Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė olimpiniame treke iškovojo penktąją vietą

Idzu velodrome, esančiame maždaug 130 km nuo Tokijo, startavo olimpinių žaidynių treko varžybos. Pirmąją dieną čia švietė ir lietuvių šypsenos – moterų komandų sprinte penktąją vietą iškovojo Simona Krupeckaitė bei Miglė Marozaitė.

Lemiamoje dvikovoje dėl penktosios vietos lietuvės įveikė Luz Danielą Gaxiolą Gonzalez ir Yuli Verdugo Osuną. Lietuvos komandos rezultatas – 32,808 sek., Meksikos dviratininkių – 33,168 sek.

Pirmajame etape mūsų šalies duetas nusileido vėliau finale triumfavusioms kinėms Shanju Bao ir šios rungties Rio de Žaneiro olimpinei čempionei Tianshi Zhong.

„Aš tikrai nesitikėjau, kad būsime penktos. Geriausiu atveju, pažiūrėjus startavusių komandų sudėtis, galėjome būti septintos. O tai, kad mes užkopėme į penktąją vietą – nerealus pasiekimas. Mes net pasaulio čempionate nesame buvusios penktos”, – prisipažino S.Krupeckaitė, po finišo džiaugsmingai iškėlusi ranką į viršų. Ją plojimais palydėjo ne tik Lietuvos delegacijos vadovai ir atstovai, bet ir tribūnose sėdėję japonai – Idzu trekas yra vienintelė uždara Tokijo žaidynių arena, į kurią buvo įleista keli šimtai žiūrovų.

Jau penktose olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti 38 metų S.Krupeckaitė pagyrė publiką: „Smagu, šaunuoliai, palaiko kiekvieną komandą, visiems ploja. O labiausiai tai girdėjome lietuvius.“

Olimpinių žaidynių debiutantė 25 metų M.Marozaitė džiaugėsi savo pirmuoju startu žaidynėse: „Užskaitau. Pasiekiau asmeninį rezultatą. Vieta gera. Beje, trekas labai panašus į Panevėžio, tai per treniruotę juokavome – važiuosime kaip namuose. Panašiai ir buvo.“

M.Marozaitei dar nebuvo tekę lenktyniauti Idzu olimpiniame treke, o S.Krupeckaitė jau yra čia važiavusi. Patyrusi dviratininkė atkreipė dėmesį, kad šįkart treke veikė kondicionieriai:

„Tai – naujiena. Jie važiuoti nepadeda. Nes susimaišo karštas ir šaltas oras ir gaunasi, kad važiuoji prieš vėją. Labai keista važiuoti, nesupranti, ar čia sunku, ar lengva. Paaiškės, kai pradėsime važiuoti laikui.“

Šiandien atrankoje lietuvės užėmė septintąją vietą. Jų 500 m distancijos rezultatas – 33,276 sek. Pirmąją vietą atrankoje užėmė vokietės (32,102 sek.), antrąją – kinės (32,135 sek.), trečiąją – olandės (32,465 sek.), ketvirtąją – Rusijos olimpinio komiteto atstovės (32,476 sek.), penktąją – meksikietės (33,097 sek), šeštąją – lenkės (33,244 sek.). Aštunta liko Ukrainos komanda (33,542 sek.).

Šie rezultatai lėmė pirmojo etapo poras. Jame Vokietija (31,905 sek.) įveikė Ukrainą (33,285 sek.), Kinija (31,804 sek.) – Lietuvą (32,827 sek.), Nyderlandai (32,308 sek.) – Lenkiją (33,022 sek.), Rusijos olimpinio komiteto duetas (32,249 sek.) – Meksiką (32,701 sek.).

Finale pasaulio ir olimpinį rekordą pasiekusios kinės (31,804 sek.) pranoko vokietes, o dvikovoje dėl bronzos Rusijos olimpinio komiteto dviratininkės aplenkė olandes.

Akistatoje dėl septintosios vietos lenkės buvo greitesnės už ukrainietes. 

Šios rungties medalininkes apdovanojo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, Tarptautinio olimpinio komiteto narė olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

„Šiuo metu – ne. Finalas tai ir parodė”, – į klausimą, ar įmanoma įveikti kines, sakė S.Krupeckaitė.

Komandų sprinto rungtyje pirmąjį 250 m ilgio ratą įveikia abi dviratininkės, antrąjį – tik viena, o pirmoji važiavusi, padėjusi įsibėgėti antrajai, pasitraukia. Lietuvos dueto finišas patikėtas S.Krupeckaitei. Šioje rungtyje Tokijo žaidynėse varžėsi tik aštuonios stipriausios pasaulio komandos.

Vėliau Idzu treke S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė startuos asmeninėse rungtyse – keirine ir sprinte.

Į Japoniją Lietuvos dviratininkės su treneriu Dmitrijumi Leopoldu ir kineziterapeutu Tomu Linksmuoliu atvyko užvakar.

„Šįkart treneris nusprendė, kad važiuosime be aklimatizacijos. Nes prieš dvejus metus buvome Hiracukoje ir per stovyklą pastebėjome, kad rezultatai negerėja su aklimatizacija.

Dabar kelios dienos yra lengviausios, o mūsų akcentas ir buvo į komandų sprintą. Asmeninėse rungtyse bus sunkiau, kai prasidės tikroji aklimatizacija.

Tikriausiai krisime į duobę. Bet jau padarėme tai, kam ruošėmės, išpildėme lūkesčius”, – paaiškino S.Krupeckaitė. „Taip, dabar jau kaip Dievas duos, nes pagrindinė rungtis buvo ši“, – pridūrė M.Marozaitė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder