Gyventojus jau siutina, kas vyksta su VMI: inspekcijos atstovai informuoja, ką daryti patekus į tokią situaciją

(2)

Gyventojams nepavyksta susisiekti su Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistais. VMI patvirtino, jog skambinančiųjų pastaruoju metu iš tiesų daugiau nei įprastai, ir patarė, kaip kitu būdu sulaukti konsultacijos telefonu.

„Antradienį dukart mėginau prisiskambinti į VMI, tačiau nesėkmingai. Laukiau po maždaug 15 minučių, bet niekas taip ir neatsiliepė, ir neperskambino.

Suprantama, kad dabar prasideda pajamų deklaravimas, bet tokia situacija, kai sunku prisiskambinti į VMI, tęsiasi metų metus.

Nejau sunku tuo metu padidinti pajėgumus, pailginti darbo valandas, kad piliečiai gautų reikiamą konsultaciją?“ – piktinosi vilnietis Darius.

VMI Komunikacijos atstovė Rūta Asadauskaitė portalui lrytas.lt patvirtino, kad skambinančiųjų skaičius šiuo metu iš tiesų didesnis nei įprastai.

„Jei gyventojai informacijos neranda savarankiškai ir jiems reikalinga konsultacija, o konsultantai yra užimti, rekomenduojame nelaukti ir pasinaudoti skambučio užsakymo paslauga.

Ji leidžia patogiu laiku nelaukiant skambučių eilėje gauti konsultaciją telefonu – nurodytu laiku VMI konsultantas pats susisieks su jumis.

Tai galima padaryti prisijungus prie Mano VMI. Dešiniajame kompiuterio ekrano kampe viršuje paspaudus „konsultanto“ ikonėlę ir pasirinkus „Užsakykite skambutį“, – patarė R.Asadauskaitė.

Nors elektroniniu būdu gyventojai savarankiškai deklaracijas gali užpildyti jau nuo sausio 1 dienos, VMI atstovai rekomenduoja neskubėti ir palaukti, kol VMI gauti trečiųjų asmenų duomenys bus perkelti į preliminarias deklaracijas.

„Priešingu atveju, pateikus deklaraciją ir sulaukus papildomų trečiųjų asmenų duomenų, pavyzdžiui, informacijos apie pajamas, apie gyventojų patirtas mokslo, draudimo ir kitas išlaidas, gyventojui vėliau gali tekti deklaraciją tikslinti“, – pabrėžė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Inga Gedminienė.

2022 m. deklaravimo laikotarpiu VMI per vieną dieną atsakė į maždaug 10 tūkst. klientų skambučių. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder