Dideli atleidimai didelėse technologijų įmonėse: "Google" panaikina daugiau nei 6 proc. visų darbo vietų

Sausio 20 d., penktadienį, "Google" vadovas Sundaras Pichai paskelbė atvirą laišką, kuriame pranešė apie masinius darbuotojų atleidimus.

Paieškos milžinė netrukus atsisveikins su 12 000 žmonių - 6 proc. visų bendrovės darbuotojų.

Savo kalboje Pichai padėkojo visiems "Googler" darbuotojams už jų darbą ir atvirai pareiškė, kad įmonė samdė žmones esant vienokiai ekonominei realybei, o šiandien ji yra visiškai kitokia.

Pažymima, kad atleidimai palies visas komandas, nors kai kurie skyriai, ypač tie, kurie atsakingi už įdarbinimą ir įmonės funkcijas, bus paveikti labiau.

JAV atleistiems darbuotojams jau išsiųsti pranešimai. Įmonė mokės atlyginimus mažiausiai 4 mėnesius ir šešis mėnesius mokės sveikatos draudimą. 

Be to, bus mokama už 2022 m. nepanaudotų atostogų laiką, mokamos papildomos premijos, šešis mėnesius bus toliau mokamas sveikatos draudimas ir padedama išlaikyti darbo vizas tiems, kurie neturi JAV pilietybės.

Penktadienį "Google" atleisti darbuotojai - naujausias technologijų sektoriaus įvykis, po to, kai neseniai buvo paskelbta, kad dėl pasaulinio ekonomikos nuosmukio "Microsoft" atleido daugiau nei 10 000 darbuotojų.

Remiantis portalo Layoffs.fyi, kuris stebi darbo vietų mažinimą įmonėse visame pasaulyje, skaičiavimais, 2022 m. darbo neteks daugiau nei 195 000 technologijų korporacijų ir startuolių darbuotojų.

Nerimą keliantys IT ekonomikos nuosmukio ženklai pirmą kartą pasirodė 2021 m. pabaigoje ir tęsėsi visus praėjusius metus.

Šios savaitės pradžioje "Amazon" pranešė, kad lėtėjant internetiniams pardavimams ir esant recesijos galimybei planuoja sumažinti 18 000 darbuotojų. 

 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder