Šešiolikmetis klaipėdietis - ketvirtas pasaulyje

Klaipėdietis Kipras Kūra su partnere iš Vilniaus Elze Gintvile Valiūnaite pasaulio jaunimo dešimties šokių čempionate liko per plauką nuo medalių - ketvirti.

Vos prieš metus K. Kūra (Klaipėdos šokių klubas „Žingsnis“) ir E. Valiūnaitė (Vilniaus „Ratuto“), iškovoję net tris Lietuvos čempiono aukso medalius, kuklinosi: „Mes - tikrai ne žvaigždės, mes dar per jauni būti žvaigždėmis...“

Tačiau Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) viceprezidentas Virginijus Visockas jau tuomet naujai porai negailėjo komplimentų: „Kipras ir Elzė Gintvilė yra labai pajėgūs kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų ir turi visas reikiamas čempionams savybes.“ Jis pataikė tiesiai į dešimtuką: praėjusiais metais jaunieji talentai iškovojo sidabrą pasaulio jaunių dešimties šokių čempionate.

Šiais metais jaunuoliai perėjo į jaunimo grupę, kur būdami jauniausia pora drąsiai metė iššūkį vyresniems ir kur kas labiau patyrusiems varžovams. Ir vėl itin sėkmingai Lietuvos čempionatuose pasirodę Kipras su Elze iškovojo teisę atstovauti Lietuvai net trijuose pasaulio čempionatuose.

Pirmasis jų - pasaulio jaunimo dešimties šokių čempionatas - vyko praėjusį šeštadienį Salaspilyje, Latvijoje.

Dešimties šokių varžybose kiekviena dalyvaujanti valstybė deleguoja tik po vieną geriausią porą, tuo metu atskiruose Lotynų Amerikos arba standartinių šokių pasaulio čempionatuose būna po dvi.

Kipras su Elze šokių aikštelėje susirėmė su 32 geriausiomis poromis iš viso pasaulio ir užėmė ketvirtą vietą, sėkmingai įveikdami tokių sportiniuose šokiuose stiprių šalių kaip Italija, Vokietija, Lenkija atstovus.

Beje, vos prieš porą savaičių vykusiame Europos jaunimo Lotynų Amerikos šokių čempionate Kiprui su Elze pavyko tai, ko iki šiol nepavyko padaryti nė vienai kitai lietuvių porai - jiedu prasiveržė į finalą, kur užėmė 6 vietą.

Pasaulio jaunimo dešimties šokių čempionate poros atliko po penkis standartinius (lėtas valsas, tango, Vienos valsas, fokstrotas, kvikstepas) ir penkis Lotynų Amerikos šokius (samba, čia čia čia, rumba, pasodoblis, džaivas), o iš viso kiekviena pora ant parketo žengė net iki 40 kartų.

Tai itin daug fizinės ištvermės reikalaujančios varžybos, tarsi sportinių šokių daugiakovė.

Pasibaigus varžyboms, paklausėme Kipro, kaip jaučiasi.

„Puikiai! - šypsosi vaikinas. - Žinau, kad padarėme, ką galėjome. Esame ketvirti pasaulyje ir tai - fantastika. Jaučiuosi be galo dėkingas visiems, kurie mus palaiko. Mūsų treneriams, kurie dirba su mumis ir dienomis, ir naktimis, ir savaitgaliais. Be abejo, ir Lietuvos sportinių šokių federacijai už palaikymą ir tikėjimą mūsų jėgomis. Kas toliau? Dar dveji pasaulio čempionatai ir... treniruotės, treniruotės, treniruotės.“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder