Viso pasaulio Barcos Akademijų žemėlapyje nėra tokio mažo dydžio miesto kaip Klaipėda

Klaipėdos universiteto Senato salėje trečiadienį įvyko diskusija "Vaikų futbolo ateitis Klaipėdoje". 

 

Ar Barselonos akademija bus prie Klaipėdos futbolo mokyklos, ar bus kaip kitos mokyklos steigėjas, ar mokykla pirks frančizę – matysime ateityje.

„Kaip Jūs vertinate situaciją, kad lyg ir turime padarę pradinį žingsnį, bet ką mums reikėtų padaryti, kad Klaipėdoje atsirastų Barselonos futbolo akademija ir vaikai turėtų galimybę joje mokytis?“ - visų į diskusiją susirinkusių klausinėjo apskritojo stalo moderatorius – Klaipėdos miesto tarybos narys Rimantas Didžiokas.

„Mes matome diskusijas ir savivaldybės administracija suformuos atitinkamą paketą, kad ši idėja, kuri atrodė itin ambicinga būtų įgyvendinta.

Turime nuspręsti ar gryniname meistriškumą ir imame vyresnius vaikus ar tik mažus ir juos auginame.

Nepaisant visą ažiotažą sukeltą šios stovyklos, žiūrint į perspektyvą norisi, kad namų darbai būtų padaryti iš anksto.

Ačiū, Romualdui, ačiū visiems už darbą, kad šis prekinis ženklas atsirado šalia Klaipėdos miesto vardo,“ – pabrėžė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

„Aš FC Barcelona vertinu kaip pasaulinio lygio kompaniją.

Futbolas galbūt yra pastaruoju metu ne toje pozicijoje kaip kadaise.

Pirmas dalykas ką aš pagalvojau, kad Lietuvai, Klaipėdai, reikia tų žvaigždžių, kad vaikas turėtų į ką, orientuotis, ko siekti. Barca yra ta komanda.

Klaipėdos futbolo stadiono galimybių studija tikrai nebloga, klausimas kodėl ji dulka stalčiuje?

Stadionas tikrai turėtų tapti unikalus traukos objektas visų pirma Klaipėdos miestui, Klaipėdos regionui.

Tai turėtų būti ne 8 tūkst. žiūrovų kaip galimybių studijoje, o keliskart daugiau.

Mieste skiriama 10-15 mln. Eurų sportui, dabar tikrai matau, kad ne viskas yra šioje sistemoje gerai.

Kalbu apie multipleksinį statinį, kur tam tikri objektai kaip baseinas ir ledo ritulio arena energetiškai tinka vienas kitam – reikia tik vizijos.

Kaip brolis Benediktas pasakė – „Be ateities vizijos nėra ir ateities kartos.“

Būkime drąsus ir nebijokime tokio pasaulinio prekės ženklo atėjimo į Klaipėdos miestą.“ – tarybos narys Arvydas Vaitkus.

„Šiandien, po Barca Academy surengtų stovyklų Klaipėdoje mes turime unikalią galimybę turėti Barcos regioninį centrą.

Viso pasaulio Barcos Akademijų žemėlapyje nėra tokio mažo dydžio miesto kaip Klaipėda, kuriame būtų steigiamos Barca Academy akademijos.

Dėl aukšto FC Barcelona trenerių ir vadovybės įvertinimo, mums suteikta ypatinga galimybė ilgalaikę Barca Academy akademiją steigti Klaipėdos mieste kaip Baltijos šalių regiono centrą,“ – pritarė Barca Academy atstovas  Baltijos regione - Benas Baltusis

„Esame pasiruošę deklaruoti, kad pritariame Barcos Akademijos sukūrimui Klaipėdoje.

Ir jeigu reikėtų ką nors kurti, vienytis, Klaipėdos universitetas eitų į tą šeimą“, -  sakė Klaipėdos universiteto prorektorius dr. Benediktas Petrauskas.

„Akademija ir jaunimo komandos yra pats pirmas laiptelis žingsniuojant į A-lygą,“ - savo nuomonę išsakė „Neptūno“ futbolo klubo direktorius Tadas Vaitkus.

„Kiti miestai tik ir laukia neigiamo atsakymo Klaipėdoje.

O atiduoti tokio dalyko ant lėkštutės kitiems miestams negalima.

Pažįstu keletą tėvų, kurie leido savo vaikus į šią stovyklą, visi itin laimingi. Kokia forma šį projektą įgyvendinti – tai techniniai dalykai,“ – pasisakė „Šiaulių banko“ Klaipėdos filialo vadovas Gražvydas Šimkus.

„Sukurti veiklos planą, o po to pastatyti stadioną, infrastruktūrą.

Reikia tik visiems politikams ir valdininkams gražiai susitarti dėl vieno bendro tikslo ir Barca Academy įvyks.“ - „Neptūno“ klubo vadovas Sigitas Ambrazevičius.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Sponsoriavimui itin svarbu yra skaidrumas, tokiu būdu ir pritrauksime žmonių.

Reikia daryti aiškinamąjį darbą, kad pritraukti sponsorius ir tada visko pasieksime, “ – mano Klaipėdos miesto tarybos narė Laima Juknienė.

„Einame elitiniu pavyzdžiu – tiek bendruomeniškumo, komandiškumo ir vienybės.

Jaučiu, kad šiandien įvyko susivienijimas, girdžiu vieningą pritarimą bei nuoširdžiai dėkoju komandai, kurie įgalino šį projektą.

Visi esame geranoriškai pasiruošę, dabar visiems reikia tiesiog padaryti ir įgyvendinti 100-mečio galimybę.“ – projekto iniciatorius, rėmėjas Romualdas Jonaitis.

Organizatorių nuotr.

Tėvų atsiliepimai

Mano sūnus dalyvavo stovykloje. Sužinojęs, kad vyks FC Barcelona stovykla vaikas nemiegojo keletą savaičių, laukdamas stovyklos.

Man pačiam iš šono itin patiko trenerių ispanų reakciją susistumdžius vaikams, kai kurie ispanų trenerių asistentai lietuviai išties gerai perėmė Barselonos metodologija.

Klausimas yra ne ar reikalinga 100-mečio galimybė, o ką mes turime padaryti, kad tai įvyktų?“

Giedrius Gvildys – dalyvavusio vaiko tėtis.

Organizatorių nuotr.

Sidebar placeholder