Puikios žinios iš Serbijos: klaipėdiečiui – pasaulio čempionato bronza!

(1)

Klaipėdos “Viesulo” sporto centro auklėtinis Mantas Knystautas sužibėjo Belgrade (Serbija) pasaulio graikų-romėnų imtynių čempionate -  Artūro Ševelkovo auklėtinis iškovojo bronzos medalį labiausiai prestižinėje imtynininkų svorio kategorijoje iki 130 kilogramų.

M. Knystautas mažajame pasaulio čempionato finale rezultatu 2:1 nugalėjo ne bet ką, o olimpinių žaidynių vicečempioną, Europos žaidynių nugalėtoją, dukart pasaulio čempionatų bronzos medalių laimėtoją ir Europos čempionatuose visą medalių kolekciją turintį gruziną Iacobi Kajaia.

M. Knystautas iki tol pagrindinius titulus žėrėsi jaunių ir jaunimo amžiaus grupių Europos ir pasaulio čempionatuose, o tarp suaugusiųjų pasaulio čempionato bronzą iškovojo pirmą kartą.

„Smagu. Mantas pademonstravo aukštą klasę ir sportinę formą. Džiaugiamės šiuo pasiekimu. Jei atranka į Paryžiaus olimpines žaidynes būtų prasidėjusi ne kitąmet, o šiemet, Manto kišenėje jau būtų olimpinis kelialapis“, - VE.lt sakė pasaulio čempionato prizininko M. Knystauto treneris A. Ševelkovas.

M. Knystautas 2021 metais varžėsi Tokijo olimpinėse žaidynėse ir ten liko dešimtas.

„Pagaliau galime didžiuotis svariu medaliu pasaulio čempionate tarp suaugusiųjų. Judame toliau į priekį. Mūsų tikslas – olimpinės žaidynės Paryžiuje ir iki tol pasiekti sportinės formos piką. Kantriai dirbsime toliau“, - pabrėžė A. Ševelkovas.

Pasaulio čempionate Belgrade varžėsi ir dar vienas Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro auklėtinis Paulius Galkinas (iki 77 kg). Pastarasis A. Ševelkovo auklėtinis tarp 33 dalyvių užėmė 24 vietą.

Imtynes.lt skelbia, kad nuo Nepriklausomybės laikų mūsų šaliai medalius pasaulio čempionatuose buvo iškovoję tik klasikai.

Iki šiol aukščiausiai buvo pakilęs Mindaugas Ežerskis. Jis 2007 metais Bakus vykusiame čempionate svoryje iki 96 kilogramų paskutinėmis sekundėmis nusileido gruzinui Ramazui Nozadzei ir iškovojo pasaulio sidabrą.

Dar tris bronzos medalius iškovojo Kristupas Šleiva (72 kg; 2021; Oslo) ir broliai Edgaras (66 kg; 2014; Taškentas) bei Valdemaras (74 kg; 2007; Baku) Venckaičiai.