Tomui Drakšui - rankinio bendruomenės įvertinimas

Klaipėdos „Dragūno“ komandos žaidėjas Tomas Drakšas pripažintas geriausiu jaunuoju 2022 m. rankininku.

Europos jaunių antros pakopos čempionate T. Drakšas pelnė 48 įvarčius ir tapo rezultatyviausiu turnyro rankininku.

„Dragūno“ klubo gretose T. Drakšas laimėjo Lietuvos čempionato bronzą ir žaidė Baltijos lygos finaliniame ketverte.

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) organizuotuose „Hummel“ geriausiųjų rinkimuose galutinius rezultatus lėmė LRF narių (30 proc. balsų), ekspertų komisijos (30 proc.) ir rankinio gerbėjų (40 proc.) susumuoti balsai.

Dvi savaites internete vykusiuose rinkimuose balsavo beveik 2 tūkst. rankinio sirgalių.

„2022-ieji Lietuvos rankiniui buvo išskirtiniai ir įsimintini. Lietuvos vyrų rinktinė po 24 metų pertraukos antrą kartą istorijoje dalyvavo Europos čempionate, o Lietuvos jaunimo merginų rinktinė po 17 metų pertraukos pateko į pasaulio čempionatą. Stipriausiame Europos klubiniame turnyre Čempionų lygoje šiais metais žaidžiančius lietuvius stebėjome tiek vyrų, tiek ir moterų turnyruose. Tikra puošmena tapo Lietuvos vyrų ir moterų čempionatų finalai, kur prireikė ir pratęsimų, ir lemiamų finalo serijos rungtynių“, - 2022 metus apibendrino LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.

Geriausiu 2022 m. Lietuvos rankininku antrus metus iš eilės išrinktas Aidenas Malašinskas. Geriausiojo titulą 36-erių metų A. Malašinskas pelnė jau penktą kartą karjeroje. Anksčiau uteniškis geriausiu Lietuvoje buvo išrinktas 2016-2018 ir 2021 m.

Geriausia 2022 m. Lietuvos rankininke išrinkta Aušra Šponė. 21-erių A. Šponė geriausia Lietuvoje tapo jau antrą kartą karjeroje. Pirmą kartą geriausios šalies rankininkės titulą vilnietė laimėjo 2019 m., būdama vos 18 metų.

Geriausia jaunąja Lietuvos rankininke išrinkta Mantė Voskresenskaja. Pasaulio jaunimo čempionate M. Voskresenskaja buvo viena Lietuvos rinktinės lyderių, o Kauno r. „Cascada-HC Garliava SM“ komandos gretose tapo Lietuvos čempionato prizininke.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder