Jos „Bangai“ pasakojo, kad kilus kavinės idėjai iš asmeninės patirties matė, jog aptarnavimo sferoje itin trūksta erdvių, kuriose galėtų ateiti visa šeima, o vaikams būtų veiklos gausa.
Prisidėjo visa šeima
Šalia valgyklos „Bulvė“, buvusiose grožio salono „Venera“ patalpose, įsikūrusi kavinė jau džiaugiasi nuolatiniais klientais, mat tokia erdvė Gargžduose – pirmoji.
Prieš dvejus metus iš Palangos į Gargždus su vyru ir 2 atžalomis persikėlusi gyventi D. Stonkutė-Grunovė teigė, kad per šį laiką Gargždai labai pasikeitė, išgražėjo.
„Pirmas įspūdis buvo, kad čia labai painu. Iš tiesų čia viena pagrindinė gatvė, bet tada net navigacijos nesupratau. Atsikraustę pradėjome vaikščioti, sužavėjo Minijos slėnis, jį dar tikrai galima plėtoti. Ko gero, joks miestas taip greitai nesitvarko, kaip Gargždai“, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi kavinės bendraįkūrėja ir bendrosios praktikos slaugytoja.
Pasak Deimantės mamos E. Stonkuvienės, kilus kavinės idėjai patalpų ieškoti reikėjo net 3 mėnesius. Pamačiusios skelbimą, kad nuomojamos buvusio grožio salono patalpos, jas iškart apžiūrėjo ir, aptarusios su šeima, pasirašė sutartį.
„Visą vasarą ir rudenį sekė remonto darbai, o lapkritį – dokumentų tvarkymas, dirbome vakarais ir laisvadieniais“, – prisiminė Deimantės mama Eglė. Kavinės įkūrėjos pasidžiaugė, kad ieškant pagalbos tiek rajono Savivaldybė, tiek Gargždų vartotojų kooperatyvas, kuriam ir priklauso patalpos, bendravo maloniai, stengėsi padėti.
„Darant remontą buvo ir juokingų situacijų, pavyzdžiui, grandant sienas matėsi pilka, raudona, žalia spalvos, o tualete sienos buvo dekoruotos mėlynais akmenukais. Labai ilgai trukome, kol juos nugrandėme, nes jie buvo priklijuoti ir luposi su visa siena (juokiasi – aut. past.)“, – dalijosi D. Stonkutė-Grunovė.
Verslininkės „Bangai“ pasakojo, kad didelių sunkumų nebuvo, darbai vyko sklandžiai, tačiau rūpestį kėlė apšvietimas ir šildymas. „Čia buvo vėsios patalpos, jaudinomės, ką daryti, kad būtų šilta. Bet sujungus visą įrangą čia tikrai labai šilta“, – kalbėjo D. Stonkutė-Grunovė.
Prioritetas – mamoms ir vaikams
Iniciatyvios moterys dalijosi, kad pirmiausia kilo pati kavinės idėja – ją susapnavo Deimantės mama Eglė. Iš pradžių ji turėjo būti kitokio pobūdžio, tačiau remtasi asmenine patirtimi.
„Turiu 2 vaikus, o su jais nueiti į kavinę yra labai sudėtinga. Kai dukra buvo maža, įvažiavusi į kavinę su vežimėliu jausdavau diskomfortą, nes jis trukdydavo personalui ar lankytojams.
Kai kur iš viso negalima įvažiuoti su vežimėliu. Ne kartą buvo manęs paprašyta patraukti vežimėlį, nes trukdo, tad reikėdavo jį palikti lauke. Ir trūko maitinimo vietų, kurios turi vaikų erdvę. Mes Palangoje buvome pripratę prie didesnių vaikų erdvių“, – kalbėjo Deimantė.
Jai antrino ir E. Stonkuvienė teigdama, kad ir dabar mamos iš įpročio vežimėlius palieka lauke: „Mamytės atėjusios jau iš įpročio palieka vežimėlius lauke, mes skatiname įsivežti, nes sninga, lyja, nesodinsi vaikučio į šlapią.“
Planuojant kavinės erdves ir vaikų žaidimų zoną liko laisvas kambarys, tad Deimantė ir Eglė svarstė išplėsti vaikų erdvę arba įrengti palangę su kėdėmis ir pratęsti kavinės zoną.
Tačiau nuspręsta įrengti mamos ir vaiko kambarį, kur mama galėtų pervystyti ar pamaitinti atžalą. „Tam nupirkome ir patogų fotelį, nes ateina ir maitinančios mamos, reikia patogiai atsisėsti, atsiremti. Labai daug dėmesio skyrėme vaikams, mamoms, visa tai – iš asmeninės patirties. Norėjosi, kad atėję žmonės jaustųsi kaip namie, kad nieko netrūktų“, – pasakojo E. Stonkuvienė.
Vaikų erdvę planavo Deimantė, o viskas daryta šeimos rankomis. Deimantė ir jos sesuo ant sienos piešė gyvūnus, Deimantės vyras Karolis įrengė čiuožyklą, kavinės erdvėje – suolą.
Čia veiklos gali rasti ir mažiausieji, ir didesni vaikai bei paaugliai – įrengtas jaukus kampelis, yra stalo futbolas, stalo žaidimų.
Pavadinimas slėpėsi kasdienybėje
Pasiteiravus, kaip atsirado kavinės pavadinimas, D. Stonkutė-Grunovė atskleidė, kad net nejausdama jį kartojo dažnai. „Kai geriame arbatą, kavą, dažnai dedame 2 cukraus, tad ir kilo tas pavadinimas, nes vis pagaunu save sakančią „Tau 2 cukraus dėti?“ Parodžiau vieniems, kitiems, tik vyrui nelabai patiko. Bet sesės buvo už, pradėjome vartoti ir prilipo“, – pasakojo kavinės įkūrėja.
Duris pirmąkart kavinė atvėrė savaitę prieš Kalėdas, tačiau oficialaus atidarymo nebuvo – taip patarė kavos tiekėjas. „Gavome rekomendaciją iš tiekėjo, kad nedarytume oficialaus atidarymo, taip nebus žmonių bumo, galėjome pamatyti, ar neatsiranda kokių trūkumų ir gedimų.
Ši rekomendacija pasiteisino, nes ir pačios pastebėjome, kas trukdo, ką reikia pakeisti. Kiekvieną dieną kažką tobuliname“, – „Bangai“ pasakojo D. Stonkutė-Grunovė.
E. Stonkuvienė pridūrė, kad po darbo prekyboje tenka visko mokytis iš naujo, šiuo metu jos su dukra kavinėje dirba dviese.
Kavinėje žmonių antplūdis prasidėjo įkėlus nuotrauką su žaidimų erdve į socialinius tinklus. Jau kitą dieną apsilankė mamos su draugėmis ir vaikais.
Klientai pritarė, kad tokios erdvės Gargždams labai trūko. „Senjorai teiravosi, ar bus erdvė jiems, tačiau iki 12 valandos kavinėje ramu, daugiausia vaikų būna nuo 12 iki 15 val., vakare daugiau paauglių.
Jaučiasi, kad orai daro įtaką: jei gražus vakaras, daugiau žmonių, jei darganota – mažiau“, – pažymėjo D. Stonkutė-Grunovė. Mama Eglė ir dukra Deimantė teigė, kad klientai gali įsigyti įvairios kavos, kitų gėrimų, desertų ir užkandžių, čia sukurtos erdvės vaikams, jaunimui, šeimoms.
Rašyti komentarą