Apklausa: daugiau taupyti ėmė 40 proc. šalies gyventojų

Apklausa: daugiau taupyti ėmė 40 proc. šalies gyventojų

Dėl geopolitinės situacijos ir infliacijos daugiau taupyti ėmė 40 proc. šalies gyventojų, rodo skolų valdymo bendrovės „Easy Debt Service“ užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa. 

Stambesnius pirkinius vėlesniam laikui atidėję nurodo 34 proc. gyventojų, o 22 proc. sako atidžiau planuojantys savo biudžetą. 

„Augančios kainos, palūkanos, geopolitinis kontekstas, nulėmęs dažno gyventojo finansinį nerimą, virto pastebimais finansinės elgsenos pokyčiais. Daugiau taupyti ėmė ir žemiausias, ir kur kas aukštesnes pajamas gaunantys gyventojai. Tai patvirtina ne tik jų apklausa, bet ir Statistikos departamento fiksuojama pastebimai sumažėjusi mažmeninės prekybos apyvarta“, – sako „Easy Debt Service“ direktorė Rasa Butkuvienė. 

Pasak jos, tyrimas atskleidė, kad tie gyventojai, kurių finansinė būklė yra stabilesnė, norėdami užsitikrinti dar didesnį atsparumą imasi greičiau grąžinti skolas. Jų dalis, apklausos duomenimis, sudaro 14 proc. Tačiau 8 proc. gyventojų, siekiant patenkinti savo poreikius, tenka skolintis daugiau.  

„Easy Debt Service“ nurodo, kad gyventojų sunkumus dorojantis su finansiniais iššūkiais rodo ir Lietuvos banko pateikiami vartojimo kredito gavėjų įsiskolinimų, kai mokėjimas buvo pradelstas daugiau kaip 90 dienų iš eilės, duomenys. Paskutinį praėjusių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu užpernai, tokių pradelstų mokėjimų bendra suma buvo beveik 20 proc. didesnė. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder