Domantas Sabonis

Taškų rekordą su „Kings“ apranga pasiekęs Domantas Sabonis apsaugojo ekipą nuo košmaro Detroite

Domantas Sabonis buvo nesulaikoma jėga ir sužaidė rezultatyviausias rungtynes su „Sacramento Kings“ (22-14) marškinėliais, o jo ekipa prabudo iš ankstyvo košmaro ir išvykoje sudorojo blogiausią NBA komandą „Detroit Pistons“ (3-34) – 131:110 (29:47, 39:18, 30:30, 33:15).

Neįtikėtinai rungtyniavęs D.Sabonis sužaidė vienas produktyviausių karjeros rungtynių.

27-erių lietuvis per 37 minutes pelnė net 37 taškus (15/20 dvit., 1/1 trit., 4/4 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 13 rezultatyvių perdavimų, penkis kartus prarado kamuolį ir triskart prasižengė.

Jam esant ant parketo „Kings“ oponentus pranoko 28 taškais.

Iki karjeros rezultatyvumo rekordo (42), kurį D.Sabonis pasiekė dar žaisdamas „Indiana Pacers“ komandoje 2022 metų sausį, lietuviui pritrūko 5 taškų, bet aukštaūgis užfiksavo naują asmeninį taškų rekordą „Kings“ klube, kur iki šiol buvo pelnęs daugiausiai 34 taškus.

Rekordinės 42 taškų rungtynės prieš dvejus metus iki šiol buvo vienintelės, kuriose D.Saboniui buvo pavykę pelnyti bent 37 taškus NBA rungtynėse.

Apskritai tarp NBA rungtyniavusių lietuvių taip rezultatyviai yra pavykę žaisti tik Jonui Valančiūnui ir Linui Kleizai. Pastarasis prieš 18 metų buvo įmetęs net 41 tašką, o JV pasižymėjo 39 ir 37 taškų pasirodymais.

Su 37 taškais Domas surinko ir trigubą dublį – jau devintąjį šiame sezone ir 41-ąjį karjeroje. Tai – rezultatyviausias jo karjeros trigubas dublis.

D.Sabonis įspūdingai pradėjo rungtynes ir dominuodamas baudos aikštelėje per pirmą kėlinį pelnė net 15 taškų, bet didžiausios „Kings“ problemos slypėjo gynyboje.

Nuostabiai pataikę „Pistons“ krepšininkai šovė į priekį net 20 taškų skirtumu (47:27) ir pirmą rungtynių atkarpą laimėjo 47:29. Tai buvo rezultatyviausias Detroito komandos kėlinys šiame sezone.

„Kings“ pagaliau susiėmė antrojo ketvirčio viduryje, kai pristabdė iki tol net 22 taškus pelniusį kroatą Bojaną Bogdanovičių ir surengė spurtą 13:0, po kurio iš „Pistons“ pranašumo liko tik 6 taškai – 61:55.

Dar vieną spurtą 13:0 Sakramento krepšininkai surengė kėlinio pabaigoje ir įpusėjus mačui jau pirmavo 68:65. D.Sabonis per pirmuosius du kėlinius jau buvo pelnęs net 22 taškus ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

Nuostabiai „Kings“ pradėjo ir trečią kėlinį. D.Sabonis ir toliau buvo „karštas“, o jo komanda surengė greitą spurtą 15:3, po kurio patogiai nutolo į priekį – 83:68.

Įdomu tai, kad skaičiuojant antro kėlinio pabaigą ir trečio pradžią „Pistons“ beveik 11 minučių nesugebėjo pataikyti metimų iš žaidimo.

Tiesa, atsitiesė Detroito žaidėjai kėlinio pabaigoje, kai pelnė 10 taškų be atsako ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliko jau tik 95:98. Tačiau D.Sabonio pažaboti jiems ir toliau nesisekė – lietuvis per tris kėlinius pelnė 31 tašką.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Pistons“ pavyko išlyginti rezultatą (101:101), bet tada „Kings“ nusprendė nebežaisti su likimu ir suduoti lemiamą smūgį varžovams.

Svečiai šovė į priekį 26:7, nutolo rekordiniu skirtumu 127:108 ir iškovojo 22-ą sezono pergalę.

Atsitiesę po košmariško pasirodymo sekmadienį, kai atsiliko net 50 taškų skirtumu prieš „New Orleans Pelicans“, Sakramento krepšininkai pergale Detroite sugrįžo į penktąją vietą Vakarų konferencijoje.

Detroito komanda yra blogiausia visoje NBA lygoje ir kol kas fiksuoja blogiausią pergalių procentą per visą lygos istoriją. Vienu metu „Pistons“ buvo pralaimėję net 28 kartus iš eilės, o dabar fiksuoja penkių nelaimėtų rungtynių atkarpą.

„Pistons“: Bojanas Bogdanovičius 26 (6/7 dvit., 4/7 trit.), Jadenas Ivey 22 (6 rez. perd.), Alecas Burksas ir Jalenas Durenas (10 atk. kam.) po 16.

„Kings“: Domantas Sabonis 37 (15/20 dvit., 10 atk. kam., 13 rez. perd.), Keeganas Murray 32 (8/8 dvit., 5/9 trit.), De'Aaronas Foxas 26 (6/12 dvit., 4/7 trit.), Malikas Monkas 20 (7/9 dvit., 9 rez. perd.).