Daugiabučių renovacija – loterija gyventojams

Miestas gražėja, o senos statybos daugiabučiai atsinaujinę gauna antrą galimybę, kuria pasidžiaugti gali ne tik namo gyventojai, bet miestelėnai ar rajono svečiai. Bet renovacija atneša ne tik džiugesio. Tuo jau spėjo įsitikinti ne vieno renovuojamo namo gyventojai.

Plačiai viešojoje erdvėje nuskambėjęs įvykis, kuomet Kretingoje, Kęstučio gatvėje, renovuojamo namo bendruomenė atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje, kai UAB „Brosta“, įpusėjusi griovimo darbus ir palikusi kalną šiukšlių, netikėtai dingo iš teritorijos.

Be jokio įspėjimo dingę darbuotojai renovuojamo namo gyventojus paliko „ant ledo“ – nuardytomis balkonų atramomis, į juos užkaltais praėjimais, nebaigtais stogo tvarkymo darbais ir didžiuliais statybinių šiukšlių piliakalniais aplinkui. Nuo gegužės pradžios it statybvietėje gyvenantys žmonės ir piktinasi, ir nerimauja, ar nuo smarkesnio vėjo nepradės byrėti sienų apdaila, ar atlaikys liūtis nebaigtas renovuoti namo stogas?

Kito Kretingos mieste, Vytauto gatvėje, renovuojamo daugiabučio stogas liūties egzamino neatlaikė. Birželio 7–9 dienomis savaitgalio lietūs namo gyventojams pridarė nemenkos žalos. Pirmasis vandens pliūpsnis pliūptelėjo naktį iš penktadienio į šeštadienį, prikėlęs namuose miegojusius žmones, į kurių buto vidų lyg iš laistymo žarnos ėmė plūsti vanduo.

Gyventojai suskubo ieškoti pagalbos, kreipėsi į namo bendrijos pirmininką, šeštadienio dieną buvo iškviestas renovaciją atliekančios UAB „AMI BIG“ darbų vadovas Modestas Daugėla.

Tądien stogas ties nukentėjusiu butu buvo tvarkomas, darbų vadovas užtikrino, kad situacija suvaldyta. Bet šeštadienio ir sekmadienio liūtys vėl atvėrė dar neužgijusią žaizdą – vanduo bėgo ant gyventojų galvų, sunkėsi į žemiau esantį butą, liejosi bendro naudojimo koridoriais.

Nors pirmadienio dieną darbai buvo atnaujinti, įmonė nesikrato žalos atlyginimo, bet gyventojai dar vienos liūties laukia su didžiausiu siaubu.

"
Nuo gegužės mėnesio lyg statybvietėje gyvena Kęstučio g. 20-to namo gyventojai.

Susisiekę su SĮ „Kretingos komunalininkas“ direktoriumi Pauliumi Ruškumi, gavome informaciją, kad Kretingoje, Vytauto g. 119 daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) statybos rangos darbus vykdo UAB „RNDV Statyba“. Butas užlietas dėl vykdomų stogo apšiltinimo ir lietaus nuvedimo sistemos įrengimo darbų. Rangovas savo klaidą pripažino ir, redakcijos žiniomis, rangovo atstovai jau susisiekė su buto savininkais, susitarė dėl nuostolių atlyginimo.

„Kretingos komunalininko“ direktorius P. Ruškus taip pat patikino, kad dėl Kęstučio g. 20 namo netikėtai sustojusių renovacijos ir atnaujinimo darbų šiuo metu, vadovaujantis viešųjų pirkimų įstatymu, ieškoma teisinių galimybių tęsti renovacijos darbus arba nutraukti sutartį ir skelbti naują šių paslaugų pirkimą. Kadangi tokio pobūdžio teisiniai procesai neįvyksta per vieną dieną, viskas užsitęsė.

"
Nuo gegužės mėnesio lyg statybvietėje gyvena Kęstučio g. 20-to namo gyventojai.

Pasak P. Ruškaus, renovuojamo daugiabučio priežiūrą turi vykdyti techniniai prižiūrėtojai, taip pat kaip administratorius atnaujinimo bei modernizavimo darbus stebi SĮ „Kretingos komunalininkas“. Renovuojami daugiabučiai yra ne pirmos jaunystės, dauguma jų – avarinės būklės. Todėl niekas negali garantuoti, koks loterijos bilietas bus ištrauktas – sėkmingas ar su nelabai laiminga pabaiga.

---------------------------------------------------------------

Savivaldybės įmonės (SĮ) „Kretingos komunalininkas“ duomenimis, Kretingoje jau yra renovuoti 39 daugiabučiai, šiuo metu renovuojami – 3, renovacijai rengiasi 7.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder