Europos centrinio banko prezidentė užsimena apie tolesnį palūkanų normų didinimą

Europos centrinio banko (ECB) prezidentė Christin Lagarde užsiminė apie tolesnį bazinių palūkanų normų didinimą.

„Šiuo metu manome, jog palūkanų normos per ateinančius posėdžius bus toliau keliamos, kad būtų sumažinta paklausa ir išvengta tolesnio tikėtinos infliacijos didėjimo rizikos, - sakė ji Europos Parlamento Ekonomikos ir valiutos komitete. – Infliacija vis dar yra per aukšta ir tikriausiai dar kurį laiką viršys mūsų užsibrėžtą tikslą“.

Rugpjūtį metinė infliacija pakilo iki rekordinio lygio – 9,1 proc. ECB siekia tik 2 proc. infliacijos. Infliaciją ir toliau labiausiai didina energijos ir maisto produktų kainos, sakė Ch. Lagarde. Tačiau infliaciją esą skatina ir euro nuvertėjimas užsienio valiutų rinkoje.

Ekonominės perspektyvos blogėja, kalbėjo Ch. Lagarde. Aktyvumas ateinančiais ketvirčiais „esmingai“ sumažės. Aukšta infliacija daro įtaką vartojimo išlaidoms ir gamybai. Šią tendenciją stiprina gamtinių dujų trūkumas. ECB vadovė, be to, atkreipė dėmesį į silpstančią pasaulio ekonomiką ir didelį neapibrėžtumą.

ECB vasarą po ilgo delsimo pradėjo didinti palūkanas. Liepą jos buvo padidintos 0,5 procentinio punkto, o rugsėjį – 0,75 procentinio punkto. Kitas eilinis ECB valdančiosios tarybos posėdis pinigų politikos klausimais numatytas spalio 27 dieną.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder