Rusų olimpiečių apranga nustebino: nejaugi tai leistina?

Rusijos sportininkams leista varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse tik po neutralia vėliava, neutraliu statusu. Tačiau dabar rusai pristatė savo olimpiečių aprangas, kurios visiškai neatrodo neutralios.

 

Dėl valstybiniu lygiu padarytų dopingo nuodėmių iš Rusijos atletų yra atimta teisė varžytis su nacionaline vėliava, po jų pergalių neskambės Rusijos himnas. Šią vasarą Tokijuje jie bus vadinami Rusijos olimpinio komiteto (ROC) sportininkais, panašiai buvo ir 2018 metų Pjongčango olimpinėse žaidynėse, kai rusai buvo vadinami „neutraliais atletais“.

Vis dėlto rusai vis ieško būdų, kaip apeiti taisyklę. 2018 metų žiemos olimpinėse žaidynėse Pietų Korėjoje jie įkūrė „sporto namus“, kuriuose skambėjo Sovietų Sąjungą šlovinanti muzika, be to, salė buvo išklota Vladimiro Putino portretais ir kita rusiška simbolika.

Praėjusią žiemą Rusijos slidinėjimo rinktinė nusižengė taisyklėms, kai savo komandos autobusą nuspalvino Rusijos vėliavos spalvomis, tad šis buvo uždengtas.

Draudimai turi galioti ir Tokijo olimpinėse žaidynėse, bet rusai ir toliau ieško būdų, kaip padaryti, kad jų dvasia atsispindėtų didžiausiame sporto renginyje, prasidėsiančiame Japonijoje liepos 23 dieną.

Vietoj uždrausto himno jie siūlė plačiai žinomą „Katiušą“, kad ši melodija skambėtų rusų sportininkams užėmus pirmąją vietą žaidynėse.

Sulaukę neigiamo atsakymo, svarstomi kiti variantai, tarp jų klasikinis Piotro Čaikovskio kūrinys. Dabar Maskvoje buvo pristatyta rusų sportininkų oficiali olimpinė apranga – ji tikrai atrodo daugiau mažiau panaši į įprastą rusų vėliavos spalvų derinį.

Archyvų nuotr.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Maskvoje pristatyta Rusijos sportininkų olimpinė apranga Tokijo žaidynėms.

„Pažiūrėkit, Rusijos olimpinė apranga atrodo, kaip didžiulė Rusijos vėliava. O vėliava yra uždrausta olimpinėse žaidynėse“, – parašė „Twitter“ tinkle „New York Times“ žurnalistė Tariq Panja.

Archyvų nuotr.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Maskvoje pristatyta Rusijos sportininkų olimpinė apranga Tokijo žaidynėms.

Rusijos olimpinio komiteto prezidentas Stanislavas Pozdniakovas neslėpė, kad aprangos kūrėjus įkvėpė Rusijos vėliava. „Didelės vaizduotės net nereikia. Akivaizdu, kad aprangoje matosi mūsų vėliava“, – pripažino jis.

Naujienų agentūra AP susisiekė su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (IOC), kurio atstovai pareiškė, kad Rusijos olimpiečių apranga nepažeidė leistinų taisyklių ir jiems bus leista varžytis su trečiadienį Maskvoje pristatytais rūbais.

Archyvų nuotr.

„Scanpix“ nuotr./IOC prezidentas Thomas Bachas ir Vladimiras Putinas per Sočio olimpines žaidynes.

Būtent IOC šių metų pradžioje ir buvo paskelbęs, kad Rusija gali varžytis Tokijuje tik po neutralia vėliava, be nacionalinio himno ir šalies simbolių.

 

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder