Dėl užblokuotų uostų Ukraina kasdien praranda 170 mln. dolerių

Kasdien dėl užblokuotų jūrų uostų Ukraina praranda 170 mln. dolerių, o šalies viduje blokuojama 90 mln. tonų žemės ūkio produktų. Tai pareiškė Ukrainos Ministras Pirmininkas Denisas Šmigalis per darbo vizitą pas Europos Komisijos pirmininką Šarlį Mišelį, - praneša epravda.com.ua.

Jis priminė, kad šiuo metu Ukrainos jūrų uostuose yra užblokuota apie 70 laivų, iš kurių 10 stovi Odesos uoste. Dauguma laivų yra balkeriai ir generalinių krovinių laivai.

"90 mln. tonų žemės ūkio produktų, kuriuos Ukraina planavo gabenti į Afriką, Aziją ir Europą, buvo užblokuoti", - sakė A. Šmigalis.

Dalį atsargų pavyko išvežti keliais ir geležinkeliais, o likusios "stovi apšaudomos arba buvo užgrobtos Rusijos kariškių".

Ukrainos ministras pirmininkas pabrėžė, kad dėl užblokuotų uostų Ukraina kasdien praranda 170 mln. dolerių, o šalies eksporto pajėgumai sumažėjo daugiau nei perpus. Dėl to jau padidėjo žemės ūkio produktų kainos pasaulio rinkose.

ES vadovas pabrėžė, kad Rusijai tenka visa atsakomybė už "galimai dramatišką padėtį" daugelyje pasaulio šalių. Jis patikino, kad ES padarys viską, kas įmanoma, kad būtų išspręsta maisto katastrofos pasaulyje problema.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder