Kazys Maksvytis

Sunkus antras žingsnis į Paryžių - lietuviai vargais negalais palaužė „dramblius“

Olimpiniame atrankos turnyre Puerto Rike Lietuvos rinktinė laimėjo ir antrąsias rungtynes, tačiau pergalė nebuvo nei lengva, nei graži. Ketvirtajame kėlinyje 9 taškų atsilikimą panaikinę lietuviai 97:93 (24:18, 23:24, 18:30, 32:21) įveikė kuklią Dramblio Kaulo Kranto rinktinę.

Lietuvos rinktinė, kaip ir pirmajame susitikime su meksikiečiais, prastai pradėjo rungtynes. Ji atsilikinėjo 4:7, 6:11.

Persverti rezultatą (14:12) pavyko 8 min. po Ąžuolo Tubelio taškų greitoje atakoje. Iki pirmojo kėlinio pabaigos Kazio Maksvyčio auklėtiniai truktelėjo į priekį - 24:18.

Skirtumas didėjo lėtai, tačiau 17 min. mūsiškiai pagaliau sukaupė dviženklę persvarą (40:29). Likusi antrojo kėlinio dalis buvo nesėkminga.

Komandoms išeinant ilsėtis lietuviai, tuo metu pataikę tik 2 iš 10 tritaškių, pirmavo 47:42.

24 min. skirtumas sumažėjo iki 1 taško ir K.Maksvyčiui teko prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos reikalai nesitaisė, varžovų „centras" Dionas Tompsonas (Deon Thompson) puolime darė ką norėjo prieš Domantą Sabonį. 26 min. „drambliai" jau pirmavo 59:56. Iki trečiojo kėlinio pabaigos lietuvių atsilikimas išaugo iki 5 taškų - 65:72.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Luko Lekavičiaus nesportine pražanga ir iki 9 taškų padidėjusiu skirtumu.

Padėtį pagerino spurtas 6:0, bet kelios klaidos ir D.Sabonio bei Mariaus Grigonio nesportinės vėl ją apsunkino. Kėlinio viduryje varžovai buvo priekyje 83:77.

Tuomet prasidėjo lėtas kopimas į viršų. Likus žaisti pusantros minutės D.Sabonis išlygino rezultatą - 90:90, o netrukus L.Lekavičius jį persvėrė.

Varžovai po tritaškio vėl išsiveržė į priekį, tolimu metimu atsakė ir L.Lekavičius. Kitoje atakoje „drambliai" nepataikė, tačiau atkovojo kamuolį puolime.

Žaisti liko 19 sek. Lietuviams pavyko apsiginti, o M.Grigonis dviem baudų metimais įtvirtino pergalę.

D.Sabonis pasižymėjo 22 taškais ir 9 atkovotais kamuoliais. 18 taškų pridėjo M.Grigonis (7 rez. perd.), 13 - L.Lekavičius, 10 - Edgaras Ulanovas (8 atk. kam.), 9 - Ąžuolas Tubelis. Varžovų komandai 18 taškų pelnė D.Tompsonas, 15 - Žanas Filipas Dali (Jean Philippe Dally).

Primename, kad pirmosiose atrankos turnyro rungtynėse lietuviai 96:84 nugalėjo Meksikos nacionalinę komandą.

Meksikiečiai dar žais su „drambliais", bet jau aišku, kad mūsų rinktinė taps B grupės nugalėtoja.

Tam, kad pasiektų tikslą, mūsiškiai turės laimėti ir pusfinalį bei finalą, nes į Paryžiaus olimpines žaidynes pateks tik turnyro nugalėtojai. Iš viso vyksta keturi atrankos turnyrai.