Viktorija Andrulytė pirmauja Europos buriavimo čempionate

Trečiąją Europos čempionato dieną, popiet papūtus nestabiliam, tačiau minimalią ribą peržengiančiam vėjui, organizatoriams pavyko įvykdyti dar kelias lenktynes tiek moterų ILCA 6, tiek vyrų ILCA 7 laivynams. Po trijų lenktynių Lietuvos atstovė Viktorija Andrulytė ILCA 6 klasės moterų įskaitoje stovi pirmoje vietoje, tiek pat taškų turinti Kroatijos atstovė Elena Vorobeva – antroje.
 

Abi sportininkės kovoja ir dėl kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes, kuriuos dabartinė pozicija bendroje įskaitoje garantuotų. Artimiausios konkurentės dėl kelialapio - septintoje vietoje esanti Maltos atstovė Katrina Micallef ir keturioliktoje pozicijoje esanti graikė Evangelia Karageorgou.

ILCA 7 laivyne šiandien buvo įvykdytos pirmos dvejos lenktynės, kurių pirmose Lietuvos atstovas Martis Pajarskas užėmė aštuntą, antrose – aštuonioliktą vietą. Bendroje įskaitoje jis šiuo metu trisdešimtas.

Kovoje dėl olimpinio kelialapio sportininkas po pirmųjų lenktynių buvo trečias, šiuo metu – aštuntas, po Izraelio, Slovėnijos, Ukrainos, Estijos, Graikijos, Monako ir Šveicarijos atstovų. Tai reiškia, kad norint iškovoti teisę startuoti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse reikia aplenkti dar bent 6 konkurentus, esančius aukščiau rezultatų lentelėje ir neturinčius olimpinio kelialapio.

„Sąlygos sudėtingos – vėjas tai yra, tai jo nėra, šiandien jis šokinėjo nuo nulio iki aštuonių ar net šiek tiek daugiau mazgų, labai dideli jo pasisukimai. Pirmos lenktynės dar buvo artimesnės tikram buriavimui, tačiau dėl antrųjų dauguma liko nesupratę, kodėl jas iš viso darė – sąlygos nebuvo tam labai tinkamos.

Tačiau organizatoriai nori turėti bent potencialią galimybę šį čempionatą pabaigti, o tam turi būti įvykdytos bent keturios lenktynės“, – po finišo dalinosi M. Pajarskas.

"
EURILCA / Matias Capizzano nuotr. 

Sportininkas atkreipė dėmesį, kad šių varžybų ypatybė ta, kad sportininkai, kurie, rodos, sunkiau buriuodavo per stabilų vėją, šįkart yra pakankamai aukštai rezultatų lentelėje – tarp jų ir kai kurie Lietuvos konkurentai ILCA 7 klasėje, kovojantys dėl olimpinio kelialapio. Kol kas šioje kovoje pirmauja pirmoje vietoje bendroje įskaitoje esantis Izraelio atstovas OmerVeredVlenchik ir ketvirtoje vietoje esantis Slovėnijos atstovas ZanLukaZelko.

Lietuvai atstovaujantys Radvilas Janulionis bendroje įskaitoje šiuo metu užima 71, Vėjas Strelčiūnas - 73 pozicijas.
Vis dėl to, kol kas vis dar didžiausia ir opiausia problema tiek sportininkams, tiek organziatoriams - ypatingai silpni ir nepastovūs vėjai, vyraujantys čempionato akvatorijoje. Iki čempionato pabaigos liko dar trys dienos, tačiau artimiausiomis dienomis prognozė išlieka tokia pati, o norint, kad čempionatas būtų laikomas įvykusiu, būtina įgyvendinti bent keturias lenktynes.

Trečiąją čempionato dieną sportininkams pirmos lenktynės buvo duotos anksti ryte, tačiau ir tokia taktika nepasiteisino – lenktynes dėl nurimusio ir pasisukusio vėjo teko nutraukti. Vis dėlto, popiet pavykus sulaukti šiek tiek vėjo moterų ILCA 6 klasėje buvo įvykdytos dvejos lenktynės, tad šiame laivyne varžybų dienoms įpusėjus jau iš viso įgyvendintos trys lenktynės. Vyrų ILCA 7 klasėje taip pat buvo įgyvendintos dvejos lenktynės, kas jiems buvo pirmosios lenktynės šiame čempionate.

Pilnus Europos čempionato rezultatus galima rasti čia. Čempionatas vyksta Atėnuose, Graikijoje, vasario 18-23 dienomis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder