LB: bankuose mažėja paskolų paklausa

ES tyrimas: pragyvenimo išlaidų krizė kelia nerimą devyniems iš 10 europiečių

Dabartinė pragyvenimo išlaidų krizė kelia susirūpinimą daugiau nei devyniems iš dešimties europiečių, o beveik pusė gyventojų jau yra nukentėję nuo jos, rodo Europos Parlamento užsakymu atliktas tyrimas.

Net 93 proc. respondentų teigė, kad jiems kelia nerimą didėjančios pragyvenimo išlaidos, 46 proc. teigė, kad jų pragyvenimo lygis jau sumažėjo, o 39 proc. mano, kad jie tai pajus ateityje.

Iš viso 45 proc. respondentų teigė, kad šiuo metu jie patiria tam tikrų arba didelių sunkumų pragyvenant iš savo namų ūkio pajamų.

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, gruodžio mėnesį infliacija euro zonoje buvo 9,2 proc.

Kiti ES piliečiams didžiausią susirūpinimą keliantys klausimai buvo skurdas ir socialinė atskirtis (82 proc.), klimato kaita (81 proc.), karo Ukrainoje plitimas (81 proc.) ir branduolinio incidento pavojus (74 proc.).

Respondentai teigė, kad jų iš esmės netenkina veiksmai, kurių ėmėsi ES ir nacionalinės vyriausybės krizei įveikti.

Iš viso 64 proc. respondentų teigė, kad jų netenkina nacionalinės vyriausybės reakcija, o 56 proc. sakė esantys nepatenkinti priemonėmis, kurių imtasi ES lygmeniu.

Tačiau septyni iš dešimties europiečių pritaria ES finansinei, karinei ir ekonominei paramai Ukrainai.

Tyrimo rezultatai pagrįsti daugiau kaip 26 tūkst. interviu, atliktų spalio ir lapkričio mėnesiais 27 ES valstybėse narėse.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder