Valdas Ivanauskas prieš akistatą su Turkija – apie varžovų kokybę ir pažįstamą trenerį

Po nesėkmės pirmame UEFA tautų lygos mače jau antradienį Lietuvos vyrų futbolo rinktinė Vilniuje stos į antrą šio turnyro kovą. Lietuviai Vilniaus LFF stadione susitiks su C1 grupės favoritais laikoma Turkijos rinktine, kuri savo kampaniją pradėjo namuose sutriuškindama Farerų Salų futbolininkus.

Prieš rungtynes rinktinės treneris Valdas Ivanauskas teigė, jog po pirmos dvikovos su Liuksemburgu ne kartą peržiūrėjo šio susitikimo įrašą ir teigė, jog lietuviai tame buvo verti kautis dėl geresnio rezultato, skelbia LFF.lt.

„Peržiūrėjome [įrašą] ir po rungtynių, ir vakar su komanda.

Nesitiki, kad mes nepaėmėme kad ir taško, vėl sėdime prie tos pačios situacijos su nuliu taškų, atiduota daug jėgų.

Pirmame kėlinyje, gerai jį išanalizavus, jie prie mūsų vartų priėjo vieną kartą ir įmušė įvartį, o mes turėdami tikrai geras progas, gerus momentus, jų neišnaudojame, mus už tai baudžia.

Toks mūsų likimas jau ilgą laiką, reikia iš tos duobės išlipti.

Antrame kėlinyje taip pat turėjome 2-3 progas, po kurių galėjome rezultatą išlyginti, bet tai jau yra praeitis.

Kai stovi prie aikštės ir kai ramiai peržiūri tuos momentus vėliau – du visai skirtingi vaizdai, komanda pirmame kėlinyje sužaidė tą futbolą, kokį įsivaizduojame ir į rūbinę išeiti turėjome su kitu rezultatu, bet rytoj jau laukia kitos rungtynės, nėra kada pergyventi.

Žaisime su Turkija, jai keliami visai kiti tikslai, ji norės kuo greičiau išeiti iš šios grupės ir būti rami, tad laukia tikrai sunkesnės rungtynės“, – mintimis prieš antradienio akistatą dalijosi specialistas.

Jis teigė, jog Turkijos sudėtyje galima matyti daug kokybės ir lygiaverčių futbolininkų, tad visai nesvarbu, kurie iš jų antradienio vakarą žengs ant LFF stadiono vejos.

„Pažiūrėjus į jų sudėtį pirmose rungtynėse, koks buvo atsarginių suolelis, nemačiau didelio skirtumo nuo pagrindinės komandos.

Žaidėjai yra vienodo lygio, gali pakeisti neturėdami sau jokių nuoskaudų.

Keli pakeitimai tikrai bus, bet į tai nekreipiame dėmesio, jie turi savo sistemą, braižą, įėję futbolininkai žaidimo kokybės tikrai nesugadins“, – mintimis dalijosi V. Ivanauskas.

Turkijos rinktinei nuo praėjusių metų rudens vadovauja vokiečių specialistas Stefanas Kuntzas. Jis du kartus su Vokietijos U21 rinktine tapo Europos čempionu, o šioje Turkijos rinktinėje taip pat yra nemažai jaunų futbolininkų.

V. Ivanauskas akcentavo, jog nėra didelio skirtumo, ar pas turkus bus daugiau patirties, ar jaunatviško entuziazmo, mat kokybės bus tiek pat.

„Jie turi tikrai dvi vienodo lygio komandas. Bet nesakyčiau, kad tai yra daroma specialiai, tai yra ilgalaikis darbas, jie turi alternatyvų.

Jų intensyvumas tikrai nesumažės, jie žaidžia intensyvų futbolą, agresyvų, to reikia tikėtis ir jų žaidimo sistema tikrai nesikeis“, – sakė Lietuvos ekipos treneris.

Strategas taip pat teigė gerai pamenantis antradienio oponentą ir iš jų tarpusavio kovų aukščiausioje Vokietijos lygoje prieš gerą trisdešimtmetį.

„Žaisdavome vienas prieš kitą, ne paslaptis, jis buvo „Kaiserslautern“ komandos lyderis, legenda, rinktinės žaidėjas, su juo aikštėje susitikdavome dažnai.

Pasimatysime prieš rungtynes, viskas gerai. Asistentai taip pat yra vokiečiai, vyks normalios trenerių diskusijos“, – teigė V. Ivanauskas.

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder