Penki problemiškiausi Europos automobiliai - bėkite nuo jų kuo toliau!

(35)

Europietiški automobiliai tradiciškai siejami su aukšto lygio komfortu, pažangiomis technologijomis ir geromis vairavimo savybėmis. Tačiau ne visus modelius, net ir gerai žinomų gamintojų, galima vadinti sėkmingais. 

Kai kurie iš jų, pasirodo, yra tikras savininkų „galvos skausmas“: dažni gedimai, brangios atsarginės dalys, sudėtinga techninė priežiūra.

Šiame straipsnyje išanalizuosime 5 Europos automobilius, kurie garsėja savo nepatikimumu, taip pat papasakosime, kodėl perkant šiuos modelius reikėtų jų vengti.

5 vieta - „Renault Megane III“ (2008-2016 m.)

Pagrindinės problemos:

✅ Kaprizinga elektra.

✅ Silpna pakaba

✅ Trumpai veikiantys benzininiai varikliai

Prancūziški automobiliai dažnai kenčia nuo elektros „ligų“, o „Renault Megane III“ yra puikus to pavyzdys. 

Vairuotojai skundžiasi variklio valdymo sistemos gedimais, problemomis su durų spynelėmis, stringa multimedija ir retkarčiais pasitaiko prietaisų skydelio klaidų.

Be to, šio modelio pakaba pasirodė ne itin tvirta, ypač blogesniuose keliuose. Strypų atramos, vairo traukės - visa tai reikia dažnai keisti.

Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į benzininius 1,2 TCe ir 1,4 TCe variklius. Dėl silpnos stūmoklių grupės konstrukcijos ir polinkio perkaisti jie gali sugesti jau nuvažiavus 100 000 km.

Ar verta pirkti?

Jei renkatės „Megane III“, geriau ieškokite dyzelinių versijų - jos patikimesnės. Priešingu atveju šis modelis gali nuvilti.

4 vieta - BMW X5 (E70, 2006 - 2013 m.)

Pagrindinės problemos:

✅ Trapi transmisija.

✅ Sudėtingi ir brangūs varikliai.

✅ Gendantis kėbulas

Pirkdami BMW X5 E70 daugelis žmonių tikisi prestižinio visureigio, tačiau realybė pasirodo esanti žiauri. Automatinė pavarų dėžė čia kaprizinga ir retai kada be remonto išgyvena iki 200 000 km. 

Ypač kenčia dyzelinės versijos su 8 laipsnių „automatine“ ZF pavarų dėže.

Silpnoji šio modelio vieta - varikliai N62 (4,8 l) ir N63 (4,4 l, biturbo). Jiems tenka didelės šiluminės apkrovos, juos reikia dažnai prižiūrėti ir brangiai remontuoti. 

Pavyzdžiui, N62 variklio alyvos dangtelių keitimas kainuoja 150 000-200 000 rublių.

Be to, X5 E70 dažnai rūdija galinės arkos, slenksčiai ir kėbulo apačia. Daugelis savininkų pastebėjo, kad korozija atsiranda jau 5-aisiais-7-aisiais eksploatacijos metais.

Ar verta pirkti?

Jei tikrai norite BMW X5, geriau atkreipti dėmesį į dyzelinį 3.0d, tačiau ir jis nėra be problemų.

3 vieta - Opel Astra J (2009-2015 m.)

Pagrindinės problemos:

✅ Silpnas 1.6 Turbo (A16LET)

✅ Dažnas alyvos nutekėjimas

✅ Greitai užgęstanti pakaba

Opel Astra J išoriškai ir įrangos požiūriu atrodo gerai, tačiau techniškai šis automobilis toli gražu nėra idealus. 

Pagrindinis galvos skausmas - turbininis 1.6 A16LET variklis, kuris garsėja alyvos išsiliejimu ir stūmoklių degimu. Daugelis savininkų su variklio remontu susidūrė jau nuvažiavę 80 000-100 000 km.

Pakaba taip pat neatlaiko blogesnių kelių: priekiniai statramsčiai, svirtys ir silentblokai sugenda greičiau nei konkurentų.

Ankstyvosiose „Astra J“ versijose buvo problemų su automatine pavarų dėže AF40, kuri perkaisdavo ir pradėdavo kibti. Po restiliavimo ji buvo ištaisyta, tačiau daug egzempliorių su probleminėmis dėžėmis vis dar yra antrinėje rinkoje.

Ar verta pirkti?

Geriau vengti turbininių versijų ir „mechanikoje“ ieškoti 1,4 arba 1,8. Priešingu atveju - automobilis reiklus aptarnavimui.

2 vieta - Audi A6 C6 (2004-2011 m.)

Pagrindinės problemos:

✅ Problemiški 2.0 TFSI ir 3.2 FSI varikliai

✅ Brangi pneumatinė pakaba

✅ Multitronic automatinė pavarų dėžė - vertinimas.

Audi A6 C6 C6 yra patogus sedanas, tačiau techniniu požiūriu tai vienas problemiškiausių markės modelių.

Benzininiai 2.0 TFSI ir 3.2 FSI varikliai yra linkę smarkiai kauptis alyvai, o jų tarnavimo laikas be rimto remonto retai kada viršija 200 000 km. 

Dyzelinės versijos yra patikimesnės, tačiau jų priežiūra yra brangi.

Multitronic automatinė pavarų dėžė (variatorius) priekiniais ratais varomose versijose yra tikra nelaimė. Ji retai kada tarnauja iki 120 000-150 000 km, po to ją reikia brangiai remontuoti.

Aukščiausios A6 versijos turi pneumatinę pakabą, kuri dažnai genda. Kompresoriaus arba cilindrų keitimas yra 100 000 rublių ar daugiau išlaidų.

Ar verta pirkti

Jei imsite, tai su dyzeliniu varikliu ir klasikiniu „automatu“, bet apskritai - rizikos mėgėjams skirtas modelis.

1 vieta - Peugeot 308 (2007-2013 m.)

Pagrindinės problemos:

✅ Nepatikimi EP6 varikliai (Prince)

✅ Lūžtanti robotizuota dėžė

✅ Nuolatinės elektroninės problemos.

Pirmoje vietoje - pirmos kartos Peugeot 308. 

Šis modelis gavo kartu su BMW sukurtus EP6 (1,6) variklius, kurie tapo tikru prakeiksmu. Varikliai turi plonus stūmoklius, silpnas paskirstymo grandines ir didelį polinkį perkaisti.

Automatinė pavarų dėžė čia taip pat nesuveikė - robotizuota AL4 pavarų dėžė gedo taip dažnai, kad buvo praminta „vienkartine“.

Vaizdą papildo nepatikima elektros instaliacija: prietaisų skydelis, langų pakėlėjai, klimato kontrolė - visa tai gali pradėti „gesti“ be jokios aiškios priežasties.

Ar verta pirkti?

Ne. net jei automobilį gausite nemokamai, jo priežiūra suvalgys daug pinigų ir nervų.

Išvados:

Šie modeliai yra akivaizdus pavyzdys, kaip Europos automobilių pramonė kartais gamina nesėkmingus sprendimus. 

Renkantis automobilį svarbu atsižvelgti ne tik į jo išvaizdą ir komfortą, bet ir į patikimumą, techninės priežiūros išlaidas ir likvidumą antrinėje rinkoje.

Kuris iš šių automobilių jus nuvylė? O gal turite kitą „siaubo istoriją“ apie nepatikimą europietišką automobilį? Pasidalykite ja komentaruose!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.