Savo veidą parodžiusi Š. Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ išvengė fiasko

Po septynerių metų pertraukos „Barcelona“ vėl rungtyniaus Eurolygos finalo ketverto turnyre. Lietuviško trenerių štabo vadovaujamas Ispanijos klubas ketvirtfinalio varžybų serijoje 3:2 nugalėjo Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkus ir gegužės pabaigoje pusfinalyje žais su Milano „AX Armani“ krepšininkais.

Lemiamos penktos rungtynės, skirtingai nei ankstesnės, antradienį nebuvo intriguojančios. „Barcelona“ nuo pirmųjų minučių diktavo sąlygas ir pamažu didino skirtumą, kuris galiausiai persirito per 20 taškų.

Trečią pergalę ketvirtfinalyje „Barcelona“ iškovojo rezultatu 79:53 (23:14, 20:16, 14:9, 22:14).

Archyvų nuotr.

Leandro Bolmaro/„Barcelonos“ nuotr.

Po rungtynių drabužinėje „Barcelonos“ žaidėjai Š. Jasikevičių pasitiko apliedami jį vandeniu.

Naudingiausiai per šį susitikimą rungtyniavo Ispanijos klubo veteranas Pau Gasolis, surinkęs 16 naudingumo balų. Per 17 su puse minutės jis pelnė 7 taškus, po 3 kartus kamuolį atkovojo ir perėmė bei blokavo 4 metimus, taip pasiekdamas savo rekordą Eurolygoje.

Pau Gasolis/„Barcelonos“ nuotr.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė Cory Higginsas (15 taškų), Nickas Calathes (12) bei Brandonas Daviesas (11 tšk. ir 8 atkovoti kamuoliai) bei Kyle‘as Kuričius (11 tšk.).

Sankt Peterburgo ekipoje vienintelis dviženklį taškų skaičių pelnė Alexas Poythressas (11). 9 taškus pelnė Billy Baronas (tritaškiai 2/7), po 7 – Kevinas Pangosas (tritaškiai 1/5, 10 rezultatyvių perdavimų) ir Willas Thomasas.

Pusfinalyje „Barcelona“ žais su Milano „AX Armani“ krepšininkais, kurie į finalo ketvertą pateko taip pat po penkerių ketvirtfinalio rungtynių. Lemiamą susitikimą savo aikštelėje prieš Miuncheno „Bayern“ italai laimėjo 92:89 (24:22, 26:18, 22:18, 20:31). Nugalėtojams 34 taškus pelnė Shavonas Shieldsas.