Kodėl per karščius nereikėtų statyti automobilio po medžiais: ekspertų paaiškinimas
Karštu oru palikus automobilį po medžiais, galima rimtai sugadinti transporto priemonę arba sukelti jos gaisrą. Apie tai praneša „Ekspert“.
Po kokiais medžiais nereikėtų statyti automobilio?
Pasak specialistų, agresyvios dervos ir organinės rūgštys gali giliai įsigerti į automobilio paviršių. Tarp pavojingiausių medžių išskiriami šie:
Tuopa: jos pūkai užkemša radiatorius ir ventiliacijos sistemą. Po kapotu susikaupę sausi pūkai kelia automobilio užsidegimo pavojų. Be to, lipnią tuopų dervą itin sunku pašalinti nuo kėbulo.
Liepa: žydėjimo metu ji padengia automobilį lipniomis sultimis, kurios, veikiamos saulės spindulių, greitai sukietėja.
Spygliuočiai (pušis, eglė): jų derva ardo laką, o krisdami sunkūs kankorėžiai gali palikti įlenkimų ant kapoto ar stogo.
Kaštonas ir šilkmedis: krentantys vaisiai deformuoja kėbulą, o šilkmedžio uogų ir sulčių dėmių kartais tiesiog neįmanoma išvalyti.
Atskirą pavojų automobilio išvaizdai kelia paukščių išmatos. Dėl didelės rūgščių koncentracijos jos gali pažeisti viršutinį kėbulo apsauginio sluoksnio sluoksnį vos per kelias valandas.
Be to, karštu ir vėjuotu oru gerokai padidėja rizika, kad ant pastatytų automobilių užkris didelės šakos ar net patys medžiai. Atsižvelgdami į šiuos veiksnius, ekspertai automobilių savininkams pataria stovėjimui rinktis atviras aikšteles arba naudoti specialius apsauginius užvalkalus.
Rašyti komentarą