„Volkswagen“ trečdalį „elektromobilių“ biudžeto išleis vidaus degimo varikliams

Vokietijos automobilių pramonės milžinė taip pat buvo priversta persvarstyti savo ekologijos strategiją.

„Volkswagen“ trečdalį savo „elektromobilių“ biudžeto išleis vidaus degimo varikliams. Finansų direktorius Arno Antlicas žurnalistams sakė, kad iš 180 mlrd. eurų biudžeto, planuojamo „baterijų“ modeliams 2023 m., apie 60 mlrd. eurų nuspręsta skirti vidaus degimo variklių kūrimui, praneša „Motor”.

Priežastis paprasta: „Volkswagen“ uždirba pinigus iš vidaus degimo variklių modelių, todėl yra suinteresuota išlaikyti jų konkurencingumą.

A. Antlitzas leido suprasti, kad „ateitis yra elektrinė, bet praeitis dar nesibaigė“. Taigi „Volkswagen“ ir toliau tiki visiška elektrifikacija, tačiau realistiškai vertina tokių modelių perspektyvas artimiausioje ateityje.

Šiuo metu tik 22% visų „Volkswagen“ grupės Europoje parduodamų automobilių sudaro elektromobiliai, o kitose rinkose ši dalis dar mažesnė.

Buvęs „Volkswagen“ generalinis direktorius Herbertas Diessas kalbėjo apie įsipareigojimą iki 2030 m. pagaminti iki 75 naujų elektromobilių. Tačiau jau dabar aišku, kad planams nelemta išsipildyti, nes pagrindinėje Kinijos rinkoje Vokietijos automobilių milžinė sausai pralaimi vietos gamintojams.

Galbūt situaciją pakeis bendri projektai su Kinijos bendrovėmis: jau paskelbta apie partnerystę su „Xpeng“, taip pat ruošiamas biudžetinis elektromobilis, „giminingas“ su JAC.

Vis daugiau automobilių gamintojų persvarsto savo ankstesnę strategiją, kuria numatoma atsisakyti vidaus degimo variklių. „Mercedes-Benz“, „Cadillac“ ir „Stellantis“ atsisakė pilnai pereiti prie baterijomis varomų modelių, o „Aston Martin“ vadovas taip pat patvirtino savo tikėjimą vidaus degimo varikliais.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder