Giedrius Žibėnas

Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubo trenerių štabas suskaičiavo iki šimto

Lietuvos krepšinio lygoje triuškinamas pergales pasiekė dvi pirmaujančios komandos. Lyderis Kauno „Žalgiris" išvykoje 88:61 pamokė Pasvalio „Pieno žvaigždes", antrąją vietą užimantis Vilniaus „Rytas" namie 109:84 nugalėjo „Šiaulius".

Vilniečių strategas Giedrius Žibėnas po mačo pasidžiaugė, kad jo trenerių štabui tai buvo 100-oji pergalė.

Šiauliečiai sostinėje priešinosi tik pirmąjį ketvirtį, po kurio atsiliko 21:23, o per antrąjį kėlinį LKL čempiono titulą ginantis „Rytas" sukaupė 14 taškų persvarą.

„Šį kartą norisi kalbėti ne apie rungtynes. „Ryte" dažniausiai skaičiuojami pralaimėjimai.

Aš šiandien paskaičiuosiu truputį kitaip - tai yra 100-oji pergalė šiam trenerių štabui. Mums tai - didelis ir smagus skaičius.

Įžengėme į triženklę karalystę. Noriu išreikšti didelę pagarbą trenerių štabui. Kažkas gali sakyti, kaip svarbu buvo pratęsti sutartį su G.Žibėnu, tačiau didelis laimėjimas buvo pratęsti sutartį su Georgu Dedasu.

Jis geriausiai viską išaiškina treniruočių metu, pateikia žaidėjams rungtynių planą. Gustas Maskoliūnas, manau, yra sunkiausiai dirbantis LKL asistentas.

Jam tik 25-eri. Jei niekas neišves iš kelio, jis yra perspektyviausias treneris Lietuvoje, galiu tai sakyti drąsiai", - komplimentus padėjėjams žarstė G.Žibėnas.

Vilniaus komandoje debiutavo vidurio puolėjas iš Kolumbijos Chaimė Ečenikė (Jaime Echenique), sudėtyje pakeitęs traumuotą Martyną Echodą.

Debiutas buvo solidus - 15 taškų per 17 min. Rezultatyvumu Ch.Ečenikę lenkė tik Markusas Fosteris (Marcus Foster), surinkęs 18 taškų. 13 taškų pridėjo Gytis Radzevičius. „Šiauliams" 13 taškų pelnė Arminas Urbutis, 11 - Antino Džeksonas (Antino Jackson).

„Žalgiris" laimėjo pagal panašų scenarijų kaip ir „Rytas" - po dviejų kėlinių turėjo 13 taškų persvarą, o po pertraukos pribaigė varžovus.

Nugalėtojams 20 taškų surinko Edgaras Ulanovas, po 15 - Laurynas Birutis ir Akilė Polonara (Achille Polonara). „Pieno žvaigždėms" 16 taškų pelnė Evaldas Šaulys, 13 - Artiomas Kovalovas.