TAIKLŪS ŠŪVIAI. Smiltynėje dvi dienas varžėsi per pusšimtis lankininkų iš Lietuvos ir Latvijos. Organizatorių nuotr.

Smiltynėje - lankininkų kovos ir klaipėdiečių pergalės

Smiltynėje vyko tarptautinės lankininkų varžybos „Klaipėdos taurė 2022“. Dvi dienas varžėsi 55 sportininkai iš Lietuvos ir Latvijos. Klaipėdos lankininkų klubo nariams šios varžybos buvo itin sėkmingos - iškovota krūva medalių.

Dalyviai rungėsi olimpinių, paprastųjų ir skriemulinių lankų kategorijose, taip pat mišrių porų rungtynėse.

Olimpinių lankų kategorijoje mišrių porų rungtynėse auksą pelnė klaipėdiečio Vidmanto Vaičekauskio (Klaipėdos lankininkų sporto klubas) ir alytiškės Paulinos Ramanauskaitės („Žaliasis lankas“) komanda. Dar iš klaipėdiečių bronzos medaliu džiaugėsi Julija Barkauskaitė, kuri dalyvavo su Modestu Šliauteriu iš Šiaulių sporto klubo „Auksinis šaulys“.

Paprastųjų lankų kategorijoje auksą iškovojo Aisčio Dubicko (Klaipėdos lankininkų sporto klubas) ir Halinos Radvilienės („Ugninė strėlė“) komanda, bronzą pelnė motinos ir sūnaus komanda - Vika Andrulienė ir Dominykas Andrulis (Klaipėdos lankininkų sporto klubas).

Individualiose sportininkų varžybose olimpinių lankų kategorijoje po įnirtingos kovos pirmąją vietą iškovojo V. Vaičekauskis (Klaipėdos lankininkų sporto klubas), įveikęs šių metų Lietuvos čempioną M. Šliauterį („Auksinis šaulys“).

Klaipėdietis po dvikovos prieš čempioną laimėjo vienu tašku.

Nors V. Vaičekauskis lankininkyste užsiima jau 44 metus, bet sportininką per varžybas vis dar kamuoja jaudulys.

„Ypač jei susitinki su stipriu priešininku. Šįkart tai buvo Lietuvos čempionas. Jis jaunesnio amžiaus, gerai pataiko, daug treniruojasi. Buvo stipri kova - man reikėjo pasistengti. Bet namų darbai buvo padaryti“, - teigė klaipėdietis, puikiai pasirodęs ne tik Klaipėdoje, bet ir kitose šių metų varžybose Lietuvoje.

Ilgos karjeros sportininkas nutraukti nesiruošia. „Pradėjęs šaudyti, negali baigti“, - teigė jis.

Paprastųjų lankų kategorijoje tarp moterų stipriausia buvo V. Andrulienė (Klaipėdos lankininkų sporto klubas).

Šiemet uostamiestyje vyko ne tik „Klaipėdos taurė“, bet ir trečiasis „Lietuvos taurės“ etapas.

„Lietuvos taurė“ šiemet rengiama pirmą kartą, tačiau ją sugalvojusi Lietuvos lankininkų federacija šias rungtynes tikisi rengti ir vėliau.

Pirmas Lietuvos taurės etapas įvyko Utenoje, antras - Kaune. Paskutiniame, ketvirtajame, etape sportininkai susitiks Vilniuje rugsėjo 10 dieną. Tada ir paaiškės geriausieji.

Kol kas „Lietuvos taurėje“ puikių rezultatų pasiekė vilnietė J. Semionova, nors ji laimėjo ir ne visus etapus.

„Iš tikrųjų smagu, kai ne viską laimi vienas žmogus. Yra galimybė pagyvinti konkurenciją“, - teigė šių metų Lietuvos šaudymo iš lanko čempionė.

Būtent tam ir sugalvotos šios respublikinės rungtynės.

„Norime į varžybas pritraukti daugiau dalyvių. Anksčiau būdavo: noriu - važiuosiu į kito miesto pirmenybes, noriu - nevažiuosiu. O dabar įtraukėme ir kiekvieno miesto čempionatus. Tad padaugėjo suinteresuotų žmonių. Federacija nupirko laiko apskaitos sistemas, imasi ir kitų žingsnių: stengiasi sudaryti sąlygas ir pritraukti sportininkus. Kuo aukštesnis organizacinis varžybų lygis, tuo didesnis ir sportininkų suinteresuotumas“, - pasakojo Lietuvos lankininkų federacijos prezidentas Gediminas Maksimavičius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder