Aiškėja, kad karštas vanduo Klaipėdoje brangs (10)

Aiškėja, kad šiuo metu beveik visoje Klaipėdoje karštas vanduo tiekiamas ne pagal galiojančius teisės aktus. Dėl to AB „Klaipėdos vanduo“ patiria nuostolių, kurie artimiausiu metu turėtų užgulti sąžiningai už vandenį mokančių vartotojų pečius.

Nei paslaugų teikėjai, nei jų akcininkė Klaipėdos savivaldybė kol kas garsiai neįvardina, kad karštas vanduo brangs.

Pirmiausia sprendžiamas klausimas, kad galimi teisiniai ginčai nesugriautų sistemos, kad vanduo būtų tiekiamas ir sąskaitos gyventojus pasiektų be sutrikimų.

Karšto vandens tiekimo sistemoje šiuo metu dalyvauja dvi Savivaldybės įmonės - AB „Klaipėdos vanduo“ ir AB „Klaipėdos energija“. Tačiau dabar į ją bus įtraukti ir namo administratoriai.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad antradienį vykusio darbinio pasitarimo metu buvo akcentuojama, jog situacija dėl karšto vandens tiekimo Klaipėdoje yra gana komplikuota.

„Niekas niekur neskubės, karų neplanuojame, tačiau procedūros turi būti užbaigtos, sutartys, kaip nurodo “Klaipėdos vanduo„, turi būti pasirašytos“, - sako G. Neniškis. Tačiau, kas laukia tokiu atveju, jei daugiabučių administratoriai nepasirašytų sutarčių su AB „Klaipėdos vanduo“, dar reikia konsultacijų su teisininkais.

„Kalbėsimės su įmonių vadovais, jei reikės - ir su įmonių valdybomis, svarbiausia, kad gyventojams nebūtų jokių sutrikimų dėl sąskaitų išrašymo“, - sako G. Neniškis.

Vanduo brangs

„Vakarų ekspresas“ primena, kad „Klaipėdos vanduo“ siekia, jog, jei daugiabučių gyventojai yra pasirinkę atskirai pirkti šaltą vandenį ir šilumą karštam vandeniui ruošti (tokių daugiabučių Klaipėdos mieste 99,5 proc.), namo administratorius pagal galiojančią tvarką pasirašytų sutartį su vandens tiekėju ir prisiimtų visus namo viduje susidarančius vandens nuostolius ir name esančios įrangos, vadinasi, ir apskaitos prietaisų, eksploatacijos kaštus.

„Klaipėdos vanduo“ šiuo metu skaičiuoja, kad dėl vagysčių ir netikslios apskaitos kasmet patiria po kelis šimtus tūstančių eurų nuostolių. Dar papildomai kainuoja skaitiklių priežiūra ir metrologinė jų patikra. Praktiškai įgyvendinus „Klaipėdos vandens“ planus, šios išlaidos tektų gyventojams, dėl to vanduo brangtų.

Tikėtina, kad vanduo brangtų ir jei gyventojai pasirinktų kaip karšto vandens tiekėją „Klaipėdos energiją“, kuri šiuo metu uostamiestyje karštą vandenį tiekia porai dešimčių daugiabučių.

Tai kad karšto vandens tiekimo sistemoje šiuo metu dalyvauja dvi Savivaldybės įmonės - AB „Klaipėdos vanduo“ ir AB „Klaipėdos energija“, tai tas abi įmones reikia apjungti į vieną ir tada baigsis sveikam protui nesuvokiamas debilizmas mano-tavo. Tiesiog Klaipėdos miesto savivaldybei miesto tarybos sprendimu reikia atlikti tų dviejų įmonių reorganizavimą.
Sigitas, 2021-09-16 15:11
Tegu daugiabučių butuose pastato elektroninius skaitiklius ir užbaigia blefavimą.
Daugiabučio gyventoja, 2021-09-16 13:39
Turim šiukšlių deginimo jėgainę ir vandens pašildymas brangs!!! Kokia prasme iš to kamino???
Svečias, 2021-09-16 12:44
Sidebar placeholder