Oriolis Vidalis Montichanas (kairėje) ir Rokas Baciuška. R.Baciuškos komandos nuotr.

Rokas Baciuška tapo pasaulio čempionato lentelės lyderiu

Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusiame „Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje Rokas Baciuška su šturmanu Orioliu Vidaliu Montichanu (Oriol Vidal Montijano) „Challenger“ bagių klasėje užėmė antrąją vietą, o pasaulio čempionato lentelėje pakilo į pirmąją poziciją.

Paskutinę ralio dieną dalyviams teko įveikti 206 km greičio ruožą. R.Baciuška finišavo per 2 val. 38 min. 8 sek., užėmė etape trečiąją vietą ir to užteko, kad bendrojoje įskaitoje lietuvis liktų antras.

Abu Dabyje R.Baciušką aplenkė tik komandos draugas amerikietis Ostinas Džonsas (Austin Jones), pirmąkart lenktyniavęs su buvusiu tauragiškio šturmanu Orioliu Mena. Visas varžybas važiavę panašiu tempu, gamyklinės „Can-Am“ komandos atstovai pasidalino svarbiausias podiumo vietas.

„Viskas labai gerai – šiose lenktynėse važiavome saugiai, daug nerizikuodami, o komanda atliko puikų darbą. Bagis finiše, aš finiše, pagal taškus pasaulio čempionate kylam į pirmą vietą“, - džiaugėsi R.Baciuška.

Nuo pirmos šių varžybų dienos R.Baciuška kartojo, kad svarbiausias tikslas yra įveikti itin pavojingus ir vien iš skirtingo lygio kopų sudarytus greičio ruožus, iki finišo nepamesti šalto proto, taip renkant visus įmanomus taškus pasaulio čempionato įskaitoje. „Į Portugaliją grįšim stipresni, kiekviena patirtis labai reikalinga. Smagu ir dėl Ostino. Dar laukia trys etapai jau minėtoje Portugalijoje, Argentinoje ir Maroke – kova tik prasideda“, - sakė dukart pasaulio ralio-reidų čempionas SSV motobagių klasėje.

„Abu Dhabi Desert Challenge“ ralis tapo antruoju pasaulio ralio-reidų čempionato etapu.  Dalyviams teko įveikti virš 2000 kilometrų, penkių dienų maršrutas driekėsi per įspūdingas dykumas.