„Žalgiris“ ant prarajos krašto: trilerį Kaune laimėjęs „Lietkabelis“ – per žingsnį nuo LKL finalo

Lietuvos čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ nebeturi kur trauktis. Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtadienį savo aikštėje 69:73 (21:18, 22:14, 10:16, 16:25) nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“ ir pusfinalio serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1-2. Kitas rungtynes, kurios gali tapti lemiamomis, komandos žais šeštadienį Panevėžyje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai dvikovą pradėjo sėkmingiau – 8:4, tačiau „Lietkabelis“ netrukus tolimais šūviais išlygino rezultatą, o po gimtadienį švenčiančio Vytenio Lipkevičiaus tritaškio ir Dovydo Giedraičio rezultatyvaus reido su pražanga išsiveržė į priekį 12:16.

Joffrey Lauvergne'as, Tai Websteris ir Mantas Kalnietis įpūtė ugnį į gęstantį aikštės šeimininkų puolimą ir „Žalgiris“ po pirmo kėlinio vėl pirmavo 21:18.

Sėkmingas veterano Artūro Milaknio žaidimas padėjo žalgiriečiams padidinti persvarą iki 28:20. Tačiau tuomet kovodamas dėl kamuolio galvą susitrenkė Jo Nebo, o svečiai dviem tritaškiais sustabdė pabėgti bandančius varžovus (28:26).

Po minutės pertraukėlės aktyviau gintis pradėję „Žalgirio“ krepšininkai vėjais paleido kelias panevėžiečių atakas, o patys įaudrino areną spurtu susikrovę dviženklę persvarą prieš pat didžiąją pertrauką– 43:32.

Didžiąją trečiojo kėlinio dalį „Žalgiris“ laikė varžovus saugiu dviženklio skirtumo atstumu, tačiau klaidos K. Maksvyčio auklėtiniams ėmė kišti koją, o „Lietkabelis“ suskubo tuo pasinaudoti, pelnęs 7 taškus be atsako. Aikštės šeimininkai prieš paskutines 10 sek. pirmavo jau tik 5 taškais – 53:48.

„Lietkabelis“ nemažino apsukų – po kelių rezultatyvių atakų ir žalgiriečių sąmyšio panevėžiečiai išlygino rezultatą ir persvėrė jį savo naudai – 55:60. Gelbėti Kauno ekipos kailį ėmėsi Janis Strelniekas, pataikęs du tritaškius iš eilės.

Svarbius metimus pataikė P. Kalaitzakis ir D. Gagičius – likus žaisti mažiau nei minutę „Žalgiris“ atsiliko 63:68. L. Lekavičius ėmėsi iniciatyvos ir pataikė dvitaškį su pražanga – 66:68. Paskutinių sekundžių trileryje svarbų tritaškį pataikė A. Milaknis, tačiau D. Giedraičio ranka nuo baudų metimo linijos nedrebėjo.

Panevėžiečiai turi istorinę galimybę eliminuoti Kauno klubą ir patys žengti į finalą.

Pirmose tarpusavio rungtynėse Kazio Maksvyčio auklėtiniai namie laimėjo trapiu skirtumu 71:70, o antrosiose Panevėžyje patyrė triuškinantį pralaimėjimą 55:79.

Pusfinalio seriją užbaigti penktadienį turės galimybę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai, kuriems pergalė prieš „Šiaulius“ išvykoje atvertų duris į finalą.