Vokietijoje startavęs PWA profesionalių burlentininkų lygos varžybose Rytis Jasiūnas taikosi į dešimtuką

Šiaurės jūros pakrantėje ties Vokietijos Ziulto sala startavęs PWA profesionalių burlentininkų lygos varžybose, vienintelis Lietuvos atstovas Rytis Jasiūnas po pirmų trijų etapų, vykstančių kvalifikaciniu principu, užima 13 vietą. 

Šis rezultatas yra vos per plauką nuo jo karjeroje geriausio rezultato – 12 vietos ir vos 6 taškų atstumu nuo geriausiųjų dešimtuko.

„Pirmų trijų eliminacinių etapų metu buvo tikrai sudėtingos sąlygos – nemažos bangos, besikeičiančios krypties ir stiprumo vėjas.

Tai reiškia, kad reikėjo nuolatos keisti inventorių, kad galėčiau jį kuo tiksliau priderinti prie sąlygų ir būtų galima siekti aukščiausio rezultato.

Tačiau niekada negalėjai būti tikras, kad vėjo pasirinktam inventoriui nebus per daug ar per mažai“, – įspūdžiais iš distancijos dalinasi R. Jasiūnas.

Nepaisant Šiaurės jūros iššūkių, kurie, pasak sportininko, ties Ziulto sala visada panašūs, varžybų pradžia jam sekėsi tikrai neblogai ir leidžia tikėtis kovos dėl vietos dešimtuke.

„Dviejuose iš trijų eliminacinių etapų aš patekau į top 16 lenktynes, kur buvo kovojama dėl 9-16 vietų. Ten atitinkamai užėmiau 3 ir 4 vietas (11 ir 12 vietas bendroje įskaitoje).

Bendroje įskaitoje esu 13 pozicijoje. Turint minty, kad šį sezoną išskirtinai koncentravausi į olimpinę IQFOIL burlentę, kuri tikrai skiriasi nuo to inventoriaus, kuriuo buriuojame čia, PWA, manau, kad ši vieta – tikrai daug žadanti. Tikrai stengsiuosi kovoti dėl galimybės patekti į dešimtuką“, – teigia R. Jasiūnas.

Kol kas geriausia jo užimta vieta PWA varžybose yra 12 pozicija bendroje varžybų įskaitoje. Šiuo metu jis su 12 vietoje esančiu Prancūzijos buriuotoju Alex Mathis turi surinkę po vienodai taškų (41,5). Nuo dešimtoje vietoje esančio italo Daniele Benedetti (35,5 t.) R. Jasiūną skiria 6 taškai.

Taip pat olimpine IQFOIL burlente buriuojantys, tačiau drauge su R. Jasiūnu PWA profesionalių buriuotojų lygoje startuojantys brazilas Mateus Isaac ir prancūzas Nicolas Goyard užima atitinkamai 2 ir 5 pozicijas.

Tuo tarpu IQFOIL pasaulio ir Europos vicečempionas, vokietis Sebastianas Kordelis šiuo metu užima 14 poziciją ir nuo R. Jasiūno atsilieka 3 taškais.

Iš viso varžybose startuoja 33 sportininkai iš 12 skirtingų pasaulio šalių. PWA profesionalių burlentininkų varžybose vyksta rugsėjo 23 – spalio 1 dienomis. Varžybų eigą ir rezultatus galima sekti čia.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder