Gališanskis niekam nepaliko vilčių ir pasipuošė aukso medaliu.

"Čempionas? Jausmas tikrai neblogas. Labai smagu pagerinti savo pasiekimą pakrančių irklavimo sprinte, - po apdovanojimų portalui LIF.lt sakė pernai Europos čempionate bronzos medalius tiek ištvermės, tiek sprinto rungtyse iškovojęs Ž. Gališanskis.

- Manau, kad auksas tikrai geriau už du bronzos medalius. Tai - pirmasis Lietuvos aukso medalis pakrančių irklavime. Be to, jis atnešė ir kelialapį į kitais metais Balyje vyksiančias paplūdimio žaidynes."

Paklaustas apie dvivietės rezultatus, Ž.Gališanskis neslėpė, kad tai buvo naujas ir nelengvas iššūkis. „Deja, Lietuvoje neturėjome galimybių pasitreniruoti kartu, kelias treniruotes padarėme jau atvykę į Ispaniją, - pasakojo Ž.Gališanskis. - Tačiau rezultatai, kuriuos pasiekėme, tikrai nėra blogi.“

Treneris V. Viršilas sakė, kad pirmenybėse pasitaikė sunkių akimirkų, tačiau visas problemas pavyko puikiai išspręsti. „Varžybų tempas - labai aukštas, tik spėdavome sureguliuoti valtis, žiūrėk, jau sportininkus reikia išleisti į trasą, - šypsojosi treneris.

SUTIKTUVĖS. Vilniaus oro uoste sutikta Lietuvos pakrančių irklavimo komanda: treneris Vygantas Viršilas bei irkluotojai Žygimantas Gališanskis ir Eglė Bezzubovaitė.

- Dvivietė? Tai - pirmoji mūsų įgula pakrančių irklavimo varžybose. Rezultatai geri, nors kiek ir pritrūkome patirties. Dabar jau jos turime daugiau. Tikiu, kad Lietuvoje pakrančių irklavimas išpopuliarės. Tam turime puikias sąlygas Klaipėdoje, mūsų pajūryje galime rengti tarptautines varžybas. Tikiuosi, tai įvyks.“

Pakrančių irklavimo varžybose debiutavusi KIC atstovė E. Bezzubovaitė teigė esanti laiminga, kad į Lietuvą parsivežė nemažai patirties.

„Esu pavargusi, bet laiminga dėl įgytos patirties. Ja galėsiu pasidalyti su komandos draugais. Tikiu, kad galėčiau prisidėti ir prie organizuojamų varžybų Lietuvoje“, - sakė irkluotoja.

Europos čempionate E. Bezzubovaitė vienviete „Endurance“ rungtyje užėmė 19-ą vietą, o sprinto rungtyje buvo 15-a.

Lietuvos irklavimo federacijos kitų metų kalendoriuje yra numatyta, kad rugpjūčio mėnesį Palangoje vyks Baltijos šalių pakrančių irklavimo paplūdimio sprinto čempionatas.

E. Bezzubovaitė - pakrančių irklavime naujokė, tačiau tikisi, kad gerėjančios sąlygos leis įgyti daugiau patirties ir profesionalumo.

„Pirmą kartą įsėdus į valtį buvo baisu, bet labai įdomu. Klaipėdoje turime galimybę pajusti bangavimą nuo marių ir jūros. Kadangi jūrinis bangavimas skiriasi nuo vėjo sukeltų bangų, jau žinau, ko galiu tikėtis varžybose“, - sakė E. Bezzubovaitė.

Ji pripažino, kad naujovės visada sukelia daug emocijų, įdomių patirčių. „Pirmasis įspūdis - labai geras“, - sakė E. Bezzubovaitė.

UNIVERSALUMAS. Pakrančių irklavimas įdomus tuo, kad sportininkai turi ne tik irkluoti, bet ir krante pademonstruoti greitį ir ištvermę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder