Tarp geriausių pasaulio sporto fotografijų – lietuvės kadras

Prestižinis ir vienas didžiausių pasaulyje sporto fotografijų konkursas „World Sports Photography Awards 2023“ vakar paskelbė Vandens sportų kategorijos finalininkus. Tarp geriausių 56 viso pasaulio vandens kadrų – lietuvės Aistės Ridikaitės fotografija.
 

„World Sports Photography Awards 2023“ savo fotografijas atsiuntė 775 sporto fotografai iš daugiau nei 70 pasaulio šalių. Kadrai varžosi 24 skirtingose sportų kategorijose: žiema, vanduo, miestas ir ekstremalu, tenisas, moto sportai ir kt.

Lietuvės fotografijoje įamžinta olimpietė buriuotoja Viktorija Andrulytė, kovojanti už pergalę 2022 m. pasaulio ILCA6 jachtų buriavimo čempionate Teksase (JAV).

Viktorija Andrulytė pasaulio čempionate. Aistė Ridikaitė

„Be Viktorijos nebūtų šio kadro. Jos sunkus darbas ir užsispyrimas kovoti dėl tikslo yra vienas iš labiausiai mane įkvepiančių faktorių mano darbe. Siekdamos savo tikslų moterys visuomet turi įdėti 120% procentų pastangų, ypatingai sporte. Sporto fotografijoje galioja ta pati taisyklė.

Esu ko gero vienintelė profesionali veiksmo sportų fotografė Lietuvoje, galbūt net visame Baltijos šalių regione, nes šioje srityje dėl įvairių stereotipų moteriai išsilaikyti yra labai nelengva.

Vien dėl to patekti tarp finalistų šiame, ko gero didžiausiame pasaulyje, sporto fotografijos konkurse yra neįkainojamai svarbus įvertinimas. Ir padrąsinimas. Dirbti dar daugiau ir visuomet tikėti savimi“, – sakė nuotraukos autorė A. Ridikaitė, pridurdama, kad artimiausias didelis tikslas – fotografuoti olimpiadą.

Aistė 2021 m. yra laimėjusi geriausio sporto kadro nominaciją Lietuvos žurnalistų sąjungos spaudos fotografų klubo rengiamame kasmetiniame konkurse. Taip pat dar 2007 m. gavusi geriausios foto istorijos nominaciją.

Fotografė mokėsi ir dirbo kartu su žymia mados fotografe Vaiva Abromaityte bei amerikiečių fotografu Tim Mantoani. Daugiau jos darbų galima rasti www.aisteri.com/portfolio, Instagram paskyroje https://www.instagram.com/aistephotog/ ir Facebook platformoje https://www.facebook.com/Aistephotog.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder