Senojo žemyno bokso medalininkės - jau gimtinėje

Iš Juodkalnijos Budvos mieste vykusio Europos moterų bokso čempionato su šypsenomis veiduose ir medaliais grįžo mūsų bokso atstovės - kretingiškė Gabrielė Stonkutė svorio iki 81 kg grupės varžybose tapo Senojo žemyno čempione, o klaipėdietė Ana Starovoitova - bronzine prizininke.

„Šitas medalis yra sunkiausias ir didžiausias, kokį kada nors teko turėti. Labai smagu jį laimėjus, - šypsodamasi kalbėjo G. Stonkutė. - Iš tikrųjų tai toks ir buvo tikslas, kad Europos čempionatas susiklostytų gerai. Džiaugiuosi, kad viskas ėjo pagal planą.“

Šių metų G. Stonkutės pasiekimai - įspūdingi. Dar pavasarį kretingiškė laimėjo pasaulio moterų bokso čempionatą, o dabar apdovanojimų lentyną papildė ir Senojo žemyno pirmenybių aukso medalis.

Ji Europos moterų bokso čempionato finalinėje kovoje 3:2 (28:29, 30:27, 29:28, 28:29, 30:27) nugalėjo tituluotą Lenkijos sportininkę Martyną Jancelewicz.

Klaipėdos sporto klubo “Bokso visata” (treneris Mindaugas Kulikauskas) atstovei A. Storovoitovai Europos moterų bokso čempionate svorio iki 60 kg grupės varžybose teko kautis su trimis varžovėmis.

Ji aštuntfinalyje 4:1 (28!:28, 29:27, 29:27, 28!:28, 27:29) įveikė šveicarę Marją Aną Milisič, vėliau ketvirtfinalyje 4:1 (29:28, 30:27, 29:28, 28:29, 29:28) nugalėjo suomę Anni Viantie ir užsitikrino bronzos medalį.

Pusfinalyje klaipėdietė rezultatu 0:5 (27:30, 27:30, 28:29, 27:30, 28:29) nusileido Čekijos boksininkei Lenkai Bernardovai.

A. Storovoitova ne tik pati sportuoja sporto klube “Bokso visata”, bet ir Klaipėdos „Viesulo“ sporto centre dirba bokso trenere, tad ne žodžiais, o veiksmais savo auklėtiniams įrodinėja, kaip reikia siekti savo užsibrėžtų tikslų.

„Iki šiol netikiu. Esu labai laiminga ir emocijos veržiasi per kraštus. Labai ilgai laukiau šito medalio ir už jį esu dėkinga savo treneriams bei Lietuvos bokso federacijai“, - žurnalistų, artimųjų ir bokso sirgalių Vilniaus oro uoste pasitikta sakė A. Starovoitova.

Ji pabrėžė, kad keliaujant link šio išsvajoto tikslo teko kantriai dirbti net 20 metų.

„Dėl medalio vargau 20 metų. Keista, bet tik dabar pradedu suvokti, kad jį iškovojau, ateina ir emocijos. Tikiuosi, kad čia ne paskutinis medalis. Dirbsime toliau ir sieksime dar aukštesnių rezultatų“, - su ašaromis akyse kalbėjo A. Starovoitova.

Europos moterų bokso čempionate dalyvavo 154 boksininkės iš 30 šalių.

Tarp 21-os medalius iškovojusios delegacijos Lietuva su vienu aukso ir vienu bronzos apdovanojimu liko 7-oje vietoje.

Daugiausiai medalių, net septynis, iškovojo airės - tris aukso, du sidabro ir du bronzos medalius.

Lietuvos moterų bokso rinktinei Juodkalnijoje vadovavo vyriausiasis treneris kaunietis Vidas Bružas. Jam talkino šilutiškis Vincas Murauskas.

Europos moterų čempionate Lietuvos rinktinei iš viso atstovavo 4 merginos. Dvi iš jų - Austėja Aučiūtė (iki 66 kg) ir Iveta Lešinskytė (iki 75 kg) - iš Senojo žemyno pirmenybių pasitraukė nepasiekusios pusfinalių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder