Rūtai Meilutytei ir Kotrynai Teterevkovai nepavyko prasibrauti į 100 m plaukimo krūtine finalą, konkurencingame pusfinalyje galingai finišavęs D.Rapšys prasibrovė į finalą

Sekmadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse tęsiasi plaukimo varžybos, kurių vakarinėje sesijoje kelialapių į finalus siekė trys Lietuvos plaukikai – Danas Rapšys, Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova.

Lietuvos plaukikai olimpinių žaidynių pusfinaliuose (07.28)   90 nuotr.

D.Rapšys 200 m laisvu stiliumi pusfinalyje fantastiškai pasirodė antroje distancijos dalyje ir finišavo per 1 min. 45.48 sek. bei savo plaukime buvo trečias. Geriausiai pirmajame plaukime pasirodė amerikietis Luke'as Hobsonas (1 min. 45.19 sek.), nuo jo 0.17 sek. atsiliko vokietis Lukas Maertensas (1 min. 45.36 sek.).

Po antrojo pusfinalio plaukimo paaiškėjo, kad D.Rapšio rezultatas – 6-as geriausias tarp 16 dalyvių ir lietuvis pateko į pirmadienį vyksiantį finalą.

Geriausiai pusfinalyje pasirodė atrankos lyderis rumunas Davidas Popovici (1 min. 44.53 sek.), antras liko britas Duncanas Scottas (1 min. 44.94 sek.), o trečias – Luke‘as Hobsonas (1 min. 45.19 sek.).

D.Rapšį nuo 9-osios vietos ir nepatekimo į finalą skyrė tik 0.44 sek.

200 m laisvu stiliumi finalas vyks pirmadienį nuo 21.40 val.

D.Rapšys šį rytą vykusioje atrankoje užfiksavo 1 min. 45.91 sek. laiką ir buvo antras, nusileidęs tik rumunui Davidui Popovici (1 min. 45.65 sek.).

D.Rapšys 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje šių metų pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį, o 2020 m. Tokijo žaidynėse užėmė aštuntąją vietą. D.Rapšiui priklauso ir šios rungties Lietuvos rekordas, pasiektas 2019 m. (1 min. 44.38 sek.).

Pirmajame 100 m krūtine pusfinalio plaukime dalyvavusi K.Teterevkova po 50 m buvo 5-a, tačiau antroje rungties dalyje nebeatlaikė varžovių tempo ir liko 8-a (1 min. 7.48 sek.) bei plaukė lėčiau nei ryte vykusioje atrankoje (1 min. 6.76 sek.).

Antrajame pusfinalio plaukime pasirodžiusi R.Meilutytė eilinį kartą pademonstravo geriausią reakcijos laiką, po 50 m buvo antra, tačiau antroje distancijos dalyje R.Meilutytė prarado pozicijas ir finišavo 7-a (1 min. 6.89 sek.). Ji taip pat buvo lėtesnė nei rytinėje sesijoje (1 min. 6.34 sek.)

R.Meilutytė bendroje įskaitoje liko 11-a, tuo tarpu K.Teterevkova – 16-a. Abi sportininkės į finalą nepateko.

Geriausią rezultatą pusfinalyje pademonstravo Pietų Afrikos plaukikė Tatjana Smith (1 min. 5 sek.), nuo jos 0.51 sek. atsiliko airė Mona Mc Sharry (1 min. 5.51 sek.), o 0.64 sek. – amerikietė Lilly King (1 min. 5.64 sek.).

R.Meilutytė 100 m krūtine atrankoje užfiksavo 1 min. 6.34 sek. laiką ir buvo 10-a, tuo tarpu K.Teterevkova su 1 min. 6.76 sek. – 15-a.

2020 m. Tokijo olimpines žaidynes praleidusi R.Meilutytė 100 m krūtine rungtyje 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse, būdama 15-os metų, iškovojo aukso medalį ir jai vis dar priklauso šios rungties Lietuvos rekordas olimpiniame baseine (1 min. 4.35 sek.).

Tai buvo jau trečiosios R.Meilutytės karjeroje olimpinės žaidynės – 2016 m. Rio de Žaneire kaunietė šioje distancijoje buvo septinta. Vėliau R.Meilutytė karjeroje padarė net penkerių metų pertrauką, po kurio sėkmingai grįžo į tarptautines varžybas ir jose skina titulus.

Praėjusiais metais ji tapo 100 m krūtine rungties pasaulio čempione, o šiemet iškovojo auksą neolimpinėje 50 m distancijoje.

K.Teterevkova 100 m krūtine rungtyje Tokijo olimpinėse žaidynėse pagerino savo asmeninį rekordą (1 min. 6.82 sek.) ir užėmė 14-ą vietą. Paryžiuje jos dar laukia startas 200 m distancijoje.