Bankrutuojanti kepykla „Juviga“ atleidžia visus darbuotojus
Apie atleidimus įmonė tarnybą įspėjo lapkričio 21 d. Kaip ši nurodė Eltai, daugiausiai atleidžiama pardavėjų-kasininkų (9), taip pat 5 konditeriai (kepėjai) ir kiti.
Valstybiniame patentų biure įmonė nuo 2011 m. turi registruotą grafinį ženklą „101 kepyklėlė“. Beveik 20 metų Kaune ir Prienuose veikianti „Juviga“, užsiimanti duonos, pyragų, bandelių konditerija, valdo dalį šio tinklo kepyklėlių.
Kaip skelbiama interneto puslapyje, „101 kepyklėlės“ tinklas veikia Kaune, Utenoje, Elektrėnuose, Marijampolėje, Alytuje ir Ukmergėje.
Praėjusių metų paskutinės gruodžio dienos duomenimis, „Juviga“ dar turėjo 88 darbuotojus.
Dabar įmonėje likę žmonės atleidžiami pagal Darbo kodekso 62 straipsnio 2 dalį – dėl darbdavio bankroto.
Kauno apygardos teismas bankroto bylą „Juvigai“ iškėlė spalio 30 d., Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) siekia išieškoti daugiau nei 417 tūkst. eurų skolą. Kepykla taip pat skolinga „Sodrai“ daugiau nei 176 tūkst. eurų.
Teismo nutartyje teigiama, kad „Juviga“ ilgą laiką nevykdo įsipareigojimų kreditoriams, antstolių informacinės sistemos duomenimis, kitiems kreditoriams iš įmonės išieškoma suma sudaro daugiau nei 374,9 tūkst. eurų.
Taip pat skelbiama, kad įmonės vardu registruotam tiek nekilnojamam, tiek kilnojamam turtui taikomi areštai.
„Teismas taip pat neturi duomenų, kad atsakovės finansinė padėtis yra pagerėjusi. Todėl spręstina, kad yra įstatyminis pagrindas atsakovei UAB „Juviga“ iškelti bankroto bylą“, – rašoma teismo nutartyje.
Registrų centro duomenimis, „Juviga“ turi du akcininkus: po 50 proc. įmonės priklauso Vidai Armalienei ir Gintarui Brundzai.
Finansinėse ataskaitose nurodoma, kad per metus šiek tiek mažėjo „Juvigos“ pardavimo pajamos: nuo 2,7 mln. eurų 2022 m. iki 2,6 mln. eurų 2023 m.
Savo ruožtu pelno kepykla pernai išvis neuždirbo, nuostoliai siekė virš 24,6 tūkst. eurų, kai 2022 m. grynasis pelnas sudarė beveik 6 tūkst. eurų.
Rašyti komentarą