Mykolas Majauskas

Seime – svarstymai dėl situacijos šalies futbole ir jo finansavimo

Seimo Biudžeto ir finansų komitete bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijoje dirbantys parlamentarai trečiadienį aptars Lietuvos futbolo situaciją, finansavimą iš valstybės ir savivaldos biudžetų ir pinigų panaudojimą.

Biudžeto ir finansų komiteto vadovo Mykolo Majausko teigimu, valstybinės institucijos norėtų skirti didesnį finansavimą futbolo vystymui, grąžinti jį į prioritetinių sporto šakų sąrašą, tačiau prie giliai įsišaknijusių problemų tai nėra įmanoma.  

Pasak jo, šiuo metu Lietuva pagal FIFA reitingus užima 142 vietą ir tai yra istoriškai prasčiausias rezultatas ir, jo įsitikinimu, už tai didžiąja dalimi atsakomybę turi prisiimti Lietuvos futbolo federacija.

„Sporto svarba neapsiriboja fiziniu užimtumu, tai yra sritis, turinti žymų poveikį visuomenės viešajam interesui.

Futbolas, kaip populiariausia sporto šaka pasaulyje, turi įtakos ne tik šalies sporto prestižui, bet gali turėti ir reikšmingą teigiamą poveikį socialinei bei ekonominei aplinkai“, – BNS sakė M. Majauskas.  
 
Pasak „darbiečio“ Vytauto Gapšio, norima, kad futbolas gautų ir tinkamą finansavimą, ir pasiektų gerus rezultatus. 

„Gal neturėsime niekada Ronaldo lygio žaidėjo, bet proveržis tam tikras reikalingas, ir vaikų užimtumui, ir Lietuvos žinomumui.

(...) Futbolas yra ta sporto šaka, kuri yra ekonomiškai labai įdomi, nes ten nemaži pinigai ir kurie ateina į ekonomiką, todėl ir pasižiūrėti į futbolą reikia išskirtiniau negu į kitas sporto šakas – tai ekonomikoje turėtų pozityvų aspektą“, – teigė V. Gapšys. 

Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis šiemet futbolo federacijai skirta 372 tūkst. eurų.  

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder