SGD

Didžiausia pasaulyje dujų pirkėja įspėja dėl galimo SGD brangimo

Didžiausia suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) pirkėja pasaulyje, „Jera Co.“, prognozuoja, kad šiais metais galimas stipresnis rinkos nepastovumas ir dėl to tikėtini smarkūs kainų  šuoliai, nes kita žiema gali būti šaltesnė nei ankstesnė.

Kaip pareiškė „Jera Co.“ pirmininkas ir pasaulinių operacijų vykdomasis direktorius Yukio‘us Kanis, suskystintųjų gamtinių dujų neatidėliotinų sandorių kainos dėl šiltesnių nei prognozuota orų nukrito nuo rekordiškai aukštų praėjusių metų kainų, tačiau ateinančią žiemą situacija gali pasikeisti, pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“.

Pasak Y. Kanio, kitą žiemą, atsižvelgiant į importo pajėgumų Europoje augimą ir tikėtiną paklausos Kinijoje stiprėjimą atšaukus pandeminius suvaržymus, kainos ir vėl gali šoktelėti, jei užklups nepalankios oro sąlygos.

2022 metų gruodį Europos Sąjungos energetikos ministrai susitarė dėl dujų kainų „lubų“.

2023 m. balandžio 19 d. duomenimis, ES saugyklose esančios dujų atsargos pirmą kartą per 10 metų pasiekė rekordines aukštumas. Kaip rodo pramonės organizacijos „Gas Infrastructure Europe“ duomenys, balandžio pradžioje bloko saugyklos buvo užpildytos 55,7 proc., o tai aukščiausias lygis bent nuo 2011 metų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder